PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=757781}

Po katastrofie

Aftermath
5,7 5 461
ocen
5,7 10 1 5461
Po katastrofie
powrót do forum filmu Po katastrofie

Dawno żaden film mnie tak mile nie zaskoczył.Sięgnąłem po ten obraz absolutnie "w ciemno",a tu taka petarda.Film o tym jak przypadek czy też wypadek potrafi ludziom sp.....ić życie.Jeden z lepszych filmów o katastrofie lotniczej,a właściwie o jej skutkach,bez ukazania samej katastrofy.Mnie ten film kupił od pierwszych scen na lotnisku z Arnoldem.Film jest bardzo dobrze zagrany - McNairy to wiadomo klasa koleś,a Arnii na stare lata też zyskuje.Na plus również dobre zdjęcia i świetna ścieżka dżwiękowa idealnie współtworząca "duszny" klimat filmu.Warto zaznaczyć,że kilka scen najzwyczajniej ściska za gardło.Szczerze polecam.

ocenił(a) film na 6
kleju30

Arnie w dość nietypowej dla siebie roli, ale jeśli się z grubsza wie, z czym mamy do czynienia, że to nie "Terminator" czy "Bohater ostatniej akcji", odbiera się go z przyjemnością. Ja tak całkiem w ciemno to nie sięgałem, bo w tutejszych komentarzach pojawiła się wzmianka o inspiracji faktycznym wypadkiem, o którym co ciekawe, nic wcześniej nie wiedziałem.

ocenił(a) film na 5
kleju30

Chyba oglądaliśmy dwa różne filmy. Ja w ciemno nie sięgałem, bo widziałem trailer i skusiło mnie właśnie "na faktach" - okazało się, że z faktami to miało wspólne płcie bohaterów, rodzaj katastrofy i, że tak to ujmę, konsekwencje dla kontrolera. Film mógł się skończyć po pierwszych 20 minutach, chociaż i to zepsuli, bo zamiast zrobić chronologiczną historię dostaliśmy przeskoki w czasie. Fakt, że druga połowa filmu dzieje się ot tak rok po katastrofie też śmieszny. Owszem, zagrane naturalnie i przekonująco, ale to amerykańska 1.5 godzinna wydmuszka bez treści. Trailer pokazał wszystko co ważne i dobre i w sumie sam lepiej zamyka historię, niż cały film.

ocenił(a) film na 7
Geohound

Gdyby był to 20 min filmik, nie byłoby tego klimatu.. Po stracie bliskich, życie czasem to wlasnie tak dłużyzna.. bez sensu i celu.. Kazdy film odbiera po swojemu.. Ty ze swojej perspektywy nie odnalazłeś wiele.. ale inni owszem..
Mnie się podobal, wlasnie przez te rozciągłość, te "nie amerykańskie pauzy i dłużyzny" film jest ciężki, ale przekonuje..
Filmy Kieślowskiego czy w kinie skandynawskim też takie są.. ale nikt ich nie krytykuje.. Tu oczekujesz treści,ale w takich dramatach nie ma jej czasem za wiele;))

ocenił(a) film na 8
kleju30

Dla mnie rowniez 9/10 moze dlatego, ze ogladajac rozumialem obu bohaterow.... drzemia we mnie wlasnie takie emocje. Utrata kogos kogo kocham i pczucie winy bo wiem ze to moja wina choc zaluje.... :(.. Rewelacja film

ocenił(a) film na 7
MrNobody187

Bardzo ciężki.. jestem zaskoczona, bardzo milo, ze Arni zdecydował się na taką rolę.. mało treści werbalnej, ale jak wymowny film..

ocenił(a) film na 8
kleju30

W kontekście polskich rozrachunków smoleńskich film naprawdę daje do myślenia. Gdzie jest granica i jak zamknąć coś, co wierci w głowie przez lata.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones