Inne dobre rosyjskie filmy

ostatnia wypowiedź: IzraEli
pener_plop_pl pener_plop_pl
brak oceny

Wpisujcie tytuły innych rosyjskich ciekawych filmów...
Ja osobiście polecam: "Kukułkę" Aleksandra Rogożkiniego i "Powrót"
Andrieja Zwiagincewa.
Czekam na kolejne propozycje....

• hodowca_homikow hodowca_homikow
    ocena: 10

dokładnie "Kukułka" jest świetna ...no a "Powrót" to arcydzieło

mam taką jedną stronę o kinie rosyjskim (tam są opisane wszystkie najciekawsze filmy rosyjskie ostatnich lat) ale pewnie nie można reklamować więc nie podam linka

mogę za to podac inne super filmy nieaglojęzyczne:
    KONTROLERZY - węgierski (genialny film)
    OLD BOY - koreański
    PUSTY DOM - korea, Japonia
    Infernal Affairs 1 - Piekielna gra - koreański
    Eksperyment - niemiecki
    no i wiele innych o których teraz nie pamiętam

• cyph cyph
      ocena: 7

dead mans bluff i svolochi, teraz svoi w kolejce ;)

• brom2002 brom2002

Wedlug mnie, Pojecie dobry film w zaden sposob nie pasuje do "Svolochi"!
        Chcialbym Wyroznic "Progulka"("Spacer") i "Piter FM"(Piter-Petrsburg,Piter FM-nazwa radiostacji w Petersburgu!

• loopka loopka

Nie wiem czy to rosyjski, ale coś z tym kierunku geograficznym - "Lilja 4 ever".

Jeśli chodzi o inne ciekawe europejskie filmy to polecam czeski "Samotari" (czyli "Samotni") - jak dla mnie rewelacja, co prawda czeskie kino, ale polecam tym, którzy nie lubią pustego, plastikowego kina...

• loopka loopka

Małe sprostowanie: film "Lilja 4 ever" jest produkcji skandynawskiej, ale wydarzenia toczą się na gruncie ZSRR. To tak dla ścisłosci, co by ludzi w błąd nie wprowadzać :)

• Gh0st Gh0st

Z tego co wiem to Infernal Affairs jest z Hong Kongu. Chyba ze mowisz o innym filmie o tym samym tytule :)

• KakaowySzatan KakaowySzatan

No i jeszcze Ładunek 200 (Gruz 200) jest swietnym filmem

• $user użytkownik usunięty

Ładunek 200 (Груз 200) serdecznie polecam.
        Porusza kilka ważnych problemów, jest przy tym surowy i brutalny.
        Siada na mózg.

• walldek walldek

Poszukuje filmu, który pokazywany był w TV w filmie występuje dziewczynka 6-8 lat i tylko ona, film „antyalkoholowy” o samotności dziecka, obraz rozpoczyna się sceną, pod stołem siedzi dziecko a pijana kobieta leżąca na łóżku upuszcza flaszkę. Scena ostatnia to alegoria samobójstwa tej dziewczynki – jej lot nad rzeka ku szczęściu. Proszę o pomoc wiem, że ten obraz był nagrodzony.

• brom2002 brom2002

Jeszcze zapomnialem o dwoch fajnych rosyjskich filmach! "Dura" i "Sobaka Pawlowa"!!!Te cztery filmy sa swietne,szkoda ze nie zostly przetlumaczone na jezyk polski!!!Wolimy pisac o bojkach polsko-rosyjskich,niz o dobrym kinie!!!Gluposc ludzka nie zna granic!!!(to z rosyjskiego)

• BerniNoel BerniNoel
    ocena: 8

"Cyrulik Syberyjski" Nikity Nikhalkova - jeden z najlepszych rosyjskich filmów!!!

• fenomenonumeroone fenomenonumeroone
      ocena: 5

jedne z najlepszych rosyjskich filmów jakie kiedykolwiek powstały to te:
      Wojenne:
      Idź i patrz 85r
      Lecą żurawie 57r
      Ballada o żołnierzu 58r
      Wniebowstapienie 76r
      Tak to cicho o zmierzchu 72r
      Dziecko wojny 62r
      Rózna tematyka:
      Andrei Rublov 66r
      Stalker 79r
      Zwierciadło 75r
      Soy Cuba 64r
      Solyaris 72r
      Nostalghia 83r
      Aleksandr Nevsky 38r
      Ivan Groznyy I 45r
      Ivan Groznyy II 58r
      Te są najwybitniejsze

• dudak dudak
        ocena: 9

Jeniec Kaukazu -wspanialy film
        Peregon- bdb
        Polumgla -bdb
        Papa -bdb
        Nomad (Kochevnik)-10/10 bez 2 zdan
        Tabor wedruje do nieba-stary, ale swietny. Pokazywali nie tak dawno w tvp Kultura i wcale sie nie zestarzal
        Syberiada-bdb
        Nostalgia -nie podobala mi sie

• dudak dudak

Dom durakov -swietny
          Osobliwosci narodowego polowania, ...wędkarstwa,...polityki ;)-dobre komedie

• Baphomet Baphomet

Los człowieka, Lecą żurawie, WOjna i pokój.

• cfanszy cfanszy

dziwie sie ze nikt nie wspomnial tytulu SVOLOCHI - rosyjska, mocna produkcja.

• cyph cyph

cfanszy wspomnialem kilka postow wyzej :)

• kucharka kucharka

No Swołocz to świetny film.

• Kris_88 Kris_88

Niewiele znam rosyjskich filmów ale 9 kompanie oglądałem.
    Innym godnym polecenia filmem jest "Brat 2" . Dobry film i zaje... fajna rosyjska rockowa muzyka
    Jeśli chcesz obejrzeć wojenny nieanglojęzyczny film to musisz zobaczyć świetny koreański film "Braterstwo broni"
    Tyle ode mnie
    Udanego seansu

• Yogi33 Yogi33

Bumer, Bumer 2, Swoi, Gwiazda,
      serial o wojsku rosyjskim pt. Rekruci,
      Nocna Straż , Dzienna straż,
      72 metry, Białe słońce pustyni, Ballada o żołnierzu, W czerwcu 41-go,
      Ostatni pociąg, Pierwszy po Bogu,
      Proryv,
      no i klasyka kina światowego tzn. filmy S. Eisensteina

• Areczek86 Areczek86

9 kompania i Brat 2 mistrzostwo świata =] pierwsza część Brata troche ciężka momentami ale też fajna. Bumer też niezły, dwójki nie oglądałem bo nie moge znalesc napisów (a moze ktoś ma??) No i Brygada, nie można nie wspomnieć o tym fenomenalnym serialu mówiąc o rosyjskich filmach

• gatecrasher gatecrasher

Lista kilku wartych polecenia filmów (najlepsze zaznaczyłam krzyżykiem). Nie podaję już zaproponowanych :)

Koktebel, 2003 +
    Vor
    Kierowca Wiery / Voditel dlya Very, 2004 +
    Białe słońce pustyni / Beloe solntse pustyni, 1970
    Bumer, 2003
    Bumer G., 2003
    Bumer 2, 2006
    Obyknovennoye chudo, 1978 +
    Jeniec Kaukazu / Kavkazskiy plennik, 1996 ++
    Charakterystyka Narodowej Polityki / Osobennosti natsionalnoy politiki, 2000
    12 krzeseł / 12 stulyev, 1971 +
    Szczęśliwego Nowego Roku / Ironiya sudby, ili S lyogkim parom!, 1975 ++
    Ciuciubabka / Zhmurki, 2005
    Nasi / Svoi, 2004 +
    Russkoye, 2004 +
    Zvezda, 1949
    Nebo. Samolyot. Devushka., 2002
    Down House, 2001
    8 1/2 $
    Nawet nie myśl! Dazhe ne dumaj!, 2003
    Dazhe ne dumay!! Ten' nezavisimosti, 2004
    Spaleni słońcem / Utomlyonnye solntsem, 1994 ++
    Mama, 1999
    Flesh.ka, 2006
    Khottabych, 2006
    Okhota na piranu, 2006
    Pancernik Potiomkin / Bronenosets Potyomkin, 1925
    Świat się śmieje / Vesyolyye rebyata, 1934
    Mechenosets, 2006
    Jeździec imieniem Śmierć / Vsadnik po imeni smert, 2004 +
    Zdravstvuyte, ya vasha tyotya
    Gentlemeny udachy, 1972
    Kavkazskaya plennitsa, ili Novye priklyucheniya Shurika, 1966
    Brilliantovaya ruka, 1968
    Malenkie tragedii, 1979 +
    Zły dobry człowiek / Plokhoj khoroshij chelovek, 1973 +
    ???????????? (Yedinstvennaya, 1975)
    Korotkie vstrechi, 1967
    Moskwa nie wierzy łzom / Moskva slezam ne verit, 1979
    Prikhodi na menya posmotret, 2001 +
    Chodząc po Moskwie / Ya shagayu po Moskve, 1963
    Gorzki romans / Zhestokij romans, 1984 ++
    Niedokończony utwór na pianolę / Neokonchennaya pyesa dlya mekhanicheskogo pianino, 1977 ++
    Pięć wieczorów Pyat vecherov, 1979 ++
    Niewolnica miłości / Raba lyubvi, 1976
    Krewniacy / Rodnya, 1981
    Svoy sredi chuzhikh, chuzhoy sredi svoikh, 1974 +
    Wschód-Zachód / Vostok-Zapad), 1999 ++
    Svoy sredi chuzhikh, chuzhoy sredi svoikh +

Pozdrawiam ;D

• tatarkiewicz1 tatarkiewicz1

Hej mam problem z odnaleźieniem rosyjskiego filmu, nie znam jego tytułu tylko kawałek treści jak ktoś wie jaki to film to proszę napiszcie. Treść to jest coś w rodzaju szkoły KGB lub coś podobnego i tam jest szkolona bohaterka filmu przez srogiego dowódce którą jest kobieta, zmuszona ona jest tam do rozbierania się i zbliżenia z męszczyznami coś w tym rodzaju. Pozdro dla wszystkich

• Looongier Looongier

chyba chodzi o Ładunek 200

• aquashe aquashe

Widzę, że wypowiadający się znają się na rosyjskiej kinematografii... A zwłaszcza Ty. Mam taki problem (i nie daje mi to spokoju). Kiedyś późną nocą leciał w tv na jedynce lub dwójce (pamietam, że nie było reklam) rosyjski film. Nic prawie o nim nie wiem. Jedynie to, że wywarł dobre wrażenie... Był moim zdaniem odrobinę psychodeliczny. Oto co z niego zapamiętałam: najcharakterystyczniejszą rzeczą było to, że głównemu bohaterowi często leciała krew z nosa, jakby miał anemię. Był jeszcze fragment jak ktoś patrzył przez okno i rozmawiał przez telefon a przez okno było widać jak ktoś stoi z podróżną walizką przy budce telefonicznej i rozmawia z tym kto stoi przy oknie. Była jeszcze na pewno jakaś scena z pociągiem. Kurcze mało tego... ale błagam niech ktoś pomoże... Bardzo bym chciała ten film jeszcze raz obejrzeć.

• Bruno_S_ Bruno_S_

"Widzę, że wypowiadający się znają się na rosyjskiej kinematografii... A zwłaszcza Ty. Mam taki problem (i nie daje mi to spokoju). Kiedyś późną nocą leciał w tv na jedynce lub dwójce (pamietam, że nie było reklam) rosyjski film. Nic prawie o nim nie wiem. Jedynie to, że wywarł dobre wrażenie... Był moim zdaniem odrobinę psychodeliczny. Oto co z niego zapamiętałam: najcharakterystyczniejszą rzeczą było to, że głównemu bohaterowi często leciała krew z nosa, jakby miał anemię. Był jeszcze fragment jak ktoś patrzył przez okno i rozmawiał przez telefon a przez okno było widać jak ktoś stoi z podróżną walizką przy budce telefonicznej i rozmawia z tym kto stoi przy oknie. Była jeszcze na pewno jakaś scena z pociągiem. Kurcze mało tego... ale błagam niech ktoś pomoże... Bardzo bym chciała ten film jeszcze raz obejrzeć."

To nie jest rosyjski/radziecki film, ale czeski. Najprawdopodobniej chodzi o to: http://www.filmweb.pl/f1439/Powr%C3%B3t+Idioty,(1999)

• aquashe aquashe

Ogromne Dziękuję... Tak, to "Powrót Idioty",jednak nie moge nigdzie tego filmu znaleźć... w osiedlowej wypozyczalni mają tylko hity takie jak "Hostel" ;| A w tv raczej wątpię w szybką powtórkę...

• stacha3 stacha3

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

• ulson88 ulson88

МЕЧТАТЬ НЕ ВРЕДНО- to ten film jak mi się wydaje. tu masz jego oficjalną stronę- http://mnv.luxorfilm.ru/

• gatecrasher gatecrasher

Polecam też filmy Sokurowa, chociaż to dość specyficzne kino :) Ale urzeka plastycznością i ślicznymi pejzażami...
    Rosyjska arka (Russkiy kovcheg), 2002
    Cielec (Telets), 2001 +
    Moloch (Molokh), 1999
    Matka i syn (Mat' i syn), 1997 +
    Dni zaćmienia (Dni zatmeniya), 1988
    ......

• Gh0st Gh0st

Brat
    Brat 2
    Strzelec wyborowy (pod takim tytułem był swego czasu na TVP, niestety nie mogę go znaleźć w bazie Filmwebu) :/

• parker parker

ja też a właśnie go szukam pewnie jest ale pod innym tytułem w każdym razie strzelec wyborowy to bardzo dobre kino

• Indelicato Indelicato

http://www.filmweb.pl/film/Strzelec+wyborowy-1999-229126
      Strzelec wyborowy:)

• marekesz marekesz

witajcie,
    mam taki problem - kiedyś, dawno temu oglądałem rosyjski film i nie pamiętam tytułu, ani reźysera - może ktoś z was widział i umie mi podpowiedzieć.
    fabuła popwiada o samotnym człowieku, który trzyma w domu manekina. pewnego dnia manekin ożywa.
    pamiętam jeszcze, że była niesamowita muzyka (crazy).
    pozdrawiam serdecznie i życzę wesołych...

• Szatan_z_mgly Szatan_z_mgly

Ja bym dodał jeszcze Kryptonim Gwiazda doskonały film wojenny i jeszcze Dersu Uzała Kurosawy:D

• Gh0st Gh0st

Znalazłem "Strzelca wyborowego" w bazie :)
    Voroshilovskiy strelok
    http://www.filmweb.pl/f229126/Voroshilovskiy+strelok,(1999)

• Kmiotek Kmiotek
    ocena: 6

Ja bym jeszcze dodał do filmów nie angielskojęzycznych to będzie ,,Gruz" który naprawde jest ciekawym filmem z dobra fabułą.

• sawed_off_shotgun sawed_off_shotgun

"WYZWOLENIE" - Ruskie arcydzieło!!! Najlepszy film wojenny, ale dla wytrwałych. Nie każdemu przypadnie do gustu...

• cypiet cypiet

Nikt chyba nie w spomniał o Spalonych Słońcem. jeden z najlepszych rosyjskich filmów!!!
    inne to Cyrulyk Syberyjski
    Brat 1 i 2[chociaż dwójka troche pod amerykę podchodzi;)]
    Wyspa [kapitalny!!]
    i Straż Nocna
    te filmy naprawde są godne polecenia

• gencjana gencjana

Witam, ja też oglądałam film, którego tytułu nie pamiętam, gdyż to było ponad 10 lat temu. Był o alkoholiku, do którego trafił gadający pies - usiłujący wyciągnąć alkoholika z nałogu. Chyba skończyło się to tak, że niestety mimo, że dobrze mu szło, to nałóg zwyciężył i w pewnym momencie alkoholik zadzwonił po hycla...
      Jeśli ktoś to kojarzy i zna tytuł to będę wdzięczna za odpowiedź.
      Film raczej rosyjskojęzyczny...

• Brad_Pitt_Achilles Brad_Pitt_Achilles

Chyba nikt nie podał ale uwazam ten film za najlepszy z wojennych -rosyjskich tytuł ,,KRYPTONIM GWIAZDA''

• modrz modrz

Oglądałem ostatnio film "Admirał" o rewolucji. Podobał mi się.
    Dla fanów rosyjskiego rocka polecam oczywiście filmy "Brat" i "Brat 2". Pierwszy jak dla mnie dużo lepszy, drugi za to bardziej znany w Rosji. A dla tych, którzy znają legendarną dla rosyjskiego rocka postać Wiktora Coja, polecam filmy "Assa" i "Igła".

• angeell666 angeell666

najlepsze filmy rosyjskie które oglądałem:
    -12 (bardzo dobry remake "12 Gniewnych Ludzi")
    -Wyspa
    -Kremen
    -Paragraf 78 1i2

• jarrypl jarrypl

Właśnie oglądałem "Brat", "Brat 2" i "Gruz 200" (po polsku "Ładunek 200"). Dla mnie zdecydowanie najlepszy Gruz 200, ale oba "Braty" też trzymają i klimat i poziom. Które z tych filmów które wymieniliście są podobne w sensie pokazywania bez ogródek czarnej rzeczywistości tego kraju oraz wyrazistości postaci i ciekawej fabuły, także wojenne.

Próbowałem serial "Karny batalion" ale mnie znudził, dałem radę tylko 2 odcinkom, więc w tym stylu to nie.

Chętnie jakby w ścieżce dźwiękowej była "Zemfira" lub "Okean Elzy".

• masus masus

Witam.
    Ja wlasnie po dlugich poszukiwaniach postanowilam zapytac kogos kto moglby takie rzeczy wiedziec:)a mianowicie poszukuje rosyjskiego filmu(jestem prawie pewna ze to rosyjski poniewaz ogladalam go dosyc dawno temu).Jego tytul to "4",tak mi sie wydaje poniewaz pamietam duza litere 4 przed rozpoczeciem sie filmu.Jest to film gdzie akcja jego zaczyna sie w pewnym barze w rosyjskim miescie bardzo pozno w nocy.Spotyka sie czworka ludzi,jezeli dobrze pamietam 3 mezczyzn i jedna kobieta.Pozniej(chyba)opisana jest historia kazdego z tych ludzi,najbardziej pamietam te kobiete.Byla ona prostytutka pragnaca wydostac sie z szarej rzeczywistosci.Ukazane jest zycie jej rodziny na wsi w zupelnym ubostwie.
    Bardzo prosze o pomoc:)Z gory dziekuje:)

• danniel07 danniel07

Witam,
      ja takze poszukuje jeden chyba rosyjski film, nie jestem pewien. fabula jest o kilka mlodych chlopaczkach ktorzy trudza sie gangsterką na terenie rosji. Jeden znajomy ktory gra w amerykanskiej drużynie
      hokejowej zostal oszukany przez menadzera na sporą kase i prosi kumpla zeby mu pomogł i przyjechal do stanów. Lecą tam w pare osob, rozrabiaja troche, na koniec jeden z bronia wpada do klubu male strzelanko i w koncu znajduje tego menadzera co jego kumpla oszukal i dostaje co chcial. co to moze byc za film? ogladalem go dawno w tv ,szukalem ale bez efektow, pomocy, pzdr

• Mr_Frost Mr_Frost

Koniecznie obejrzyj "Vojna" Znajdziesz tam Czeczenię, niezłe scenki batalistyczne, dużo doskonałych przemyśleń a przede wszystkim rosyjskie panujące powszechnie sku..ysyństwo. Film zajefajny. Szczerze polecam: http://www.filmweb.pl/f105754/Wojna,2002

• gerardtn1 gerardtn1

A ja polecę od siebie "Stalkera" i "Leca żurawie". Pierwszy to dramat s-f, a drugi film wojenny. Fantastyczne kino, choć pierwszy szczególnie jest trudny w odbiorze.

A tak przy okazji: czy kojarzycie rosyjską komedię, w Polsce dostępną pod tytułem "Kula"? Film o 4 kumplach, którzy trafiają do rozpadającej się armii rozpadającego się ZSRR. Jeśli ktoś wie, o czym mówię, a jeszcze leiej- ma ten film, proszę o jakiś kontakt.

• walldek walldek

Poszukuje filmu, który pokazywany był w TV w filmie występuje dziewczynka 6-8 lat i tylko ona, film „antyalkoholowy” o samotności dziecka, obraz rozpoczyna się sceną, pod stołem siedzi dziecko a pijana kobieta leżąca na łóżku upuszcza flaszkę. Scena ostatnia to alegoria samobójstwa tej dziewczynki – jej lot nad rzeka ku szczęściu. Proszę o pomoc wiem, że ten obraz był nagrodzony.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: