PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3737}
7,3 13 383
oceny
7,3 10 1 13383
6,5 4
oceny krytyków
Akcja pod Arsenałem
powrót do forum filmu Akcja pod Arsenałem

... "Hubert" wpada po akcji i trafia na gestapo. Podobno nie sypną, ale ludzie aresztowani.
Gdzie tu to bohaterstwo, patriotyzm i chwała ? Za co te medale ?
Polska specjalność ... wysłać 200 000 ludzi na bezsensowną śmierć i robić z tego martyrologię, wzór do naśladowania.

tkow

Co do pierwszego zdania to sam nie mam żadnej opinii... powiedzmy za cienki jestem w temacie.
A co do reszty to w zasadzie w pełni się zgadzam. Bo mniemam, że masz na myśli bilans WYMUSZONEGO wręcz powstania w Warszawie 01.08.1944. Zasadniczo, formalnie to samo jego ogłoszenie było samowolą i całkowitym zignorowaniem rozkazów władz podziemnego państwa polskiego. Jednych poniosły ambicje, a drugim zabrakło wyobraźni mimo, że doskonale znano sytuację taktyczną i również było już znane stanowisko ZSRR co do powstania w warszawie i ogólnie sprawy polskiej. Chociaż w kontekście następstw to te ambicje i generalnie napieprzenie we łbach niektórych ze ścisłego kręgu decydentów powinno się skończyć odpowiedzialnością karną. Że Wola w zasadzie nie będzie broniona to również nie był przypadek tylko taktyczne założenie zanim jeszcze powstanie wybuchło, ale kto by tam się przejmował ludnością cywilną. Poza tym całe to przedsięwzięcie było kompletną improwizacją bez jakiegokolwiek zaplecza materialnego. Ale jak zwykle, polska specjalność wzięła górę. Takie stwierdzenie przewijało się w różnych produkcjach i może nawet utrwaliło się w jakimś stopniu w świadomości innych nacji co do polskiej specjalności - wy Polacy to potraficie pięknie umierać @:-(
Tylko szkoda, że z życiem nie jest podobnie.

tkow

Najgorsze, że w podobnym histerycznym duchu próbuje się teraz tworzyć zastępy młodych ludzi wciskając im ciemnotę i wymuszając bezkrytyczny stosunek do polskiej historii. Pomijając semantykę to próby tworzenia takiego naszego, rodzimego hitlerjugent czy radzieckich pionierów @:-)

gandalfszalony

Proponuje pooglądać zdjęcia z ostatnich uroczystości rocznicowych PW ... poprzebierane kilkuletnie dzieci w powstańcze panterki i hełmy. To jest chore, idiotyczne, wbrew naturze !

tkow

Zasadniczo to ja przestałem oglądać wszelkie programy informacyjne i tym podobne felietony emitowane w TVP po wprowadzeniu ''dobrej" zmiany @:-) Dla mnie to juz w ogóle nie jest telewizja Polska czy publiczna tylko rządowa tuba propagandowa, a dt o 19:30 ma stricte charakter gadzinówy. Z resztą pozostałe programy tzw. informacyjne z całego spectrum TVP Kurskiego wiernie próbują dotrzymywać im kroku. Łącznie z wszelkimi stacjami regionalnymi @:-). Bo, że TVPolonia zawsze miała konotacje prawicowo-hadeckie czy boguojczyźniane to się bardzo dawno już przyzwyczaiłem. Tylko po pierwsze to było nie tak nachalne no i kto tam w ogóle tą TVPolonia w Polsce ogląda @:-).
Ale owszem, zdarza mi się nie raz pozerkać na te rządowe publikatory... tylko prawie od zaraz zaczynam się wpieniać @:-).
Choćby w ostatnich dniach właśnie, wszystkie "niezależne" publikatory dawno zapomniały o tym całym papieskim show (chociaż do samego Bergoglio to nic nie mam i jawi mi się on jako dosyć klawy gość @:-) ), a wszystkie programy informacyjne opanowane przez obecny rząd przez kilka dni jeszcze nie mogły się z nim rozstać i co najmniej połowę czasu antenowego poświęcali na tę chwalbę @:-). Sam ten pajac Kurski 3 razy w dzienniku dzień po dniu był pokazywany i dokładnie ten sam materiał jak to on zmiażdżył TVN @:-) @:-) Mało orgazmu przy tym nie dostał.
A to ojczyźniane zadęcie to jest na każdym kroku lansowane i wmuszane w społeczeństwo. Co mniej zorientowani, gówniarzowaci i naiwni to łykają to bez wazeliny @:-). W końcu Maciarewicz stworzył sobie osobiste sturm stafetten w postaci Obrony Terytorialnej (http://www.newsweek.pl/polska/wojska-obrony-terytorialnej-antoni-macierewicz-pi s-armia-,film,382364.html @:-) ), a i przecież perorował o tym żeby dopuścić do ostrej broni i generalnie zafundować przeszkolenie wojskowe, te wszystkie paramilitarne bojówki co to tak chętnie się w wojsko lubią bawić (nie mam na myśli rekonstruktorów tylko takie organizacje jak swego czasu Moczulski sobie stworzył). Potem takie powalone przygłupy będą latać jak nie po ulicach to po polach i nawet jak nie będą mieli aktualnie broni to i tak będą terroryzować nieprawomyślnych jak to aktywiści NSDAP czy właśnie Hitlerjugend robili w Niemczech. Bo że to wszystko żadnego bojowego potencjału sobą nie będzie reprezentowało w sytuacji konfliktu zbrojnego to nawet takie głosy z kręgów wojskowych dochodzą. Ale do tłumienia wewnętrznej opozycji czy wieców będą jak w sam raz @:-). Taka Młodzież Wszechpolska czy ONR - tylko dać im pały i błogosławieństwo i będą wierni aż do zwycięstwa @:-) Cały ten PiS i jego czołowe postacie jak Kaczyński czy ten Maciarewicz i wielu innych (no Kurski nie! bo to jest zwykła gnida bezideowa, która jest gotowa prawie wszędzie wymościć sobie gniazdko jeśli tylko by go zechciano - poczuł przez chwilę brak dojnego cycka i prezesowskich koneksji to od razu na kolanach przywlókł się z błaganiem o przebaczenie @:-) ) to jest jedna, neo-NDcka banda, której się sanacyjny porządek marzy, ale nawet nie taki jaki on był faktycznie (chociaż i tak zakrawał nieco na faszyzm) tylko właśnie taki jakim go chcieli widzieć ówcześni NDecy z Dmowskim na czele, albo nawet jak to sobie ówczesny ONR imaginował.

Szkoda gadać. Ta bańka po chwilowym zauroczeniu ciemnego ludka w miarę szybko pęknie bo nic nie ma do zaoferowania poza chlebem i igrzyskami, a chlebek szybciutko się skończy bo już goni w piętkę. Szkoda tylko, że za głupotę pewnych społecznych mas, które dały zielone światło tej wściekłej bandzie zapłacą wszyscy obywatele. A te rzeczone społeczne masy akurat najmniej.

gandalfszalony

Za długie, nie czytam.

gandalfszalony

Zmusiłem się i żałuje. Człowieku ... gdzie sanacja, gdzie endecja ??? Sanacja wsadzała ONRowców, którzy byli stosunkowo nieliczną ekstremą (3000 młodzieżówka na 200.000 członków SN), do Berezy na równi z komunistami z KPP. Widać, że jesteś niedouczonym lemingiem.

tkow

Widzę, że nie czytasz ze zrozumieniem.
Nigdzie nie przyrównałem ND i ONR do sanacyjnego układu, wręcz przeciwnie. Wyraźnie można odczytać, że ich ze sobą nie łączę, ale faktem jest że wszystkie te formacje egzystowały obok siebie w określonym czasie i układzie politycznym.
A również wcale nie ukrywam, że ND i jeszcze radykalniejszy ONR uważam za zło gorsze jeszcze od obozu sanacyjnego z Piłsudskim na czele. Poza tym ''Historii'' jako takiej w mej wypowiedzi nie ma wcale lub prawie wcale. Bo i nie o jej roztrząsanie mi chodziło, a o obecną rzeczywistość.
Szkoda, że w ogóle zacząłem z tobą wymianę zdań bo mam wrażenie jesteś nabuzowanym typem, który ma czerwoną mgłę na oczach, która mu wypacza wszystko na co spojrzy czy co przeczyta @:-)
Odpowiedź nie jest konieczna, a nawet jak się pojawi to ja już tę konwersację zakończyłem definitywnie. A różne epitety, szczególnie rodem z internetu nie robią na mnie wrażenia. Nawet jakbyś miał się zalać pianą @:-)
Do nie zobaczenia.

gandalfszalony

w punkt!

tkow

w punkt!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones