PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=239166}

Aż poleje się krew

There Will Be Blood
7,7 90 774
oceny
7,7 10 1 90774
8,7 41
ocen krytyków
Aż poleje się krew
powrót do forum filmu Aż poleje się krew

Takie tam spostrzeżenie...
Dzisiaj rano, oddając się bezmyślnej czynności skakania po kanałach i na CBS Europa trafiłem na
końcówkę tego filmu. Coś mi w niej nie pasowało, jakbym ją inaczej zapamiętał. Po ujęciu, w
którym Eli upada pod ciosem w plecy zadanym kręglem, od razu następuje ujęcie służącego
schodzącego po schodach i tekst "Mr. Daniel?" - "I'm finished". Wycieli fragment jak Daniel wali Eli'a
po głowie aż jego głowę fałszywego proroka otacza "aureola" za postaci kałuży krwi. I tak oto
niespełniona zostaje tytułowa zapowiedź - There Was No Blood", i nie wiemy czy Eli nie żyje, czy
tylko stracił przytomność. I tylko dlatego, ze film leciał o 8 rano?

ocenił(a) film na 8
easyrider_2

Czekaj, dobrze rozumiem, że powinno być pokazane jak on go tłucze tym kręglem? A potem pojawia się aureola? Bo Eli był potem pokazany, ale tylko jego głowa i wokół krew.

ocenił(a) film na 10
eternalsmiles_2

Nie, nie - chodziło mi o to, że kałuża krwi, w której leżała jego głowa skojarzyła mi się z aureolą. Prawdziwej aureoli nie było.

ocenił(a) film na 8
easyrider_2

Rozumiem już. :)

easyrider_2

Masz rację. Scena tej części jest obcięta. I pomimo, że film oglądałam wczoraj koło północy, coś mi nie pasowało, gdyż zapamiętałam właśnie bestialskie szaleństwo Daniela w końcówce filmu, -zresztą bardzo ją 'przeżyłam - i 'wryła' mi się w pamięć. Oglądając pierwsze emisje filmu wydawało mi się że scena mordu jest bardzo długa, chciałam aby się w końcu skończyła. Po przeczytaniu Twojego postu "ulżyło" mi, utwierdziłam się, że z moją pamięcią nie jest jeszcze tak źle. pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
jaanula11

No patrz, a myślałem, że cenzura wynikała tylko z wczesnej pory emisji. Myliłem się.

easyrider_2

Nie oglądamy na CBS EUROPA!!! To kanał z cenzurą!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones