PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=2}

Adwokat diabła

The Devil's Advocate
7,9 440 098
ocen
7,9 10 1 440098
6,7 31
ocen krytyków
Adwokat diabła
powrót do forum filmu Adwokat diabła

Tutaj Al sie postarał i zagrał nieźle, ale pochwalcie się, które role diabłów wam się jeszcze podobały?

Kiedy w końcowej scenie Pacino mówi o Bogu i o sobie, wygląda naprawdę autentycznie, jeszcze podświetlony tym światłem z kominka...

Robert De Niro w filmie" Harry Angel "

ocenił(a) film na 9
egzekutor5

przyznaję, choć uwielbiam Pacino, De Niro w "Harry Angel" zrobił na mnie większe wrażenie. Moim zdaniem był bardziej demoniczny

ocenił(a) film na 8
marta_bb

nie zgodze sie z Toba Marto, poniewaz mysle ze twoja wypowiedz jest krzywdzaca dla Pacino. Tu nie chodzi o aktorów jako osobe tylko o założenie rezysera jaka postac i klimat szatana ma odegrac aktor.Moim zdaniem obaj aktorzy wywiązali sie swietnie ze swoich postaci, nie wyobrazam sobie groteskowego diabła z humorem w ciezkim starym kryminale(horrorze) "Harry Angel", tak samo jak nie wyobrażam sobie poważnego mało mówiącego adwokata diabła w" Adwokacie...".Masz prawo oczywiscie twierdzic ze bardziej podobał ci sie szatan w Harry Angel, wiem ze czepiam sie słówek ale widzisz szczegóły sa czasem bardzo istotne, powinnas napisac ze szatan w tym i tym fimie ci sie najbardziej podobał a nie wchodzic na danego aktora ktory po prostu zagrał dana role jak musiał:) pozdrawiam

hemerocallis

"Harry Angel" mniej, tak więcej;), wygląda Boss, jak się na wpiernicza ravioli ;)

Mnie najbardziej zachwyciła rola Rosalindy Celentano, która grała Szatana w Pasji.

ocenił(a) film na 9
nocta

Ano, odświeżyłam niedawno, i faktycznie to ciekawie wyszło, z tym podtekstem 'Maryi na opak...'

mnie bardziej podobał się Al

ocenił(a) film na 8

mnie wprost zachwycił Lucyfer a raczej "Lou" w Constantine" istna rewelacja!! Jego gesty mimika, mozna powiedziec czasem nawet zartobliwe.W ogóle ostatnie 15 minut filmu, rozmowa Johna z "lou" jest moim skromnym subiektywnym zdaniem, arcydziełem

ocenił(a) film na 7
hemerocallis

Jak dla mnie Pacino, ale Harry Angel nie widziałem, więc się nie wypowiem.
Poza tym lubię też Holoubka jako Wolanda :D

ocenił(a) film na 10
hemerocallis

Miałem podobne odczucia :-)

Dla mnie wspaniały,boski najlepszy... chociaż Lou w Constantine też był rewelacyjny i tak w zasadzie obu uwielbiam

ocenił(a) film na 8
BEHEMOT_kot

To co zrobił Peter Stormare z postacią szatana w Constantinie jest tak genialne że mimo wszystko przyćmił wg. mnie szatana w wersji Pacino };)

ocenił(a) film na 10

Pacino to zdecydowanie mój ulubiony "diabełek". Ubóstwiam go za ten film

użytkownik usunięty
krwisten07

Ja bym dodala jeszcze Gabriela Byrne w "I stanie sie koniec" - byl tam cholernie pociagajacy :)

ocenił(a) film na 10

Hellboy! i rola bodajze Pearlmana w kazdym badz razie w pierwszej czesci :)

ozonkor

Pitt w "Meet Joe Black" ;P

ocenił(a) film na 8
night_queen

Joe Black nie jest Szatanem, lecz Śmiercią - a to znaczna różnica.

No i oczywiście Tom Waits w Parnassusie ;)

ocenił(a) film na 7
VincentVanDort

Mało demoniczny, ale genialnie ironiczny i cyniczny Ray Wise w Reaper

ocenił(a) film na 9

A Damien z Omena to co? Aniołkiem był? Młody Harvey Stephens był niezły w tej roli a swoje dopełniła muzyka

użytkownik usunięty

Hmmm warto wspomnieć o panu Dougu Bradleyu i jego roli Pinheada, ciary przechodzą, głos (niski i hipnotyzujący), wygląd (trupio blady i nabity gwoździami)... w pierwszych częściach Hellrisera na serio był przerażający, no i kultowe txty np. "twoje cierpienie będzie legendarne nawet w piekle !!!"

ocenił(a) film na 10

wedlug mnie try najlepsze kreacje szatatanskie to Pacino, Byrne, Mortensen. zupelnie mi sie natomiast nie podobal Stormare,ale moze to dlatego, ze jego postac byla tak a nie inaczej stworzona.

Nie można zapomnieć o boskim diable z Constantine'a :) Film może nie jest jakiś ekstra wystrzałowy, ale diabełek prześwietny, aj i ten charakterek... szkoda tylko, że tak mało go na ekranie.

ocenił(a) film na 9
Fryzomaniak

Właśnie!

ocenił(a) film na 8

nie pamietam imienia, ale film Sztorm Stulecia wg Kinga. Tam też szatan sieje zamęt ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones