PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3737}
7,3 13 386
ocen
7,3 10 1 13386
6,5 4
oceny krytyków
Akcja pod Arsenałem
powrót do forum filmu Akcja pod Arsenałem

Milion lat temu ogladalam polski film wojenny,w ktorym stali ludzie w rzedzie a hitlerowiec wybieral ktory idzie do zabicia,wydaje mi sie ze stali kolo pociagu,ale moge sie mylic,i wybral kogos,wtedy ktos mu bliski zaofiarowal sie ze zginie za te osobe,potem wybral mloda dziewczyne,ta w panice spojrzala na swojego chlopaka w nadziei ze on sie zaofiaruje za nia,a on spuscil oczy...Niestety tylko tyle pamietam,ale moze ktos przypomni sobie te scene.Chetnie bym obejrzala jeszce raz ten film.Z gory dzieki za pomoc.

bettiboo

Sięgam pamięcią miliona lat wstecz i widzę tą scenę ... w filmie "Ludzie z pociągu" Kazimierza Kutza, 1961. Pa

ocenił(a) film na 7
Lecht

Dzieki wielkie.

bettiboo

A to nie chodzi czasami o film "Ucieczka z Sobiboru" (1987), tytuł oryginalny "Escape from Sobibor"?
http://www.filmweb.pl/film/Ucieczka+z+Sobiboru-1987-11311

ocenił(a) film na 7
damiano444492

Oj chyba nie,z tego co pamiętam to był polski film.Ale sprawdzę oba,oba tak czy inaczej warte obejrzenia:-)Pozdrawiam.

bettiboo

Tylko odpuść sobie wstęp i prolog w "ucieczce z Sobiboru" bo są tak antypolskie że aż zgroza ogarnia - to film propagandowy i typowo antypolski, nakręcony za pieniądze "przedsiębiorstwa holokaust" by nas oczernić w oczach świata ( ta mapa ze współczesnymi konturami naszego kraju na początku by sugerować - patrzcie, to tam jest kraj antysemicki i końcowe, konieczne wypomnienie o Polskim mordercy - tylko nie zająknięto się że skoro tylu ich uciekło skutecznie to ktoś im w tym pomógł i tych, którzy pomogli w ucieczce, wyżywieniu i ukryciu narażając życie swoje i całej okolicznej społeczności musiało być bardzo dużo , ale o tym już nie wspomniano niewdzięcznie - jakie to typowe zachowanie żydowskie)

ocenił(a) film na 7
bettiboo

Ta scena pochodzi z filmu "Ludzie z pociągu" (na 100%). tak na marginesie - Film bardzo dobry.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones