PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=545259}

5 dni wojny

5 Days of War
6,5 8 627
ocen
6,5 10 1 8627
5 dni wojny
powrót do forum filmu 5 dni wojny

film niepokojąco proroczy -vide sytuacja na Krymie i przemowa Prezydenta Kaczyńskiego "dziś
Gruzja,jutro Ukraina..." W całej rozciągłości zgadzam się z opinią Agasuchy w kwestii odwagi
naszego nieżyjącego prezydenta. O ile kilka lat temu obraz mógł być uważany za opowieść o
historii,z dzisiejszej perspektywy zyskuje szerszy i głębszy wymiar przestrogi,która coraz mniej jest
political fiction a coraz bardziej staje się ciałem...

ocenił(a) film na 8
martinez_12

Dokładnie! Szkoda, że dużo osób tego nie widzi, albo nie chce widzieć. Ś.P. Lech Kaczyński to był dobry strateg, mądry polityk i przede wszystkim bardzo mądry człowiek. Historyk nie tylko z wykształcenia. Proszę nie myśleć, że jestem jakimś pisowcem czy coś w tym stylu. Ale takie są fakty.

ocenił(a) film na 8
deemc

myślenie takimi schematami,że jeśli doceniam postępowanie śp Prezydenta Lecha Kaczyńskiego to jestem "pisowcem" lub każdym,kogo się da wrzucić do tego worka,jest uproszczeniem i drogą donikąd,bo nie o to w tym chodzi...człowiek myślący potrafi bez problemu wybrać i pozytywnie ocenić to,co słuszne i przynoszące efekty dla kraju,jak w przypadku polityków,niezależnie od tego,przez kogo jest głoszone,i odwrotnie - nie zgodzić się z czymś,co niekoniecznie musi być korzystne.Wspomniana przez Ciebie partia to również nie moja bajka,jednak byłoby ignorancją i zwyczajna głupotą gdybym nie potrafił docenić tego,co robił i jaką wizję miał śp Prezydent.

deemc

deemc, jaki strateg? gdzie się wykazał jakąś strategią czy mądrością polityczną? wiesz co najlepiej wyszło Kaczorowi? śmierć, bo przez nią większa część świata usłyszała o Katyniu. Czy był mądry, to nie mi oceniać, to oceni historia, prawdą jest że był bardzo stronniczym prezydentem, po takich kompromitujących aferach jakie były w Pis ... stołki za głosy, nagonki pomylonego ministra sprawiedliwości, obiektywny prezydent powinien rozwiązać rząd. Kaczyński mądrością się popisał gdy kazał pilotom lądować w Gruzji, albo gdy jego korowód samochodów został ostrzelany, albo gdy rosjanie wstrzymali z polską handel :) ... nie był szczerym politykiem, a jezeli był to mi odpowiedz na jedną jedyną rzecz - dlaczego gość który był inicjatorem MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO nie pochwalił się swoim ojcem który był przecież powstańcem? dlaczego wszystkie wzmianki o Rajmundzie Kaczyńskim zostały zatuszowane? może dlatego że jego stary poszedł na współpracę? zobacz sobie lepiej film Gerenał Nill, i zobaczysz co się działo z patriotami którzy nie chcieli sprzedawać kumpli, co ich czekało, a co z tymi co sypali. A co z ludzmi którzy byli kapusiami, i sobie teraz pomyśl kogo było w tamtym czasie stać żeby dzieci wpuścić do pełnometrażowego filmu, ... 5 dni wojny nie widziałem, ale jeżeli jest tam wklejka zrobiona nie przez rezysera, to śmierdzi mi jakąś propagandą Pisowską :)

ocenił(a) film na 8
mieszkoxxx

Mam nieco inne zdanie na ten temat. Pozdrawiam.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
deemc

Podbno Tymoszenko wygra wybory na Ukrainie.
Przynajmniej tak wynika informacji z chwili obecnej:
http://niezalezna.pl/217773-na-ukrainie-zmieni-sie-prezydent-ranking-daje-prowad zenie-tymoszenko
A ja wam mówię - choćby tak dla jaj - ktoś powinien zgłosić kandydaturę Mikheila Saakashviliego. Tylko on wykorzeniłby oligarchizm.

mieszkoxxx

Hmmm.... te afery w PIS to zaledwie krople na tle afer Partii Okupacyjnej. Zresztą po 89-tym roku nie było partii rządzącej, która miałaby mniej afer niż PIS, a właściwie to miały zdecydowanie więcej na sumieniu. Nie to żebym ich bronił, ale obiektywnie trzeba przyznać, że Kaczyńscy chcieli dobrać się do wszelkiej maści bandytów, złodziei, przekrętów i aferałów. Nawet we własnej partii robili czystki. I za to im chwała. Za program - ocena umiarkowana.

PS.
I też nie jestem pisowcem, a z poglądami najbliżej mi do Korwina.

ocenił(a) film na 7
Foresto

Korwin to fantasta. Słuchałem jego wypowiedzi i o ile z niektórymi się zgadzam (tymi gospodarczymi, ale też nie ze wszystkimi) to uważam, że są całkowicie niewykonalne - dlatego fantasta. Co do innych jego wypowiedzi to niektóre ukazują jego skrajną głupotę do tego stopnia, że aż ręce opadają.

andolinis

Napisałem, że najbliżej mi do jego poglądów. Najbliżej, a nie że w pełni podzielam. Na naszej scenie politycznej nie ma partii, ugrupowania bądź człowieka z którym bym się na 100% identyfikował. I taki niestety mamy wybór. Pomiędzy większym bądź mniejszym złem. Jedno jest pewne. Nasz kraj potrzebuje zmian. I to od zaraz. Korwin gwarantuje zmiany. Pozostali oferują tylko czystą kosmetykę. Socjalizm w słabszym bądź silniejszym wydaniu.

ocenił(a) film na 9
deemc

szkoda że jest tak nie wielu ludzi myślących jak TY

deemc

Taaa strateg, nad Gruzją by zginął, jakby nie pilot a i tak zginął on i jego świta, bo idiota kazał we mgle lądować.

ocenił(a) film na 3
deemc

Strateg, wybitny taktyk wojenny, nie bez kozery nazywany Napoleonem z Żoliborza. Wiedział kiedy i co powiedzieć, a po tym jego wystąpieniu Putin zesrał się ze strachu na rzadko i wycofał wojska z Gruzji. Tak, ten film jest o polskim Bohaterze Narodowym, pogromcy Rosji Wielkiej, niepotrzebna tylko ta początkowa wstawka trwająca 110 minut o jakichś reporterach...

ocenił(a) film na 8
martinez_12

Bardzo mondre slowa a swoja droga zastanawiam sie : Po 1 dlaczego w polkich mediach nighdy nie slyszalerm o tym filmie Po 2 dlaczego ma taK NISKA ocene a film pt Hurt Lucker ma ocene ok 7-8 na filmweb. Dziwne prawda :/

ocenił(a) film na 8
marspl_fw

Hurt Locker widziałem raz i osobiście wystarczy... kino wojenne jakiego sporo nakręcono i za wiele nie wnosi poza kolejnym potwierdzeniem,że wojna to zło...i tyle...no,ale przecież film dostał Oscara ( chyba,głowy nie dam) więc siłą rzeczy musi być dobry ( oczywiście z naciskiem ironicznym na "musi") Co do ocen ( 5 D W), racja,zdecydowanie zaniżona,nadawana zapewne przez pryzmat właśnie tego,że wiąże się z osobą,która dla wielu jest tak gorzka do przełknięcia,a przecież przesłanie filmu jest znacznie szersze i wybiegające daleko poza jakieś polsko-piekiełkowe animozje i tak powinien być odbierany ten obraz.Co do nagłośnienia i promocji, z tego co wiem, są w naszym kraju chyba odpowiednie mechanizmy i instytucje do przybliżenia tego,co warto zobaczyć...wystarczy chcieć.Tyle,że bardziej promuje się częsciej bezwartościowy chłam ( szersze zjawisko i nie na to forum) niż coś co skłania do myślenia i dyskusji pozdrowienia

ocenił(a) film na 8
martinez_12

Dokładnie ja np osobiscie staram sie byc na bieżąco z filmami a tu takie przeoczenie. :) ale naszczescie juz to nadrobilem. Moim zdaniem ludzie czy to na tym forum czy patrzac na ogol spoleczenstwa dali sie bardzo latwo zmanipulowac masmediom i dali zasiac w sobie ziarno nienawisci do siebie nawzajem. Ps. przepraszam za odbiegniecie od tematu.

ocenił(a) film na 8
marspl_fw

to jest niestety znak czasów, częste chłonięcie masy informacji- pół biedy jeśli rzetelnej- bez odrobiny refleksji własnej, ani tym bardziej świadomości,że czasem warto posłuchać co nasz rozmówca mający nawet inne zdanie ma do powiedzenia i czy nie ma w tym czegoś,co może wzbogacić lub zmienić mój punkt widzenia na pewne sprawy i nie znaczy to wcale,,że muszę przy tym porzucić swoje poglądy.Warto słuchać a nie tylko słyszeć, a każdy wartościowy tzw "off top" zawsze w cenie :)

ocenił(a) film na 9
martinez_12

Minął prawie rok od twojego rozpoczęcia przez Ciebie tematu, od tego czasu naprawdę wiele się złego wydarzyło, widać że polityka ustępstw, prowadzona przez zachód w stosunku do Putina, na wile się nie zdała. Zachód dopiero ocknął się po zestrzeleniu przez ruskich terrorystów samolotu pasażerskiego w lipcu 2014. Sytuacja w ostatnich tygodniach się niestety ponownie zaognia. W Paryżu po zamachu na Charlie Hebdo mieliśmy wielki marsz solidarnościowy, czy mamy teraz taki marsz np. w Kijowie albo np. we Lwowie, nie a w czym są gorsze Ci ludzie którzy giną z rąk terrorystów wysłanych przez Putina na Ukrainę.
https://www.youtube.com/watch?v=HIuX9sIPEYc
Polecam ten wywiad z b. doradcą Putina.

ocenił(a) film na 8
maciekd_filmweb

zgadzam się całkowicie, dokładnie miałem te same refleksje w niedawnej rozmowie w gronie znajomych w tym temacie, a mianowicie,że tolerancja dla terrorystów rośnie proporcjonalnie do odległości na wschód. gdzie są marsze i protesty z głowami państw na czele,jak po masakrze paryskiej? Nie umniejszając ofiarom, skala tego w Paryżu była niewspółmiernie mniejsza porównując do masakry/rzeźni na Ukrainie.Oby Ukrainie udało się pokonać terroryzm i oby Europa także tu okazała się zdecydowana pomóc co najmniej tak,jak w przypadku tzw "państwa islamskiego".To co nas teraz otacza to niestety nie film z happy endem, choć takie filmy lubimy :)

ocenił(a) film na 9
martinez_12

Boje się że jeżeli teraz niepowstrzymany Putina na Ukrainie, to my możemy być następni, dziś są "zielone ludziki" w Doniecku, Ługańsku, ale już niebawem mogą być w Białymstoku, Olsztynie czy Lublinie. Nie wiem jaki jest Twój stosunek do śp. prezydenta Lecha Kaczyńkiego(dla mnie był on mężem stanu, pod czas gdy dzisiejsi przywódcy UE są mężami swoich żon) wtedy podczas Wojny w Gruzji gdy świat zachodu zajęty był Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie to on miał odwagę pojechać do Tbilisi i powiedzieć znamienne słowa "dzisiaj Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze kraje bałtyckie a potem przyjdzie czas i na mój kraj." Dzisiaj widzimy że w ten gorący sierpniowy wieczór miał rację.

ocenił(a) film na 8
maciekd_filmweb

trochę temat nam zdryfował, ale co tam,najwyżej admin zbanuje :P
Nie wchodząc w zawiłości polityki na której się nie znam, przyznaję,że polityka śp Prezydenta oraz ocena tego, co się dzieje na wschód od nas i jakie może nieść to ze sobą implikacje, była jak najbardziej trafna i rzeczowa.Inna sprawa,że niestety nie zrozumiała dla wszystkich,co na zachód od naszej granicy.Ważne,że rozpoczął głośno o tym mówić, choć zadufany w sobie "zachodni świat" traktował to jako chimerę przewrażliwionych Polaków.Cóż, może i w bólach, ale ważne że powoli ( oby tak dalej) Europa dostrzega co i kto jest złem, i żeby tylko po raz kolejny nie zostało to tylko sloganem,który przegra z "interesikami" złodziejskich lobby zwanych "wielkim biznesem".W tym kontekście jakże prawdziwie ponadczasowe jest stwierdzenie Lenina,że "kapitaliści sprzedadzą nam sznurek na którym ich powiesimy".Uważam,że fundament pod szubienicę już został wylany a sznur już się plecie.

ocenił(a) film na 9
martinez_12

A głupi Francuzi sprzedają Rosji Mistrale(przepraszam za pisownie nie znam francuskiego:) )

ocenił(a) film na 7
martinez_12

Warto też zwrócić uwagę na protest Amerykanów przeciwko umieszczeniu roli Kaczyńskiego w filmie. W pierwotnej wersji scenariusza rola polskiego prezydenta była uwypuklona. To daje dużo do myślenia. Amerykanom zależało, by ludzie na świecie nie dowiedzieli się o roli Polski w konflikcie gruzińsko-rosyjskim. W sumie ich rozumiem, bo niektórzy mogliby połączyć fakty, a tego Amerykanie z pewnością nie chcą.

rycerz1984

Jaka rola Polski ??? hahahahaha Polski nie ma, istnieje na papierku i nie ma żadnego znaczenia. Rola ... hahahaha

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
CorporalHicks

Dla ciebie zbawienie, dobry dowcip.

omen999

Tak właśnie Rosja chce wmawiać, że Polska nic nie znaczy. Jest jednak odwrotnie. Gdyby tak nie było, to ta sama Rosja nie interesowałaby się Polską i nie chciała by to ustami Polski wybielano Rosję.

ocenił(a) film na 10
martinez_12

Niestety, ale prawda w Rzeczpospolitej była przez wiele lat zaszczuwana i ośmieszana zarówno przez ruSSkie trolle, jak i przez folksdojczów. Rezultat tej ślepej i ogłupiającej Polaków polityki, widzimy teraz w trakcie wojny w Ukrainie. Gruzja to było ostrzeżenie, które część Polaków (ta głupsza), zignorowała . Cena za ignorancję, niewiedzę i naiwność jest straszna. Film jest dobry. Zdecydowanie powinien być częściej pokazywany w telewizji. Dzisiaj roSSjanie mszczą się okrutnie na byłym Prezydencie Gruzji. I nikt nic nie robi.

Flashlight_Beam

Wojna na Ukrainie pokazuje, że Lech Kaczyński miał rację, a cała polityka resetu z Rosją to kompletna głupota.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones