PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=181525}

9 kompania

9 rota
7,8 100 314
ocen
7,8 10 1 100314
6,8 9
ocen krytyków
9 kompania
powrót do forum filmu 9 kompania

NIC

ocenił(a) film na 4

O ile fabuła jeszcze jako tako się broni to sceny bitewne są kompletnie beznadziejne! 4/10 spodziewałem się drugiej Kompanii Braci a tu dupa.

Ernold1

Bo w Kompanii Braci są rzeczy przesadnie skitowane, a tutaj w tym filmie w 100 % oparto się na dziennikach weteranów wojennych i nic nie było "polepszane", prawdziwa wojna - > jednak nie wiesz jak ona wygląda, bo to co nam zafundowali twórcy wszystkich wielkich "wojennych" filmów to rzeczy wybajerowane.

Film ten pokazuje prawdziwe oblicze PRAWDZIWEJ WOJNY, bez żadnego zmyślania, wojna to nie jest coś takiego ze zawsze jest kupa latających ludzi i wszędzie krew, najwyraźniej twórcy takich filmów którzy nigdy nie widzieli na własne oczy wojny bardzo często mijali sie z prawdziwym obliczem wojny, a ten film jest oparty na prawdziwych dziennikach wojennych

ocenił(a) film na 7
Micman1995

"...w tym filmie w 100 % oparto się na dziennikach weteranów wojennych i nic nie było "polepszane", .."

To poczytaj trochę. Film oparto na bitwie o wzgórze 3234.Z tego co widac na filmie to przeżył tylko jeden a wrzeczywistosci na 39 rosyjskich żołnierzy zginęło 6 ( st. sierż. Wiaczesław Aleksandrow , mł. sierż. Władimir Krisztopienko, szer. Anatolij Kuzniecow , szer. Andriej Mielnikow , szer. Andriej Fiedotow oraz szer. Andriej Cwietkow) ... I gdzie tu jest prawda. Ten film jest podkoloryzowany bardziej niż amerykańskie produkcje.

"wojna to nie jest coś takiego ze zawsze jest kupa latających ludzi i wszędzie krew, najwyraźniej twórcy takich filmów którzy nigdy nie widzieli na własne oczy wojny bardzo często mijali sie z prawdziwym obliczem wojny"

Przeczytaj artykuł w militariach XXw wyd spec 13. jest tam opisane Lądowanie 2 batalionu rangersów w sektorze Dog Grean na plaży Omaha. Na podstawie tego typu relacji nakręcono sekwencje desantu w Szeregowcu Rayanie.

polukr

O mój Boże, odkopałem swoją wypowiedź sprzed czterech lat. W zasadzie bardzo dziwnie się to czyta. Chodzi mi o mój komentarz, taki bez sensownej składni, trochę na poziomie gimnazjum, taki naiwny, aż mi teraz wstyd trochę :D człowiek dorasta powoli i nie widzi, jak szybko zmienia mu się styl wypowiedzi, niemniej dzięki za przykłady - sprawdzam sobie właśnie w internecie.

WIdzę, że interesujesz/interesowałeś się historią. No cóż, ja od niedawna jestem studentem historii i moje podejście do filmów m.in. wojennych zdążyło trochę ochłonąć i już nie ponoszą mnie emocje (przynajmniej tak bardzo, jak jeszcze te cztery lata temu).

Mimo wszystko film ten wciąż wspominam całkiem dobrze i zaliczam go do dobrego kina. Pozdrawiam ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones