PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=545259}

5 dni wojny

5 Days of War
6,5 8 627
ocen
6,5 10 1 8627
5 dni wojny
powrót do forum filmu 5 dni wojny

Oglądając ten film miałem wrażenie, jakbym oglądał to co dzieje się na Ukrainie... Pewne wątki
mogłyby zostać pominięte, jednak film ogólnie jest na dobrym poziomie. Oby to nigdy nie miało miejsca
w Polsce...

ocenił(a) film na 10
Juna_3

Właśnie o to chodziło w tym filmie. Pokazana rzeczywistość wojny w Gruzji i na Ukrainie. Tego nie pokażą w mediach, świat jest tak zbudowany byśmy nie znali prawdy. To się dzieje każdego dnia, w każdej chwli.
Ten film nie był nastawiony na sensację, efekty specjalne. Tylko na mało komu znaną prawdę

ocenił(a) film na 8
Juna_3

ZIOMUS miales doskonale wrazenie bo film luzno bo luzno ale nawiazuje do historii... Niedawno czytalem ciekawe artykuly o tamtej sytuacji w GRUZJI i wyraznie taktyka ROSJI byla taka sama jak na UKRAINIE. W Gruzji byli tez separatysci ktorzy 'niby' bronili mniejszosc rosyjska(wielce gnebiona i szykanowana). W Gruzji tez na poczatku byli separatysci a potem naloty wolska i regularna armia. Na sam koniec napisze Tobie cos czego mozesz nie wiedziec ale jest udokumentowane i w roku 2012 sam CAR PUTIN sie wygadal. W roku 2008 kilka tygodni przed 'WOJNA W GRUZJI' Rosja calkiem niedaleko przeprowadzala manewry wojskowe o kryptonimie 'KAUKAZ2008'. 30tys.zolnierzy, pelno czolgow itp. Dziwnym trafem od razu z tamtych manewrow wojska ROSJI wkroczyly do GRUZJI poczatkowo mocno bombardujac miasta... Wtedy ROSJA tlumaczyla ze manewry 'KAUKAZ2008' nie mialy nic wspolnego z planami i ze 'TAK JAKOS WYSZLO.'.W roku 2012 PUTIN wyjawil prawde ze taki byl plan by tam wlasnie blisko robic manewry separatystow naslac i po nich WOJSKO wpuscic. Sam widzisz teraz z UKRAINA ze ich taktyka jest calkiem podobna i prawie nic sie nie zmienilo... PS.MAM TYLKO NADZIEJE ZE MANEWRY W KALINONGRADZIE KOLO POLSKIEGO POMORZA Z ROKU 2009 O NAZWIE 'ZACHOD 2009' NIE OKAZA SIE PLANAMI ATAKU TAK JAK PLANOWALI W 2008 MANEWRY 'KAUKAZ' A POTEM ATAK... Przypomne Ci ze na manewrach 'ZACHOD2009' plan byl taki ze mniejszosci polskie zaatakowaly Rosjan na BIAŁORUSI. Rosja wsciekla na wyczyn POLSKI wysyla na Polske z MORZA BAŁTYCKIEGO swoje wojska i w planie ich byl tez atak bronia atomowa na WARSZAWE. Nie zartuje poczytaj sobie o tych manewrach. POLSKA wyraznie byla wrogiem a ze jestesmy slabym militarnie panstwem dla takiej potegi to celem latwiejszym. Boje sie tego i mowie ci szczerze ze te ich kazde MANEWRY to plany czegos. I jesli NATO by np.wlaczylo sie w bezposrednia wojne z ROSJA o UKRAINE Lub kiedys odpukac POLSKE to ROSJA moze zrobic ten atak nuklearny z tereny KALININGRADU naprawde w WARSZAWE. Uwierz mi efekt takiego ataku to by byl wielki cios dla POLSKI i efekt psychologiczny dla krajow NATO. Naprawde nie sadze aby ktokolwiek z NATO i USA za nas odpalil glowice w strone ROSJI. Swiat by sie poprostu bal ze kolejne kraje NATO moga dostac glowicami. POLSKA by mogla podzielic losy JAPONI i ich HIROSZIMY i NAGASAKI ktora ze strachu wycofala sie z jakiejkolwiek dalszej walki z USA. Wtedy ten straszak sie udal a ze teraz ROSJA ma kilka tysiecy glowic wiec strach po jednym ataku by mogl byc znacznie wiekszy... ANI FRANCJA ANI NIEMCY ANI HOLANDIA ANI USA by nie chcialo dostac glowica i raczej by za Polske nie odpowiedzieli swoimi glowicami. ROSJA NAS NIENAWIDZI ZA TO CO L.KACZYNSKI ODWALAL W GRUZJI POTEM NA UKRAINIE I JAK KRZYCZAL NA GLOS ZLE O ROSJI... ROSJA PUTINA TEGO NAM NIGDY NIE ZAPOMNI I DOMYSL SIE DLACZEGO STALO SIE TO CO SIE STALO W KWIETNIU 2010... Jestesmy wobec ROSJI bezbronni i wezmy to sobie wszyscy do serca. Kraj slaby moze sie stac latwym celem jako pierwszy bo stawia maly opor. ROSJA szanuje tylko SILNYCH a slabych gnoi...

ocenił(a) film na 7
punisher822_filmweb

Obyś się mylił... Jednak sam jestem podejrzliwy wobec ruskich. Już nawet babcia mi kiedyś opowiadała, że i Niemcy i Ruskie były złe za czasów IIWŚ, jednak ruscy niszczyli, grabili wszystko i wszystkich na swojej drodze, okrutni byli dla każdego, większość Niemców taka nie była (wg niej). Uwielbiałem za młodu słuchać dziadkowych opowieści z czasów IIWŚ i komunizmu. Stąd też zamiłowanie do historii XXw.

punisher822_filmweb

Bzdury oczywiste, jesteśmy częścią NATO, a Rosja nie odważyłaby się zaatakować członka NATO bo to byłby atak na cały pakt. Amerykańscy prezydenci nie raz zapewniali że Polska nie będzie w razie czego osamotniona a ja prędzej uwierzę im niż internetowym debilom z forów. Prezydent USA to najważniejszy człowiek na Ziemi i nie może sobie pozwolić na krzywoprzysięstwo. Fakt, jakby zbombardowano Warszawę pewnie NATO nie zbombardowałoby Moskwy w odwecie, ale Kaliningrad już tak.

punisher822_filmweb

Podbno Tymoszenko wygra wybory na Ukrainie.
Przynajmniej tak wynika informacji z chwili obecnej:
http://niezalezna.pl/217773-na-ukrainie-zmieni-sie-prezydent...
A ja wam mówię - choćby tak dla jaj - ktoś powinien zgłosić kandydaturę Mikheila Saakashviliego. Tylko on wykorzeniłby oligarchizm.

ocenił(a) film na 7
Juna_3

Rzeczywiście b. przyzwoity film. Nie wszystko jest w nim prawdopodobne, ale mimo tych uproszczeń atmosfera wojny i sedno wydarzeń jest pokazane w sposób zaskakująco rzetelny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones