PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=462392}
7,4 6 155
ocen
7,4 10 1 6155
Adulthood
powrót do forum filmu Adulthood

Podobne filmy

ocenił(a) film na 8

Znacie inne podobne filmy? Nie koniecznie produkcji brytyjskiej, może być usa, ale coś w podobnym klimacie.

ocenił(a) film na 10
Valmont_3

American History X (Więźień Nienawiści) filmik w podobnym klimacie. :)

ellcia987

może "Ślepy tor"

ocenił(a) film na 7
Valmont_3

4.3.2.1 oraz Shank (nawet jest scena gdzie plakat jest z 'adulthood')

ocenił(a) film na 9
akSmook

a masz może polskie napisy do tego 4 3 2 1?

ocenił(a) film na 8
akSmook

a zna ktoś strone gdzie mogłabym online obejrzec 4,3,2,1,???

ocenił(a) film na 7
Valmont_3

nie wiem, na ile rozumiesz podobny klimat, ale życie na ulicy, i brutalną rzeczywistość zobaczysz np:
Kidulthood, Cass, The Crew, Harry Brown, Rise of a footsoldier, Hooligans, Shank (ale wśród tych tytułów słaby), The Pusher Trilogy.- to angielskie.
Z francuskich polecam Truands, Prophete. można też zobazyć Banlieue 13, ale to w przyszłości, tak jak Shank sie dzieje, więc nie każdemu podejdzie.
Z USA?:D tego jest tyle, że nie wiem od czego zacząć wymieniać, to wymienię 5 pierwszych jakie przychodzą mi na myśl:
Street Kings, Waist Deep, Running Scared, Dead Sentence, oraz fajny film z Millą Jovovich ".45" lub też Kaliber 45. mam nadzieję, że osoby lubiące takie kino coś sobie wybiorą. starałem sie wpisywać tytuły realistyczne w podobnym stopniu co Adulthood. wyjątkami są Banlieue 13 i Shank, ale mam nadzeję, że nikt sie o to nie pogniewa. pozdro!

ocenił(a) film na 7
Blacha86

ups- pomyłka:) The Pusher (1,2,3) to oczywiście duński film:)

ocenił(a) film na 7
Blacha86

Dzięki za ten film "Cass" nigdy mi się nie obił o uszy.
To ode mnie film "Dog Pound" o poprawczaku - może nic czego jeszcze nie widzieliście, ale reżyseria naprawdę solidnie poprowadzona.

ocenił(a) film na 7
Picu

o, nieźle;) a znasz Picu jakieś filmy z USA w stylu tych co wypisałem? bo jednak tamten klimat leży mi bardziej (poza tym, językowi puryści pewnie mnie zlinczują za to, ale zdecydowanie bardziej wolę słuchać angielskiego z USA, a akcent Brytyjczyków mnie drażni;p). aha, w innym poście pisałeś o plakacie. możesz podać czas w którym momencie filmu sie przewija? bo nie chce mi sie klikać, a może coś pomogę. pozdro!

ocenił(a) film na 7
Blacha86

Tak musiałem sprawdzić 12min40s wchodzi Sam i patrzy dobitnie na plakat.
Ze mną jest odwrotnie, Brytyjczycy dla mnie są bardziej klimatyczni ze swoim językiem, co za tym idzie znaczy bardziej ich kumam. No z US znam, wiadomo, że jest tego aż nadto, ale tu chyba chodzi przede wszystkim o klimat dzieciaków na ulicy.
Z tego: Fresh, Spustoszenie, Baby Boy (kiepski), Pups i Bullet (podstarzałe dzieciaki)
ale tak naprawdę to najlepsze są egzotyczne perełki typu np.
Once Were Warriors - Byli kiedyś wojownicy (Nowa Zelandia) jest też jakaś kontynuacja
Rany (Jugole)
Nienawiść (Francja)
Słodka szesnastka (Szkocja)
nie mówiąc już o tych z krajów Afrykańskich albo Ameryki Południowej, ale tam to już zasady normalnej wojny....
Pozdro.

ocenił(a) film na 7
Picu

dzieki, sprzawdze te filmy, ale co do plakatu. nie mam pojmy. jedynym wyjściem byłoby chyba obejrzeć film w takiej rozdzielczości, żeby móc odczytać to co jest na górze i na dole na białym tle. if the world hates you, hate it back;) ciekawe

ocenił(a) film na 4
Blacha86

KIDS Larry Clarka

ocenił(a) film na 7
MAKARON

i "Bully" Clarka.

Valmont_3

"Spojrzenie mordercy"

ocenił(a) film na 7
Faser_2

Dozrucam Juice, Clockers, Elephant no i może Rize? Green street hooligans, football factory, Intermission. NIe mowie ze wszystkie są dobre..

wino86

Rize nie koniecznie dokładnie w tą tematykę, ale warty pooglądania (:

ocenił(a) film na 9
Valmont_3

A dlaczego nikt nie podał filmu "Młodzi Gniewni" ? Przecież to klasyka :)

użytkownik usunięty
Valmont_3

może Sket ?..

ocenił(a) film na 7
Valmont_3

Mnie się ten film skojarzył z produkcją "Nasze dzieci" <- polecam naprawdę. Podobny temat o tym jak młodzi udają dorosłych, zapominając o odpowiedzialności. Inny tytuł to "Miasto Boga" <- dużo podobnych postaci i podobny "zepsuty" klimat..

ocenił(a) film na 10
Valmont_3

Zebra Crossing - mistrzostwo w tym klimacie

ocenił(a) film na 9
Valmont_3

Goodbye Charlie Bright - ten sam klimat brytyjskiego osiedla, tylko mniej gangsterki a więcej młodzieży.

Valmont_3

La Haine mój ulubiony francuski z czystym sercem polecam,

Krisser

no i oczywiście klasyka chyba nikt nie wymienił Romper Stomper i Quadrophenia

Krisser

a i bym zapomniał This is England film oraz This is England 86 i 88 świetne filmy:)

Valmont_3

Z nowszych to: Ill Manors

ocenił(a) film na 7
TrueSchoolCat

podbijam, olej reszte i obejrzyj ill manors

ocenił(a) film na 9
Elczesuaf

Zdecydowanie mój bracie z ghetta

ocenił(a) film na 9
Valmont_3

Juice (1992) z 2Packiem w roli głównej

ocenił(a) film na 6
Valmont_3

the guvnors,tez brytyjski

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones