PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724359}

Cudowny dzień

A Perfect Day
6,8 8 072
oceny
6,8 10 1 8072
6,7 3
oceny krytyków
Cudowny dzień
powrót do forum filmu Cudowny dzień

7+/10

ocenił(a) film na 7

Ludzie nie rozumiem dlaczego ten film ma średnią 6.3... przecież to kapitalne kino... widać problem wojny jednak przedstawiony on jest w wyjątkowo oryginalny sposób... jest naprawdę zabawnie... Tim Robbins wymiata w humorze a reszta dzielnie dotrzymuje mu kroku... Jestem oczarowany tym filmem... Bardzo mocna 7 !

reptile2006

...mocne 7 od Ciebie ,hmm,a dziwisz się że film ma ocenę 6.3 trzeba było mu dać 9

ocenił(a) film na 7
barbiturian

albo jedenaście.

creep_

...właśnie.

ocenił(a) film na 7
reptile2006

Masz rację, to dobry i jakiś taki wiarygodny obraz bałkańskiej wojny narodów. Może dlatego, że sfilmowany na podstawie książki hiszpańskiej lekarki, która była także tam, w rozsypującej się Jugosławii. Nie ma tu, jak np. w filmie Angeliki, głupot stawania po którejś ze stron wojny, nie ma epatowania podejrzaną krzywdą "biednych" muzułmańskich Bośniaków. Cienka linia oddziela tragizm i grozę wojny od groteskowych działań misji międzynarodowych oraz codziennej pracy i uwikłań ludzi z organizacji pozarządowych. Bardzo dobre role (prócz tej Kurylenko, która ciągle gra rosatiowsko, choć jest - moim zdaniem - brzydsza od naszej). Warto.

użytkownik usunięty
reptile2006

a gdzie go obejrzałeś??

ocenił(a) film na 8

Pewnie w domu. W m-kinach takich nie uświadczysz.

ocenił(a) film na 4
reptile2006

robbins wymiata?to aktor jednego filmu niestety,kazdy wie jakiego...

jerzy_zysiek2

Ja nie wiem. Jakiego?

ocenił(a) film na 4
sever

pomyśl......

jerzy_zysiek2

Zenada.

ocenił(a) film na 4
sever

skazani na shawshank-zenada!

jerzy_zysiek2

Czyli tak jak mi sie wydawalo... Nie masz zielonego pojecia o kinie i Timie Robbinsie.

ocenił(a) film na 4
sever

szacun ekspercie od kina.....

ocenił(a) film na 8
jerzy_zysiek2

jak dla mnie robbins zagrał najlepiej w "drabina jakubowa" co do tego chyba nie ma watpliwosci. w "rzeka tajemnic" tez swietna rola. "Skazani na Shashank" moze byc. W tym filmie dał rade. Nie było najgorzej. Ale nazwac go aktorem jednego filmu to przesada, bo miał przynajmniej dwie genialne kreacje.

ocenił(a) film na 9
reptile2006

"Wymiata w humorze" "problem wojny" i nie rozumiesz tej oceny? Zgaduje, że nie masz pojęcia jakim horrorem był "Skowyt"? Jak było budowane tam napięcie, jak to co miało się zdarzyć przerażało bardziej niż to co się widziało na ekranie, jaki był tam klimat stworzony tak prostymi środkami, że włos na głowie się jeży nawet dzisiaj. Musiały być proste bo 90% budżetu pochłonęła jedna transformacja w wilkołaka nakręcona klatka po klatce przy pomocy niezliczonej ilości gumowych masek pokazujących kolejne jej etapy. Do każdej klatki aktor nakładał kolejną, był od nowa charakteryzowany, zresztą ta scena była chyba już setki razy okrzyknięta najlepszą w historii gatunku i można by tak wiele pisać.. A ty się dziwisz tak kiepskiej ocenie? Ja się dziwie tak wysokiej...

reptile2006

I ja nie rozumiem ... To naprawdę ORYGINALNY, bardzo dobry film, który spokojnie można polecić każdemu. Konflikt na Bałkanach pokazany od innej strony, znakomite aktorstwo, znakomita muzyka, czarny humor (żeby przetrwać i nie oszaleć), świetne zdjęcia ... Naprawdę COŚ innego, zapadającego w pamięć.

użytkownik usunięty
reptile2006

Zaskoczony jestem. Pozytywnie. Film jest nieco leniwy jak życie na Bałkanach zapewne. Nie ma wybuchów, rozlewu krwi, jak cos było to trafiamy tam po.
Plenery zapewne naturalne, prawdziwe rozbite wioski, albo ci filmowcy to sztukmistrze i oszuści.
Nie dziwi mnie że tzw. Świat nie zauważył tego filmu. To film niszowy.

ocenił(a) film na 7
reptile2006

Świetny. Słodko-gorzki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones