PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3673}

A.I. Sztuczna inteligencja

A.I. Artificial Intelligence
7,3 191 731
ocen
7,3 10 1 191731
6,9 19
ocen krytyków
A.I. Sztuczna inteligencja
powrót do forum filmu A.I. Sztuczna inteligencja

Ten film robi wrażenie, jakby ktoś rozpisał konkurs na scenariusz, ale jury nie mogło się zdecydować na żaden z trzech projektów, dlatego upchnęli trzy filmy w jednym. Dlatego jest to tak koszmarnie długie i średnio się kupy trzyma.

Pierwszy film jest o psychologicznych relacjach ludzi i coraz bardziej zaawansowanych technicznie androidów, właśnie wyposażanych w ludzkie uczucia i emocje. Temat stary i wyeksploatowany, ale kto wie, może coś nowego się da tu powiedzieć.

Drugi film to postapokaliptyczna rzeczywistość okrutnego świata, w którym ludzie zabawiają się okrutnymi walkami cybergladiatorów, traktowanych brutalnie i nieludzko. Postapokaliptycznych walk gladiatorów też widziałem sporo, to temat pewnie jeszcze bardziej oklepany. Na szczęście ten wątek trwa krótko.

Trzeci film to jakaś potwornie cukierkowata bajeczka, coś między "Pinokiem" a "Czarnoksiężnikiem z Oz". Dla młodego widza może oryginalne i pełne treści, mnie niestety nie wciągnęło, może dlatego, że płycizna trudniej wciąga człowieka większego. No a na koniec przylatują kosmici i spełniają marzenia.

Jeden z rzadziej wyświetlanych filmów Spielberga. Nie bez powodu.

pacheau_vaughn_fw

Według mnie te 3 wątki idealnie ze sobą współgrają. Czy dla Ciebie więcej niż jeden motyw w filmie to za dużo?

ocenił(a) film na 10
Otello_fw

Ocena 4 to po prostu jakiś skandal 7 rozumiem ale 4 to zasługują totalne klapy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones