PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1042}

Absolwent

The Graduate
7,9 83 006
ocen
7,9 10 1 83006
8,3 39
ocen krytyków
Absolwent
powrót do forum filmu Absolwent

nic więcej nie napiszę bo po co :)
Kopia tego filmu powinna spoczywać w Sevres pod Paryżem jako wzorzec FILMU !!!
a jeśli ktoś uważa inaczej to wyzywam na ubitą ziemię.........
pozdrawiam :)))

użytkownik usunięty
clarencefilmweb

Otoczka tego filmu jest tak brokatowa, kiczowata, że ciężko się to ogląda.
Do tego jeszcze ta zniewieściała muzyczka... Cóż, jeśli kobietom muzyka w filmie się podoba to w porządku, to akurat przewidywalne, ale...

ocenił(a) film na 6

Muzyka jak najbardziej na plus, co do samego filmu to najwyżej niezły.
clarencefilmweb tak chwali ten film, a nawet oceny nie wystawi.

van_der

Żaden obowiązek.

ocenił(a) film na 3

jestem kobietą i praktycznie nic mi się w tym filmie nie podoba - więc proszę nie uogólniać :)

kargulowa555

Stąd ocena 7 - bardzo logiczne.

ocenił(a) film na 3
zweistein

tak- bo gdyby mi się podobał dałabym 9 lub 10 :). Poza tym należy rozróżnić tzw wartość " obiektywną " - filmu - zdaje sobie sprawę, że to nie jest kac wawa , wiem, że jest słuszny wartościowy i ma wiele walorów przypisywanych dobrym filmom- stąd ocena 7, natomiast go po prostu nie lubię- może żle napisałam, że
" nie podoba mi się" - chodziło właśnie raczej o " nie lubię "- aktorów, muzyki, treści. Pozdrawiam serdecznie :)

kargulowa555

Sorry, ale skoro "praktycznie nic mi się w tym filmie nie podoba - niczego w nim nie lubię", to ocena powinna być adekwatna do tego "nic". Nic to po prostu 0. Ale jeśli oceniasz film na "dobry", to jednak "coś" ci się w nim spodobało - nie ma innej opcji.

ocenił(a) film na 3
zweistein

no ja to trochę inaczej rozumiem :) to , że czegoś czy kogoś nie lubię nie znaczy że go nie cenię, i odwrotnie bywa, że lubię rzeczy i osoby które uważam za nic niewarte. A poza tym niepotrafiłabym dać zero nawet totalnemu gniotowi bo miałabym wrażenie, że kopię leżącego :)
Ok zmieniam na 3 - czy to wystarczająca poprawka? :)
PS-jesteś bardzo skrupulatny.

kargulowa555

Szybko i łatwo zmieniasz zdanie. Może jednak 1 albo 0?. Przemyśl to jeszcze.

ocenił(a) film na 10
clarencefilmweb

Podzielam twoją opinię . To arcydzieło!!!

ocenił(a) film na 10
taxidriver100

26 lat temu mój niespełna 4-letni wtedy syn oglądał "Absolwenta" razem ze mną.Wiem,że to niekoniecznie film dla dzieci,ale przez następne miesiące niektóre fragmenty oglądaliśmy razem wielokrotnie.Taka rodzinna tradycja :) Dziecku czerwony kabriolet i muzyka Simona i Garfunkela wystarczyły by się zakochać. I ta miłość trwa do dzisiaj :)

ocenił(a) film na 10
clarencefilmweb

natka, rozmaryn ,szałwia ,rumianek...piękny film !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones