PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=783195}

Ghost Story

A Ghost Story
6,6 19 422
oceny
6,6 10 1 19422
7,3 37
ocen krytyków
Ghost Story
powrót do forum filmu Ghost Story

się kryje. Strasznie długie, ale jakże wymowne ujęcia (pierwszy z brzegu przykład obserwacja głównej bohaterki jak zjada ciasto). Świetna historia, wszystko jest na swoim miejscu, nie ma zbędnego dialogu, ujęcia, poprowadzenia tej historii do końca. Zastanawia mnie co było na karteczce napisane i schowane we framudze drzwiowej. Świetny motyw z innymi śmiertelnymi prześcieradłami i ich rozmów. Kolejne bardzo dobre posunięcie, to pokazanie wcześniejszych i późniejszych wydarzeń, które miały miejsce na terenie w którym stał dom głównych bohaterów. Świetny obraz, spokojny, stonowany, przepełniony emocjami, brać i oglądać pełnymi uszami i oczami.

dzyniu88

[SPOILER]

Wydaję mi się, że na kartce mogło być napisane coś w rodzaju "nigdy tu nie wrócę", z racji tego, że ten dom kojarzył się bohaterce zapewne głównie ze stratą ukochanego. Wnioskuję tak po fakcie, że kiedy duch z domu obok "wypowiedział" zdanie "oni już chyba nie przyjdą", a co za tym idzie stracił nadzieję na powrót osoby na którą czekał, rozpłynął się w powietrzu, czyli tak samo jak duch głównego bohatera (czy jak tam go nazwać) na końcu. Jednak sam nie jestem pewny co do tej interpretacji zakończenia i zastanawiam się nad innymi możliwościami sensu ostatnich scen jak i całego filmu :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones