PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3510}

9 1/2 tygodnia

Nine 1/2 Weeks
7,0 35 607
ocen
7,0 10 1 35607
6,2 16
ocen krytyków
9 1 2 tygodnia
powrót do forum filmu 9 1/2 tygodnia

Spodziewałam się bomby, dostałam fajerwerki ze sklepu wszystko po 5 złotych. Dawno tak nie zawiódł mnie film, który był i jest opiewany ze wszystkich stron - a to za świetną grę "starego" Rourkego, a to za przekonującą rolę Basinger, a to za klimat, a to w końcu za seksualność, niby perwersyjną, niby delikatną. Z "multum kultowych scen" zapamiętam jedną - tą z kostkami lodu. Cała reszta przeszła w mojej głowie bez echa i zapewne za parę tygodni nie będę sobie mogła przypomnieć co tak naprawdę się w tym filmie wydarzyło. Cała psychologia tego obrazu jest właściwie podana na tacy - więc skoro nic nie trzeba rozgryzać, zaczynam się zwyczajnie nużyć. Ot, film o dwóch dorosłych ludziach, z których jeden ma pragnienie bycia "panem", a drugi nie do końca wie czego chce, chociaż wiele dotychczas rzeczy zakazanych zaczyna się jawić jako rzeczy interesujące, pociągające. Klimat filmu co najwyżej średni - dreszczyk na skórze miałam tylko podczas już wspomnianej scenie z kostkami lodu, i za to twórcom chwała, bo bez tego ten film już zupełnie straciłby wszelkie atuty.
Mooooocno się zawiodłam.

ocenił(a) film na 9
atti

a to dzięki, nie będę oglądać :D

foxmulder

Nie, poczekaj. Uważam, że film i tak wart jest uwagi, już chociażby ze względu na to, iż wywołuje tak różne opinie - od peanów zachwytu po wielkie rozczarowanie. Wszystkiemu, co wywołuje kontrowersje powinniśmy przyjrzeć się przez jakiś czas, więc myślę, że te niecałe dwie godziny nie będą dla Ciebie wielkim poświęceniem, a przynajmniej sam/a będziesz w stanie stwierdzić czy zgadzasz się z moją opinią czy wręcz przeciwnie.

ocenił(a) film na 9
atti

Wezmę się za to i zobaczymy.

ocenił(a) film na 5
atti

Ja się w pełni zgadzam, długo się zbierałem do seansu, a tu klapa, film trawiłem na siłę na trzy razy, wg mnie erotyzmu to tu zero, ot sceny rozbierane jak w większości filmów, Kim ani trochę mi do tego filmu nie pasowała, bardziej w tej roli widzę Sharon Stone, choć wtedy chyba za młoda do tej roli, klimat, cóż, dla mnie w tym filmie brakuje właśnie klimatu, całość niesamowicie nudna i przeciągła, nie podobało mi się, być może nie dojrzałem jeszcze do tego filmu, wrócę do niego za jakiś czas i się przekonam. Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 1
atti

Zgadzam się tragicznie słaby film

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones