PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3510}

9 1/2 tygodnia

Nine 1/2 Weeks
7,0 35 609
ocen
7,0 10 1 35609
6,2 16
ocen krytyków
9 1 2 tygodnia
powrót do forum filmu 9 1/2 tygodnia

Kobiety i tak go nie zrozumieją, albo będą mylnie interpretować. Pierwsza połowa pokazuje
idealnie, jak poderwać kobietę. Istotne są wszystkie szczegóły i elementy działania bohatera.
Zostały tutaj ujęte w zasadzie wszystkie podpunkty istotne w procesie podrywu. To tyle w
kwestii pierwszej połowy filmu. Druga połowa jest już znacznie słabsza i poraża
niekonsekwencją. John w pierwszej części jest genialnym podrywaczem, który działa na
chłodno. Nie ma tam miejsca na żadne porywy serca. Taki facet z całą pewnością by wiedział,
jak zatrzymać kobietę przy sobie. Nie uległby własnym fantazjom, ewentualnie wiedziałby jak je
realizować, żeby kobieta przy nim została. On tymczasem ewoluuje w psychola, a na sam
koniec w jakiegoś mazgaja bez jaj. Podsumowując - część pierwsza 9/10 za wartość
merytoryczną. Część druga do niczego, najwyżej 3/10. Ostateczne 6/10 za całość jest chyba
rozsądną oceną.

verjad

Film ma drugie, głębokie dno. Niewielu mężczyzn go zrozumie jak i niewiele kobiet doceni przekaz jaki ten film niesie.

ocenił(a) film na 6
a88manda

W takim razie opisz to "drugie głębokie dno", skoro gdzieś je znalazłaś. Nie wstydź się - wal śmiało.

ocenił(a) film na 9
verjad

Właśnie jestem po filmie i chyba wiem o co chodziło.
Film nie tylko ukazuje w jaki sposób poderwać kobietę, to płytkie myślenie.
Film także pokazuje jak kobieta, która bądź co bądź jest po rozwodzie i miała męża oraz życie seksualne, potrafi się otworzyć i na nowo odkryć swoją seksualność.

Elizabeth jest zafascynowana nie tylko Johnem ale przede wszystkim tym, w jaki sposób on na nią działa, przecież sama zaczęła się dotykać, odkrywać swoją kobiecość od nowa.
To jest najfajniejsze w tym filmie, że jest zarówno dla kobiet jak i dla facetów, każdy znajdzie coś da siebie, mi osobiście podobały się obydwa te wątki.
Można się także dopatrywać, skomplikowanych związków itp. ale według mnie nie o to chodziło.
Dobrze, że odeszła w dobrym momencie, w ten sposób nie dała sobą do końca manipulować a sporo wygrała.John także. Sytuacja win-win.

Szkoda, że tak wiele kobiet nie odkryło i nigdy pewnie nie odkryje swojej seksualności, którą przecież każda w sobie ma.

ocenił(a) film na 9
a88manda

Też chętnie poczytam :)

ocenił(a) film na 9
aberos2

aberos2 w pełni się z Tobą zgadzam.Także dostrzegłem 2 dno w tym filmie ,nawet według mnie John nie był ,jakoś specjalnie wykreowany na podrywacza.U Elizabeth w trakcie pracy były najbardziej widoczne zmiany i zachowania spowodowane romansem.Od razu zapomniała o swoim eks,nawet nie przejęła się tym ,że jej koleżanka się z nim spotyka.Nie jestem przekonany co do uczucia Johna wobec Elizabeth ,mam wrażenie ,że ona zakochała się w nim bardziej i na pewno wyszła na tym romansie troszkę gorzej.

ocenił(a) film na 8
marako

Zakochała się i ... przegrała :)

ocenił(a) film na 5
marako

> na pewno wyszła na tym romansie troszkę gorzej

A tam gorzej, w końcu zegarek wyrwała, nie? =)

użytkownik usunięty
marako

gdyby ona sie bardziej zakochała to nigdy przenigdy nie byłaby w stanie odejść pierwsza i właśnie ostatnia scena pokazuje kto tutaj sie bardziej zaangażował albo kto okazał się lepszym manipulatorem ;)

ocenił(a) film na 7
verjad

"Kobiety i tak go nie zrozumieją, albo będą mylnie interpretować."
A czemuż to?

ocenił(a) film na 10
verjad

W mojej ocenie John to facet balansujący na krawędzi. Kocha Elizabeth, ale za każdym razem, kiedy widzi coś podniecającego w nowej sytuacji, chce sprawdzić, czy i ją to zadowoli. W scenie z paskiem nie uderzył jej, a straszył - w scenie z prostytutką patrzył na reakcję Elizabeth i pobiegł za nią. Do póki ona się bawiła - on się bawił. Kochał, ale nęciło go to, co nieznane. Jakby powstała druga część - teoretycznie - wierzę, że romans przybrałby inny obrót z pewnymi elementami perwersji z części pierwszej.

verjad

Takich genialnych podrywaczy co ewoluują w psycholi jest na pęczki.Potem mazgają się,bo pewne sprawy przespali i już dawno jest pozamiatane.Znaczy się...kobieta kocha i to nawet bardzo,ale ta rozsądniejsza szybko wyczuje pismo nosem i ucieknie.
Wszystko w temacie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones