PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=563303}
6,8 11 589
ocen
6,8 10 1 11589
6,4 5
ocen krytyków
Albert Nobbs
powrót do forum filmu Albert Nobbs

Oskar dla Glenn Close

ocenił(a) film na 7

Jestem psychofanką Meryl Streep ;) ale po obejrzeniu tego filmu naprawdę mam dylemat czy to dobrze że oskar nie wpadł w ręce Glenn Close

ocenił(a) film na 9
Achrem

Ja nie mam dylematu.Zdecydowanie Glenn close powinna otrzymać oscara,bo była świetna

ocenił(a) film na 7
Achrem

Ja również tak, jak Ty uwielbiam Meryl Streep, ale po obejrzeniu tego filmu (wiem,że trochę późno - dawno po oscarach;]) myślę sobie, że gdybym to ja miała wybierać, która z nich ma dostać oscara, to bym nie wiedziała. Zarówno jedna, jak i druga aktorka dały z siebie wszystko i miały niezwykle ciekawe role, więc chwała Bogu,że ktoś inny musiał o tym zadecydować;P Ja bym nie umiała:)

ocenił(a) film na 9
kamanata22

Dopiero dziś miałem okazję obejrzeć "Żelazną Damę" i zgadzam się, że chociaż Meryl Streep zagrała świetnie, to Glenn Close w "Albercie" była naprawdę rewelacyjna i gdyby to zależało ode mnie, Oscar powędrowałby właśnie do niej. Wydaje mi się, że Meryl, nie umniejszając jej zasług, miała do zagrania postać bardziej wyrazistą, legendarną, co samo w sobie mogło nieco ułatwić zadanie aktorce. Natomiast rola Glenn, chociaż według mnie trudniejsza, została odegrana po mistrzowsku, wprost genialnie - po prostu uwielbiałem każde jej spojrzenie, każdy gest ;) Nie wątpię jednak, że Akademia Filmowa ma takie a nie inne powody nie do mnie, zwykłego śmiertelnika, należy kwestionować tę decyzję ;)

ocenił(a) film na 7
CelloCello

Co do Glenn Close - ja również zwracałam uwagę na każde jej spojrzenie, każdy jej gest - to, jak zagrała tę postać było niesamowite;) Jestem pod ogromnym wrażeniem... Pozostaje nam czekać na kolejne wielkie role Glenn. A co do Meryl, zawsze już będzie dla mnie perfekcyjna i najlepsza, nie umniejszając innym aktorkom czy aktorom, gdyż mam wielu swoich ulubieńców "ekranowych";D

ocenił(a) film na 5
Achrem

A ja się nie zgodzę i domyślam się, dlaczego członkowie Akademii Filmowej dokonali takiego wyboru. "Albert Nobbs" był moim ostatnim filmem, w którym grała aktorka nominowana w tym roku do Oskara i myślę, że walka o statuetkę rozegrała się między Glenn Close a Meryl Streep. Obie zagrały tak samo rewelacyjnie. To czemu się nie zgadzam? Według mnie trudniejsza rola przypadła Streep i chyba to zostało docenione. W Polsce nie jesteśmy świadomi, ile tak naprawdę dla Wielkiej Brytanii i dla samej historii znaczy M. Thatcher. Ta rola była obciążona wielką rangą, niejedna aktorka po prostu by się wystraszyła tego wyzwania.
Wydaje mi się, może błędnie, ale ostatnimi czasu statuetki otrzymują role wielkich postaci, a nie aktorzy. Może to przesada, bo na pewno aktor musi zagrać wybitnie, ale to nie wystarczy. Dla mnie wybitnie grała w "Harrym Potterze" Emma Thompson, ale to tylko HP. Przykłady?
Daleko szukać nie trzeba - w/w rola będąca hołdem dla Thatcher i w roli męskiej "hołd" dla kina niemego (Jean Dujardin). Rok temu Colin Firth. A wcześniej.. S Bullock, M Cotillard, S Penn, F Whitaker, H Mirren, R Witherspoon. Jamie Foxx, C Theron, A Brody... I to jest tylko ostatnie kilka lat. Fakt, część z tych ról wydaje mi się najlepsza danego roku, ale tylko część...

ocenił(a) film na 7
fabcos

Obie są genialne i wiadomo. Nie wiem czemu w każdym filmie Meryl jest dla mnie ciągle taka sama,to ciągle jest Meryl ,a nie postać w która się wciela,nie mogę od tego uciec.Jest taka miła i ciepła w tych wszystkich filmach,nawet te negatywne postacie...nie wiem dlaczego.Glen jest dla mnie różnoraka ,bardziej wszechstronna .Takie moje zdanie.

ocenił(a) film na 9
marta_2222

cos w tym jest co mówisz. Dla mnie tylko w "Wątpliwości " i "diabeł ubiera sie u Prady" zagrała odmiennie i bardzo przekonująco.

Achrem

Jestem w szoku. Dla mnie Streep w "Żelaznej damie" rozgniotła Close w drobny pył.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones