PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=129783}
5,7 24 843
oceny
5,7 10 1 24843
2,7 3
oceny krytyków
7 krasnoludków Historia prawdziwa
powrót do forum filmu 7 krasnoludków - Historia prawdziwa

Po prostu tragedia, żenada i dwa metry mułu. Najlepsze humor według Niemców w tym filmie to obrzucić kogoś gównem, przylutować mu deską w łeb i nażreć się kiełbasek.

Estetyka tych dowcipów utwierdza mnie w przekonaniu że Polacy nigdy się z Niemcami nie dogadają. To dwa zupełnie odmienne światy.

szlagoner

Lepiej bym tego nie ujął.

ocenił(a) film na 7
szlagoner

No... tak z ,,Polakami'' to tylko ewentualnie jakaś Uganda, Rumunia może by się dogadała. Niemcy to trochę za wysoki poziom :)

ocenił(a) film na 4
szlagoner

Hmm, z twoim zarozumialstwem jesteś wręcz przykładem stereotypowego charakteru Niemca ;d

szlagoner

Też nie lubię niemców,
zgadzam się z tobą w 100%
Pozwól ,że zademonstruje ci pewien wierszyk:
Hitler na dachu pierdzi ze strachu,
Żona Hitlera w kiblu umiera,
Dzieci Hitlera walą w pokera,
...
Może za mądry to on nie jest ,no ale ja go NIE wymyśliłam:))

Makena

Dla twojej informacji Hitler nie byl Niemcem, tylko Austriakiem.
Polacy nie lubią Niemców od czasów II wojny światowej.
Mogę zrozumieć ludzi, którzy tą wojnę przeżyli i doświadczyli złego ze strony Niemców,
ale dlaczego młodzi Polacy mają nie lubić młodych, współczesnych Niemców.
Nieuzasadniona nienawiść do bliźnich jest miarą tęsknoty człowieka za rozumem.
Osobiście cenię Niemców za pracowitość, solidność, profesjonalizm.
Wiele Polaków ich nie lubi, a korzysta z ich dóbr, jak np. auta, sprzęt RTV, itp.
Oczywiście II wojna światowa jak i wszystkie wojny są bezsensowne, co świadczy że człowiek z człowiekiem nie potrafi porozumieć się w sposób dyplomatyczny. Dowodzi to, że ludzka rasa niegdy nie będzie idealna. Takie życie tu na ziemi.
Odnośnie filmu, Niemcy mają swoje specyficzne poczucie humoru, które mi odpowiada, ale niekażdemu może sie podobać.
Jak z resztą każda nacja ma swoje humory i obyczaje.

dave_bluedee

Jedna z mądrzejszych wypowiedzi, z jakimi się zetknęłam ostatnimi czasy. Cieszę się, że są tacy ludzie.

Co się tyczy humoru w filmie, nie bawi mnie to, ale stwierdzenie, że to specyfika Niemiec to powoduje jest nadużyciem. "Klozetowe" żarty występują w produkcjach wileu krajów, w tym umiłowanego przez Polaków USA. Przykład? "Wieczny student 3", gdzie humor polega na tym, że gościu wysmarował twarz kałem i nawet tego nie zauważył. "Superhero", gdzie babcia pierdzi wnuczkowi w twarz. Nie wątpię, iż znalazłyby się inne, gdyby się bliżej przyjrzeć amerykańskim komediom.

ocenił(a) film na 3
dave_bluedee

Widziałeś kiedyś ładną Niemkę ?? :) Taki tam żarcik ;P Ja tam do niemców nic nie mam :)

ocenił(a) film na 6
admintkk

Widziałam. http://fc03.deviantart.net/fs70/i/2012/103/2/a/rose_red_by_la_esmeralda-d4w0clx. jpg
http://a4.ec-images.myspacecdn.com/images01/5/1849009868466caf6eb7a01441d2bd11/l .jpg

ocenił(a) film na 7
admintkk

Uroda jest kwestią gustu i przyzwyczajenia. Jednak jeśli porównamy np liczbę niemieckich aktorek i modelek światowej sławy to jak wypadają nasze rodaczki? Zresztą życzę sobie, żeby moja żona wyglądała po 50 równie dobrze jak np. Gabriele Susanne Kerner.

Co zaś się tyczy filmu: jak np. łowcy.B lub inny kabaret nakręci pełnometrażowy film to chętnie porównam poziom z niemieckimi satyrykami. Mnie osobiście bardzo podobały się parodie piosenek (bardziej w oryginale niż w dubbingu), oraz liczne nawiązania do (niestety mało mnie znanej) niemieckiej telewizji, w tym reklam...

Jednak ktoś jeśli nie potrafi skojarzyć, że ładna niemiecka aktorka jest Niemką, nie będzie w stanie tego rozkminić i z całego filmu ostanie mu tylko walenie się szachownicami po głowach.

ocenił(a) film na 6
dave_bluedee

Nic dodać, nic ująć.

ocenił(a) film na 8
szlagoner

Nie przesadzaj! :) To nie jest film najwyższych lotów i nie powinieneś się spodziewać czegoś hm.. z lepszej półki. Jak się człowiek rozluźni na takim filmie i zdystansuje, to na prawdę można się pośmiać, o ile w ogóle ma się jakiekolwiek poczucie humoru

ocenił(a) film na 8
szlagoner

Film jest zabawny, oczywiście nie dla wszystkich, niemcy nie będą śmiać się oglądając komedię sami swoi.
Nie jest to film wysokich lotów ale osobiście usmiałem się na nim, widzialem wiele programów z Otto Walkesem jest to doskonały aktor komediowy.

ocenił(a) film na 1
szlagoner

zgadzam się. Ten film to katastrofa

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones