PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=646045}

Adwokat

The Counselor
5,2 39 159
ocen
5,2 10 1 39159
4,5 24
oceny krytyków
Adwokat
powrót do forum filmu Adwokat

Nie rozumiem dlaczego ma tak zaniżoną średnią punktów dawno nie widziałem tak dobrego filmu , rewelacja ...

prometeusz007

Film rewelacyjny, ale nasz naród zbyt ubogi intelektualnie na taki poziom kina. Dla nich "Ukryta prawda" i "Dlaczego ja" to jest dobre kino, sensacja, psychologia z elementami romansu - toż to samo co "Adwokat" tyle, że dostosowane do ich zasobów intelektualnych ;-) Pozdrawiam serdecznie

henryktudorosmy

Nasz naród zbyt ubogi? Na imdb ocena 5,5 - a tam raczej więcej amerykanów etc głosuje niż polaków. Ale to przecież tylko Polacy są zbyt ubodzy intelektualnie

Wookie_LG

Ale kto głosuje? Dzieciaki w gimnazjum??? Serio nie znam ani jednego lekarza w wieku ok. 40 lat, który by sobie zawracał głowę jakimś filmweb i ocena filmów... Pytałem kilku i co, żaden nie wiedział o czym mówię, więc ocena rankingów ustanowiona przez tzw. gimbazę i ubogich intelektualnie nie bardzo mnie obchodzi... Ja chyba też jestem ubogi intelektualnie, że wszedłem na te stronę i pozwoliłem sobie na ocenę jakiegoś filmu, zrobiłem to tylko dlatego, że zawsze czytam recenzje filmów przed seansem, by mieć jakieś rozeznanie, ale jak widać nie warto, bo fora opanowały dzieciaki i ich opinie nijak się mają do myśli ludzi na poziomie...

ocenił(a) film na 3
henryktudorosmy

To w końcu ocena filmu zaczyna być wiarygodna, jak się jest lekarzem, czy jak się ma 40 lat? :) Bo ja jestem lekarzem, ale nie mam 40 lat i dałam temu filmowi 3. Natomiast moja mama ma 50 lat i jest sklepową. Film jej się podobał, chociaż sama przyznała, że nie wszystko w nim zrozumiała :) Wychodzi prawie na zero, prawda? Tylko nie wiem, która ocena będzie dla Ciebie ważniejsza, lekarza czy kogoś powyżej czterdziestki... Nie chce wszczynać z Tobą kłótni ani Cię trollować, po prostu to, co napisałeś, brzmi bardzo powierzchownie, tak jakby jakiś pan Zbyszek z budowy nie potrafił zrozumieć niczego, co ma przesłanie, bo nie jest po medycynie. A ludzie nie są tacy głupi i bez gustu, jak insynuujesz, dzieciaków z gimnazjum na forum akurat tego filmu też chyba za dużo nie ma. Ten film po prostu ma prawo się nie podobać, mimo że się go zrozumiało od początku do końca i zinterpretowało.

henryktudorosmy

Nie znasz, a ja znam, to dzięki nim poznałam tą stronę. Często w podobnym czasie, oglądamy jeden film i dzielimy się później opinią opinią, aha i mamy powyżej 40 lat :) ale nie tylko osobami z kręgu moich znajomych są lekarze, jest on szeroki i zarazem różnowarstwowy, a łączy nas jedno - życie na obczyźnie. Tu nie mogę się z Tobą zgodzić, ani wykształcenie nie nie ma wpływu na iloraz inteligencji, ani iloraz inteligencji nie ma wpływu na to, co nam się podoba. I tak, podam Ci tu kilka przykładów- ja psycholog oceniam film na 4 mój kolega po fachu na 3, kolega chirurg na 4, koleżanka pediatra na 5, inna lekarz stomatolog na 3, znajomy, pracownik banku na 5, adwokat na 4, manager Tesco na 6 jego znajomi ekspedienci - dwoje na 8 jeden na 3, a sąsiad który jest mechanikiem samochodowym na 7 a jego żona, bankier na 5. Teraz młodzież - moja córka 23l na 5, syn adwokata 21l na 4, córka managera 19l na 8, synowie mechanika i bankierki 17l na 7 19 l na 6. Jak widzisz nijak to się ma do Twojej teorii. W mojej ocenie i nie tylko, film jest bardzo słaby, dialogi również, mimo ciekawej obsady, nie ma tam nic, na co warto tracić tyle czasu. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 4
henryktudorosmy

No qurna człowieku - opanuj swój język - 12197 głosów chyba broni się - i nie ma co cudować , że film jest arcydziełem.

już pisałem wcześniej, że film od początku trzyma w napięciu i czeka się na ten suspens (jakiś element zaskoczenia) a tu dupa - film stacza się po równi pochyłej do samego końca.

A końcowy monolog jakiegoś mafiosa to największy gniot tego filmu.

Ogólnie kupa. 2 godziny i ten film nic nie wnosi do życia - całość trzyma się tylko z uwagi na genialnych aktorów.

Ale scenariusz to jeden wielki shit.

Fanwebfilm

Zgadzam się w 100%

henryktudorosmy

Jesteś żywym potwierdzenia mądrości Jacquesa Tatiego, który twierdził, iż nic na świecie nie jest tak sprawiedliwie rozdzielone jak rozum -każdy wierzy, że otrzymał go wystarczającą ilość. I nawet lepszy jesteś od samego Wechslera, pomiar IQ wg Twojej skali byłby nad wyraz praktycznym wynalazkiem: 10 pkt za "Adwokata" - geniusz; 1 pkt - debil.

ocenił(a) film na 8
prometeusz007

Moim zdaniem film bardzo dobry. Oczywiscie glownie za sprawa dialogow. Mysle ze ocena jest niska poniewaz wiekszosc osob po trailerze zasiadlo przed tv z popcornem w oczekiwaniu na szybkie kino akcji z oczywistym happy endem. Przyznaje sie bez bicia ze sam dokladnie tak do tego filmu podchodzilem i tego sie spodziewalem i bardzo pozytywnie sie zaskoczylem ogladajac cos co wychodzilo poza schematy a do tego bylo wypchane swietnymi dialogami, co cenie sobie najbardziej.

ocenił(a) film na 4
lansalot

jak można tak uogólniać na siłę - hę ???

na filmwebie oddało głos ponad 12 tysięcy ludzi, na IMDb ponad 45 tysięcy - a Ty sobie tak łatwo piszesz czego oni oczekiwali.

Jak możesz się wypowiadać za ok. 60 tysięcy ludzi - no stary daj spokój co ty jakiś wizjoner i medium jesteś ???

Tu na forum pisze może kilka procent z tych co ocenia to skąd możesz wiedzieć jaki było ich zapatrywanie na ten film i jaki były ich oczekiwania czy odczucia.

To denerwujące.

To że wasza (prometeusz007 i Iansalot) jednostkowa ocena jest diametralnie różna od większości to nie znaczy że możecie ich oceny wrzucić do jednego worka i stwierdzić że to jacyś mało inteligentni kolesie z siłowni którzy wpieprzają prażone coś tam i popijając czymś tam rechoczą się z czegoś tam ...

Nie , tak nie można oceniać

ocenił(a) film na 8
Fanwebfilm

piszac ta wiadomosc jedynie pokazales ze jestes hipokryta.

ja nigdzie nie pisalem o inteligencji ludzi a Ty piszesz do mnie jak ja moge pisac o tym co mysleli inni a po chwili piszesz co ja myslalem piszac swoja wiadomosc...

co do tego co mysla inni to masz racje. nie wiem co myslalo 60k ludzi (i nigdy nie pisalem ze wiem co mysla). Wiem za to co mysla o tym filmie moi znajomi, bedacy na filmwebie. wsrod nich 6 osob ocenilo ten film. jedna osoba ocenila na 7 a reszta (5 osob) na 1-4. kiedy zapytalem sie ich skad taka niska ocena, od kazdego otrzymalem praktycznie taka sama odpowiedz. po trailerach (oraz rezyserze) oczekiwali dobrego kina akcji a w filmie akcji nie bylo i poszuli sie oszukani.

Dodam jeszcze ze ani jeden moj znajomy nie jest "mało inteligentym kolesiem z siłowni który wpieprza prażone coś tam i popijając czymś tam rechocze się z czegoś tam"

ocenił(a) film na 4
lansalot

stary uraziłeś mnie do kości.... co ma wspólnego Hipokryzja z moim komentarzem do twojego wypowiadania się za kilkidziesięciotysięczną rzeszę fanów filmów. NIE rozumiem.

"Hipokryzja fałszywość, dwulicowość, obłuda. Zachowanie lub sposób myślenia i działania charakteryzujący się niespójnością stosowanych zasad moralnych. Udawanie serdeczności, szlachetności, religijności, zazwyczaj po to, by wprowadzić kogoś w błąd co do swych rzeczywistych intencji i czerpać z tego własne korzyści."

Może najpierw zastanów się dobrze co chcesz powiedzieć - a potem jeszcze raz się zastanów i dopiero napisz.

Cytuje twojego pierwszego maila gdzie piszesz: "...Mysle ze ocena jest niska poniewaz wiekszosc osob po trailerze zasiadlo przed tv z popcornem w oczekiwaniu na szybkie kino akcji z oczywistym happy endem..."

To ile wg ciebie to większość z 60 tysięcy?

A ty myślisz że ta większość myśli jak 5 twoich znajomych. Gratuluję.

Bez odbioru.

ocenił(a) film na 8
Fanwebfilm

sam najpierw naucz sie czytac do konca zanim zaczniesz sie wypowiadac i przeczytaj sobie pierwszy przyklad nawet z tej samej stronki na wikipedii ktora raczyles przytoczyc.

- oficjalne głoszenie przestrzegania określonych zasad moralnych i jednoczesne ich "ciche" łamanie, gdy nikt ważny tego nie widzi

i tak mi zarzuciles ze jak ja moge wiedziec co mowia inni i jak smiem glosic ich zdanie a sam po chwili zrobiles to samo ze mna.

co do moich znajomych to w przypadku jezeli 5 na 5 osob mowi to samo (100%) to mozna uznac ze pozostala wiekszosc uwaza tak samo. Dokladnie w taki sam sposob przeprowadza sie ankiety. Nie typa sie kazdego np polaka o jego zdanie tylko zadaje sie pytanie np 100 osobom i na bazie ich odpowiedzi wyciaga sie procentowa srednia.

wracajac do tego popcornu i oczekiwaniu na szybkie kino akcji to tez oczywiscie minales sie z ocena mojego zdania. nie chodzilo mi o poziom widzow a o podejscie do filmu. wiadomo ze w przypadku jak zasiadamy do tv i mamy ochote na horror to wlaczamy horror a jak mamy ochote na komedie to wlaczamy komedie. kazdy czasami ma ochote na rozne kino. dlatego rozumiem zdenerwowanie ludzi ktorzy zasiadajac do tego filmu oczekiwali poscigow i duzej ilosci wystrzelonych kul a ogladali film, ktory calkowicie nie zgadzal sie z ich oczekiwaniami.

lansalot

18 osób nie jest reprezentatywną próbką populacji ;-) poczytaj trochę na ten temat, bo wypisujesz jakieś z d*** wzięte głupoty
tak samo jak żeś z tą hipokryzją wyskoczył...

lansalot

zaczynam chyba rozumieć dlaczego tak zachwyciły Ciebie dialogi w tym badziewnym filmie
to był sarkazm oczywiście ;-))
pozdrawiam

lansalot

lansalot zdecydowanie się z Tobą zgadzam :) film bardzo dobry. Dobrze że wcześniej nie widziałam trailera więc na nic konkretnego się nie nastawiałam i pozytywnie się zaskoczyłam. Szczególnie jeśli chodzi o koniec.

lansalot

Dżizas, jakich dialogów?! Te dialogi wszystko spieprzyły! Nie oglądałam trailerów, nie zasiadłam z popcornem przed tv oczekując kina akcji, nie oczekiwałam happy endu (zresztą już po pierwszych minutach wiadomo było, że relacja MF i PC musi zakończyć się katastrofą), miałam natomiast nadzieję na nieco bardziej wymagające kino, po czytaniu Waszych opinii jaki to on trudny i dla nieprzeciętnego widza. No cóż, najwyra xniej mój poziom intelektualny jest nad wyraz słaby, mimo iż ta jakaś tam "Ukryta prawda" i coś tam jeszcze (wtf it is??) - co sugeruje nasz przedmówca @ henryktudorosmy - nie należą do mojej listy ulubionych filmów.

ocenił(a) film na 8
mala.lwica

najwyrazniej twoj poziom intelektualny jest nad wyraz slaby :)

lansalot

Zgadzam się w 100%

lansalot

Bo mam inne zdanie niż Ty? Faktycznie rzetelna skala porównawcza !

ocenił(a) film na 8
mala.lwica

chcialbym zauwazyc iz to ty wyskoczylas z taka teoria, ja tylko przytaknalem tej teorii :)

lansalot

Po filmach jakie oglądasz faktycznie nie dziwię się Twojej dość dziwnej skali IQ. W kwestii "Adwokata" mogę jeszcze zrozumieć, że ktoś ocenił ten film na więcej niż 5-6, ale "Jackass - świry w akcji" ... oceniłeś to g*** zaledwie o 1 pkt niżej... to dopiero świadczy o Twoich głebokich potrzebach intelektualnych...

ocenił(a) film na 8
mala.lwica

po filmach jakie ogladam? ogladam bardzo duzo przeroznych filmow. mam na koncie okolo 2000 ocenionych pozycji ze srednia 5.9, tak wiec nie oceniaj mnie tak zwyczajnie po filmach ktore ogladam a raczej po filmach ktore wysoko (badz nisko) oceniam :) co do jackass to chlopaki maja wiele zacnych pomyslow i potrafia robic swietne scenki i ocena bylaby wyzsza gdyby nie fakt ze 1/3 scenek jest niestety bardziej ochydna niz smieszna.

mala.lwica

No przykro mi, ale podziwiam Cię, że masz odwagę przyznać się do słabości intelektualnej... Może jeszcze nie jest tak źle z Tobą i kiedyś zmądrzejesz :-) Pozdrawiam i życzę poszerzania horyzontów intelektualnych, na naukę nigdy nie jest za późno i tego się trzymaj :-)

henryktudorosmy

Twój jest za to nad wyraz wysoki. Może tTy się poucz jak nie mieści się w Twoim móżdżku - zdaje się wielkości orzecha włoskiego, że nie wszyscy muszą podzielać Twoje poglądy. Choć w Twoim wypadku chyba faktycznie jest już za późno - szkoda, że głupota nie boli.

ocenił(a) film na 8
prometeusz007

Mnie nie pytaj :D O to samo zapytałem w moim wątku i trudno mi uzyskać odpowiedź - co najwyżej jakieś bełkotliwe bluzgi na film z ust ludzi, którzy nawet nie słuchali dokladnie dialogów

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones