PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=741821}

Aż do piekła

Hell or High Water
7,1 45 937
ocen
7,1 10 1 45937
7,5 37
ocen krytyków
Aż do piekła
powrót do forum filmu Aż do piekła

Zdecydowanie warto!

ocenił(a) film na 9

O ciekawych zdjęciach, świetnej muzyce już było i tak, są naprawdę dobre.
Dodam tylko, że dałabym jakąś szczególną nagrodę osobie, która prowadziła casting do ról drugo-, a właściwie to trzecioplanowych. Sceny z kelnerką, dziadkiem w banku czy Indianinem w kasynie (i wiele innych) to perełeczki.

Zgadzam się, że historia jest przewidywalna, ale tu raczej nie fajerwerki scenariuszowe chodzi. Siłą tego filmu są relacje, emocje i sposób w jaki prowadzona jest akcja, właśnie te znakomite sceny, nawet trzyzdaniowe rozmowy, wymiany spojrzeń, krótkie ujęcia tworzą całą opowieść, wszystko doskonale ze sobą gra, tu nie ma nic zbędnego. "Sicario" mi się podobał właśnie ze względu na klimat, "Aż do piekła" też ten klimat ma niesamowity, wygląda na to, że spora w tym zasługa scenarzysty, czekam na kolejne jego filmy.

kerstin

Dobrze prawisz :) tym właśnie różni się wybitny film od przeciętniaka. Świetne ujęcia kamery, dobre teksty, bohaterowie z charakterem. Film jest momentami nostalgiczny, ale nie jest nudny. Świetna gra aktorska zwłaszcza Jeff Bridges sprawia, że nie chce się oderwać oczu od ekranu. Ten film ma swoją "mądrość", nie jest płytki jak wiele innych z tego gatunku. Dla porównania oglądałem niedawno Blood father z Melem Gibsonem, który jest dobrze zagrany, ale brakuje mu wiele do bycia świetnym filmem, jest tylko przeciętny, a od zupełnej mielizny ratuje go Gibson swoją grą.
Polecam gorąco Hell or high water, pójdę pewnie jeszcze raz do kina, bo warto.

ocenił(a) film na 8
onet318

Ja równiesz się zgadzam. Scena w motelu, w którym zatrzymał się szeryf i jego zastępca (ok. 41 minuty), ich dialog - bezcenne! Polecam.

ocenił(a) film na 8
JohnyCage

Spoiler!


Tak i wtedy mnie tknęło,ze jeden z nich nie przeżyje ale nie przewidziałem,że akurat ten drugi.

ocenił(a) film na 7
kerstin

mnie tez ten film bardzo sie podobal, niby przewidywalne, ale jakze to bylo wszystko smaczne i na dodatek muzyka, nigdy wczesniej country tak bardzo mi sie nie podobalo, dobry film

ocenił(a) film na 8
kerstin

całkowicie się zgadzam, świetny film

kerstin

Lepiej bym tego nie ujął. Tak po seansie sobie myślę, że w sumie nie za wiele się działo, a mimo to mógłby trwać jeszcze z godzinę.

ocenił(a) film na 9
kerstin

Właściwie mógłbym napisać dokładnie to samo, więc podpisuję się pod Twoim postem ...wykreowano cały tłum świetnych postaci - od głównych bohaterów po kelnerkę "czego wam nie podać?" :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones