PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=239166}

Aż poleje się krew

There Will Be Blood
7,7 90 806
ocen
7,7 10 1 90806
8,7 41
ocen krytyków
Aż poleje się krew
powrót do forum filmu Aż poleje się krew

CZEMU?

ocenił(a) film na 8

Czemu film jest 18+ ?

ocenił(a) film na 8
desmond19989

Bo w końcowej scenie płynęła rzeka krwi z głowy truposza? Była jeszcze scena śmierci w szybie, dosyć obrazowa. No i morderstwo "brata" strzałem w głowę (tylko kogo to jeszcze w dzisiejszych czasach oburza...).

ocenił(a) film na 8
luk11c4

Ale są dużo brutalniejsze filmy które są 16+

ocenił(a) film na 8
desmond19989

Tutaj masz rozpisane po ingliszu: http://www.imdb.com/title/tt0469494/parentalguide

Główne powody:
- Niepokojące i obrazowe zabicie Eliego. Argument wcześniej jest bardzo "intensywny" ( lub skrajny, okropny, ostry, zaciekły,... - wielorako to można tłumaczyć)
- Scena zabicia Henry'ego była "niepokojąca"
- Przedstawienie gwałtownego wybuchu gazu, który uczynił chłopca trwale niepełnosprawnym
- Dom, który został podpalony celowo, kiedy dwoje ludzi w nim spało
- Dwoje ludzi zabitych w oddzielnych wypadkach - jeden przez spadającą rurę, jeden przez spadającą belkę, widzimy ich zakrwawione zwłoki po wydarzeniu
- Mężczyzna (Eli) policzkowany wielokrotnie i na koniec podduszany
- Głowa mężczyzny (Eliego) jest zatłuczona kręglem trzy razy. Z dalszej odległości widzimy zakrwawioną głowę mężczyzny
- Mężczyzna zabity jest strzałem w głowę, kiedy jest przytrzymywany na ziemi (bardzo mało gore jest widoczne)

Są tam też głupoty w stylu "chłopiec uderza ojca", ale to raczej nie miało większego wpływu na ocenę. Niektóre rzeczy się powielają w tym co napisałem, ale to dlatego, że podchodzą pod inaczej oceniane działy. Nie mi oceniać, czy to się nadaje na 18+, dzisiejszy świat jest już pod tym względem tak wypaczony, że już nie wiadomo, co można pokazywać młodzieży, a co nie wypada, jak dla mnie te ograniczenia nie są złe, lepiej zapobiegać, żeby młode mózgi się deprawowały - chociaż pewnie i tak kto chce obejrzeć, to obejrzy, ale cenzura zrobiła co mogła.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones