PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1042}

Absolwent

The Graduate
7,9 83 006
ocen
7,9 10 1 83006
8,3 39
ocen krytyków
Absolwent
powrót do forum filmu Absolwent

Długo się zabierałem, oj długo ( kilka lat ). W końcu w piątkowy wieczór postanowiłem obejrzeć ten
film ze względu na sympatię do Dustina Hoffmana, świetną muzykę i ciekawie zapowiadającą się
historię. Może było za późno ( godz 22ga ), może byłem zbyt zmęczony ( piątkowy wieczór po całym
tygodniu pracy ), ale męczyłem się na tym filmie. Spodziewałem się czegoś WOW, a dla mnie był to
po prostu normalny film ze świetną muzyką, aktorami, ale NIE ciekawą historią, która w ogóle mnie
nie wciągnęła, była wręcz trochę irytująca. Najwidoczniej tak jak ktoś już tu napisał film nie przetrwał
próby czasu. Jest wiele filmów, które kiedyś oceniało się wysoko, ale oglądając je teraz owe oceny
obniżyłoby się o 1-2 a nawet 3 punkty w skali filmwebu. Jak dla mnie ten film to naciągane 7/10 za
klimat, Dustina, muzykę i końcówkę jednak dziwię się, że w tamtych czasach zebrał aż tyle nagród.

Adiluzaczeq

Dziwne, bo ja, ile razy wracam do Absolwenta, ciągle go doceniam, na nowo.

ocenił(a) film na 7
Adiluzaczeq

O tak, miałem podobnie. Oczekiwałem od tego filmu nie wiadomo czego a dostałem po prostu dobry film z dobrą gra aktorską i świetną muzyką. Ten film mimo, iż jest poprawny bo nie posiada tego czegoś. Ale 7 u mnie solidna.

ocenił(a) film na 10
Adiluzaczeq

Sądzę, że niektóre rzeczy trzeba poznać w odpowiednim czasie. Tak jest ze Stachurą, Markiem Hłaską, muzyką Dżemu i z... Absolwentem. Jeśli zrobi się to wtedy, kiedy trzeba to będzie tak, jak z pierwszą miłością, nigdy się nie zapomni. Dla mnie film magiczny, mimo prostej historii. Zasłużenie ikona popkultury.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones