Nie bardzo rozumiem powszechnej krytyki tego filmu.

Jak w tytule. Nie potrafię pojąć tej ogromnej niechęci płynącej z niemal każdej strony w stosunku do tego filmu. Nie twierdzę, że jest rewelacyjny, aczkolwiek bardzo dobry jest i owszem. Świetna gra aktorska (nawet wkurzający mnie prawie zawsze Farrell dał radę, a jedynym irytującym człowiekiem był Leto), fantastyczne zdjęcia (obie sceny batalistyczne są zrobione z odpowiednim rozmachem, a ich montaż jest wzorcowy), iście genialna muzyka (Vangelis w lepszej formie był chyba tylko w "Blade Runner" i "Chariots of Fire") i scenariusz też całkiem zacny, pełen achronologicznych, acz bardzo dobrze rozmieszczonych, scen oraz znośnych (tu akurat mogło być lepiej, ale źle też nie jest) dialogów. W zasadzie jedyne co mnie denerwuje w tym filmie to, prócz wspomnianego wcześniej Leto, zbytnie uwypuklenie domniemanego homoseksualizmu Alexandra. Ale poza tym to naprawdę kawał porządnego kina. I zawsze rozumiem i akceptuję, jeśli komuś dany film (choćby jak wspaniały) się nie podoba, ale tutaj tych niezadowolonych jest w mojej opinii zbyt dużo, jak na jakość obrazu. I tego już zrozumieć nie potrafię. Może jestem zaślepiony, więc niech każdy krytyk tego filmu piszę cóż go tak w nim uwierało. Będę wdzięczny.

17
  • też tego nie rozumiem. Raczej to wynika z niechęci do faktu, że ów człowiek był biseksualny... i na siłę zaniżają ocenę filmowi... istna głupota!

• już dodałam nowy temat - więcej na profilu COLINA:)

• Scenariusz. Szkoda, że reżyser uległ presji pokazania całego życia Aleksandra. Przez to film to ileś scenek historyjek średnio ze sobą powiązanych. Poza tym nie mam zarzutów.

• Obejrzyj Final Cut, to najdłuższa i najlepsza wersja filmu, kompletnie przemontowana w stosunku do wcześniejszych.

A J. Leto... no cóż, to chyba raczej wina reżysera, że do takiej roli wziął gościa o delikatnej urodzie dodatkowo podkreślanej kredką do oczu, Stone w kilku miejscach poległ

• Plusem są niezwykle realistycznie odtworzone sceny batalistyczne. Film jest do tej pory najwierniejszym ukazaniem starożytnych bitew. Do tego dochodzi bardzo historyczne uzbrojenie wojsk niespotykane w innych filmach o starożytności.

• użytkownik usunięty

Bo jest oberżnięty .Skrócono go do max. To się nadawało na cztery filmy .Historia utrwaliła całe życie Aleksandra . Rozbicie Świętego Zastępu pod Cheromeą, Pacyfikacja Teb, Kampania w Azji Mniejszej ,zdobycie Tyru , udział Arystotelesa,Memnona ,Demostenesa ...itd itd .Można było z tego zrobić "Władcę pierścieni" a zrobino "Wiedzmina"

• Farrell, Farrell, Farrell po tysiąckroć. Samo patrzenie na niego, podejmującego próbę wcielenia się w najlepszego wodza w historii, sprawiało ból. Po oglądnięciu tego filmu można sobie zadać pytanie - jakim cudem taka mimoza osiągnęła to, co osiągnęła? Nie kupuję go w tej roli, drażnił przez cały seans.

• może jest dużo ludzi takich jak ja tzn. za każdym razem kiedy chce go w końcu obejrzeć przypominam sobie, że jest tam coś o pedałach. Potem zerkam kto w nim gra i widzę farela. Wyobraźnia zaczyna działać i po sekundzie żałuje że nie da się wystawić oceny 0 chociaż nie widziałem nawet napisów początkowych. To trochę dziwne ale tak to działa.

• "może jest dużo ludzi takich jak ja..."
      Zapewne. O wiele ciężej przecież o ludzi światłych, inteligentnych, uczonych i myślących niż ignorantów:) Tak, w filmie ukazany jest homoseksualizm, natomiast żadnych "pedałów" tam nie widziałem... Otóż w starożytności homoseksualizm był powszechny. To nie były odosobnione przypadki. Może było obejrzeć jednak film i wreszcie się czegoś dowiedzieć o tym jak to było nim władzę nad większością świata przejął kościół katolicki, narzucając całym narodom swój sposób myślenia. Myślisz, że wiesz lepiej, że masz swoje zdanie.... Ale nim się nie douczysz, nie poznasz prawd o świecie, będziesz chodził i powtarzał prawdy innych ludzi, tych którzy cię wychowują, kształtują twój sposób myślenia. Będziesz tylko naśladowcą innych, robotem nie mającym własnego zdania, mimo iż będziesz wierzył, że jest inaczej, że to ty tak myślisz. Bo jak masz myśleć w inny sposób, skoro wyuczono cię w jeden konkretny? Podsumowując: uczysz się, zgłębiasz wiedzę, prawdę o świecie i dziejach - wyrabiasz sobie własną opinię... lecz gdy z lenistwa słuchasz jedynie innych, często niewykształconych ludzi, nie mających szerszej wiedzy, z ograniczonym punktem widzenia - sam siebie ograniczasz, przyjmujesz prawdy krążące w danej społeczności jako jedyne słuszne. Co wyróżnia ludzi inteligentnych, ponadprzeciętnych, wybitnych od prostych, zaślepionych i ograniczonych głupców? Tolerancja, otwartość, pokora, sprawiedliwość oceny, dystans... Krótko mówiąc nie można być zaślepionym, głupio-mądrym bucem, tudzież "burakiem" uważającym, że tylko "ja" lub "my" jesteśmy najlepsi, najmądrzejsi, a inni ludzie, czy kultury są złe, głupie i należy je wyśmiewać lub wręcz zwalczać. W filmie Aleksander o tym mówi... żeby szanować i nie kpić z kultur o wiele starszych od naszych! To ta jego otwartość czyniła go wielkim i wyróżniała spośród prostaków, którzy nie potrafili uszanować, docenić piękna innych kultur, ani zachować dla potomnych, a zamiast tego woleli je często niszczyć i burzyć. Nie bądź jak ta mrówka... świat jest o wiele starszy i większy, niż twoje "mrowisko".

• OGLĄDAM!!! 11 minuta filmu, dwóch półnagich chłopców uprawiających... "zapasy" i głos Hopkinsa jako narratora: "w świecie w którym przyszło mu dorastać, tym co trzymało go przy zdrowych zmysłach była PRZYJAŹŃ"...... Nie dam rady.....

• Tez jak bylem mlody nie lubialem tego filmu.I pewnie z tad ta ocena.Wtedy to byl nudny i zadlugi film dla mlodych ;].
    Ja dzisiaj doroslem i ogladam go poraz 2 i stwierdzam fakt ze jest swietny.Oglada sie to poprostu nieziemsko i ten klimat i ta muzyka.Aktorstwo moim zdaniem jest swietne.
    Ludzie poprostu musieli dorosnac do tego filmu.

• Obejrzałem do końca bitwy pod Gaugamelą. Bitwa pokazana beznadziejnie, pełen chaos. Na dodatek przedstawiana nierzetelnie. Luka w wojskach Dariusza była okazją powstałą w czasie bitwy i była nie do przewidzenia. Reżyser pokazał to jako sytuację zaplanowaną przed bitwą. Cała bitwa pokazana tak jakby zabrakło funduszy na jej rzetelne przedstawienie.

P.S. Wątek z matką Aleksandra - przed dojściem do władzy - też z kapelusza wzięty.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: