PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=474708}

Agora

Ágora
7,1 35 335
ocen
7,1 10 1 35335
6,8 6
ocen krytyków
Agora
powrót do forum filmu Agora

Niestety ale taka prawda.. Chrześcijanie zamiast czytać to co bogate w wiedzę woleli to palić lub uznawać za herezję. Tfu co ja mówię - zapomniałem, że w tamtych czasach chrześcijanie to była ciemna masa prostaków nie potrafiących czytać i dająca sobie wmówić wszystko... Dzisiaj - to ta sama ciemna masa tyle, że czytać potrafi ale nie umie wyciągnąć wniosków z lekcji historii.

ocenił(a) film na 8
peryhellium

Nie ważne czy dostęp do edukacji i wiedzy jest ograniczony czy powszechny, większość ludzi i tak będzie ciemną masą. Dziś miejsce chrześcijan z czasów ukazanych na filmie, zajmują wyznawcy innej religii. Historia zatacza kolejne koło, ciekawe kiedy ludzie rozwiną się na tyle by większość była światła i świadoma, a to koło przestało się kręcić. ;)

peryhellium

czy to nie żydzi zaczęli palić chrześcijańskie kościoły ? Tak się właśnie zaczęły zamieszki żydzi palili kościoły i zgromadzonych przed jednym z nich chrześcijan zaatakowali.
Agresja wyszła od żydów i to oni mordowali i palili kościoły. Tak im się to podoba, że nawet jedno z ich świąt jest na cześć wymordowania tysięcy ludzi hanuka albo to drugie.

użytkownik usunięty
peryhellium

Nie pie***l , Jezus powiedział "kto nie jest ze mną jest przeciwko mnie" - ktoś kto dopuszcza się takich rzeczy jak ukazane w filmie x automatu przestaje być chrześcijaninem - tak samo jak ktoś niewinny po brodni przestaje być niewinny - nawet jeśli się nadal za takiego uważa - Tyle w tym temacie .

ocenił(a) film na 3
peryhellium

Nie znasz kompletnie historii. Gdyby nie chrześcijańscy mnisi to żadne antyczne dzieło nie przetrwałoby do dziś.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones