PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=465818}

Alicja w Krainie Czarów

Alice in Wonderland
7,1 367 179
ocen
7,1 10 1 367179
5,2 30
ocen krytyków
Alicja w Krainie Czarów
powrót do forum filmu Alicja w Krainie Czarów

Czy oglądając ten film nie mieliście wrażenia, iż Depp patrzył na Alicję jak ojciec? Ja chwilami miałam takie uczucie, jednak pod koniec filmu miałam nadzieje na finałowy pocałunek (to byłoby dla mnie prawdziwe szczęśliwe zakończenie) , ale to wszystko przez emanującą seksualność Depp'a, której nie może zamaskować nawet TAKA charakteryzacja !

x3_Carlisle

Właśnie mogli chociaż tą ostatnią scenę taka zostawić.. Kapelusznik szepczący: Frajwędruj Alicjo.. mmm..^^

użytkownik usunięty
Amariel

Amariel: to ty wymyśliłaś? jest świetne! no ale szkoda że tego nie było... może nakręcą "Alicja w Krainie Czarów inna historia"?

Nie wymyśliłam tego, tylko znalazłam w ściągniętym z internetu scenariuszu do "Alice in Wonderland". W tym scenariuszu jest jeszcze więcej różnic z filmem, wczoraj przeczytałam całość (138 stron) i powiem wam, że jeśli wszystko byłoby w filmie tak jak w nim to film byłby jeszcze bardziej szalony.. ;) Jak znajdę link, to wkleję go tutaj ;)

http://www.sendspace.com/file/7cf9tc --> wystarczy nacisnąć na regular download i na stronie która nam się wyświetli nacisnąć na napis na pomarańczowym tle "download" ;))

użytkownik usunięty
Amariel

Dzięki! Kocham cię za to! (tylko bez przesady xD)

Kurcze jakie wyznanie ..;D
Nie ma za co ;P
Radzę przeczytać cały scenariusz bo bardzo rożni się od tego co widzieliśmy na ekranie ;>

ocenił(a) film na 7
Amariel

jak w filmie z napisami, a jak w filmie z dubbingiem było przetłumaczone "fairfarren"? ktoś pamięta?

ocenił(a) film na 10
Amariel

dlaczego wycięli z tego filmu te piękne sceny ? , może zrobią 2-gą serię , mam nadzieję , by kapelusznik był z alicją.

ocenił(a) film na 10
kajawa1

tak disney zdecydował będzie alicja w krainie czarów 2 scenariusz napisze tasama scenarzystka co napisała scenariusz do jedynki

alf4_filmaniak

Kur*iszon, ja się nie zgadzam żeby ona pisała... Pewnie znowu okroi scenariusz tak jak zrobiła to z jedynką ;-;.

ocenił(a) film na 6
Amariel

No proszę. Więc jednak. To się gdzieś podskórnie czuło, że ta relacja miała być początkowo romantyczna. A Depp pewnie mówił, że nie, bo ostatecznie taką przyjęli oficjalnie linię. Dla mnie najlepszym zakończeniem byłoby, gdyby dyby Alicja po powrocie rozpoznała nieco "stonowanego" Kapelucznika w kimś ze swojego świata (np. kapitranie statku)

użytkownik usunięty
porsche_speedster

Amariel, dzięki za link. Ta ostatnia scena o pocałunku jest genialna:) Więc albo braterski uścisk, albo ten namiętny pocałunek...:)

porsche_speedster

zgadzam się. widziałam to u kapelusznika kiedy Alicja odchodziła, a on chętnie zatrzymałby ją pocałunkiem.

użytkownik usunięty
paulina_zapasek

A czy ktoś z was wie czy wyjdzie druga część?

ocenił(a) film na 8

Mysle ze jak na razie to nikt nie wie...

zatrzymac pocalunkiem... :) hehe
A ten scenariusz to suuper. Nudzie sie w domu (rekolekce sie zaczely) i juz prawie polowe przeczytałam. śiwtetny! jakby burton trzymal sie tego scripta to moze wyszloby troche lepiej. chociaz te sceny ktore zostaly i tak są suuperowe!
wspaniale!

Druga część wyjdzie jeśli będzie duża ogądalność pierwszej. Jeśli nadal wszyscy (prawie) będą komentować "głupie", "nie warto iść" czym zniechęcą resztę ludzi (któży zamierzali na to iść) to nie opłaca mu się robić drugą bo nie będzie z tego kasy przy tak małej oglądalności. Ja oczywiście mam nadzieje że to się zmieni i wyjdzie druga część :D

ocenił(a) film na 10

myślę że wyjdzie ta druga część , oglądając alicję w krainie czarów poraz setny , uświadamiam sobie że u pozostało jeszcze wiele kwestii niedokończonych. Poza tym , na końcówce filmu , gdy alicja jest już na statku , nie uśmiecha się , nie jest zadowolona z drogi jaką obrała, a my nie widzimy jak statek odpływa, stąd mam nadzieję że 2-ga część zacznie się od tego że alicja zwieje z tego statku i pobiegnie do krainy czarów , bo zrozumie że ona i kapelusznik bardzo do siebie pasują . Skoro tylko wariaci są czegoś warci , to myślę że kontynuacja będzie . Nie mogę patrzeć na minę kapelusznika gdy alicja odchodzi , on jest taki smutny :( Johnny zagrał świetnie jak zawsze . Jeszcze jedna kwestia ,gdy tarrant żegna się już z alicją , przybliża się do niej , ona się uśmiecha jakby liczyła na pocałunek , a on szepcze jej tylko do ucha i mówi frajwędruj alicjo , wtedy ona trochę się speszyła i posmutniała ... - bynajmniej ja tak to interpretuję ;P

kajawa1

Hehe wyjdzie ale Alicja zwieje nie ze statku a z psychiatryka :3. Nie żartuję.

ocenił(a) film na 10

wyjdzie oj wyjdzie

użytkownik usunięty
porsche_speedster

Osobiście także zauważyłam nietypową, ledwo dostrzegalną i absolutnie nie bratersko-siostrzaną więź między nimi. A przynajmniej od strony Kapelusznika ;P Brakowało mi szczerze mówiąc czegoś szalonego w tym filmie. Uważam, że niewielkie wątki takie, jak na przykład "coś" między Alicją a Hatterem lub uniegrzecznienie Białej Królowej zmieniłoby film na lepsze. Ale to już chyba nie w wersji dla najmłodszych :P

A odnośnie drugiej części - wszystko, tylko nie to. Kontynuacje mają to do siebie, że są gorsze od części pierwszych. A tego bym tym bardziej nie chciała. No, chyba że film miałby nadrobić wszystko, czego brakowało mi pierwszej Alicji - wtedy jestem pierwsza w kinie :)

użytkownik usunięty

hymm czy ktoś ma adres mailowy burtona? xD to może napiszemy do niego apelację czy coś?
A jeśli chodzi o drugą cześć to mi właśnie chodziło o coś lepszego. może by tak zrobić z jakiejś dobrej postaci w tą złą? i akcja się nadal dzieje... a i nie może zabraknąć scen z kapelusznikiem i alą (coś nie dla młodszych) :)

Druga część musi być, zresztą sam film skończył się tak jakby ta druga część miała być, bo przecież Alicja powiedziała Kapelusznikowi w scenie pożegnania, że na pewno wróci i to szybciej niż on myśli.. Czy jakoś tak ;) No ale tego już w filmie nie było, nie wiemy czy wróciła, więc jedynym wyjściem jest druga część! ;D

użytkownik usunięty
Amariel

Nie mają wyjścia. Bo jeśli nie będzie tej drugiej części to zagroże im atakiem terrorystycznym xD (ja chcę się po prostu dowiedzieć co się stało gdy Alicja wróciła [jakby nie patrzeć do niego]) xD

ocenił(a) film na 8

haha. no jasne ze 2 musi byc!
nie wytrzymam w tej niepewnosci tyle czasu...
chyba zaloze jakiegos bloga na oniecie i napisze kontunuacje :P (w koncu nie raz tak robilam)
i tak- nie moze zabraknąc troche... bardziej 'milych' scen z alą i hatterem!! Powinni tam tez wytknąć coś białej krolowej.

użytkownik usunięty
x3_Carlisle

To jak założysz to podaj. Ja już tak sobie myślałam nad kontynuacją jak wyszłam z kina :)
A powiedzcie mi czy według was Alicja mogłaby ubrać się jakoś tak... zwariowanie (kolorowa sukienka, kapelusz, makijaż itp.) dla hattera gdy wraca do Krainy Czarów w drugiej części? Bo ja już zaczęłam malować ją i wygląda całkiem... kapelusznikowo xD

Jeśli w 2 części Alicja zdecyduje się zostać w Antydii to powinna trochę zmienić swój styl ..;) Zapewne były by to bardziej odważne i szalone stroje, tak by Alicja była wizualnie kompatybilna do Kapelusznika ;D

użytkownik usunięty
Amariel

Ciekawe czy jeśli Alicja mogła wejść i wyjść z tej Krainy Czarów to czy Kapelusznik też mógł z niej wyjść i jej (dajmy na przykład) poszukać.

ocenił(a) film na 8

heh no ciekawe...
tego bloga moze niedlugo zaloze, chociaz jakos tak nie wiem narazie co bede tam pisac.
Ja juz mam w moim zeszyciku pełno rysunków hattera z alą :D. takie śliczniutkie! :)
moze wstawie je na tego bloga?

użytkownik usunięty
x3_Carlisle

Koniecznie!
A propo rysunków to narysowałam Alę jak siedzi na tym jego fotelu z zegarkiem w ręku i mówi: "Spóźniłeś się wariacie" ;)
Może kiedyś ktoś nakręci na ich podstawie film? xD

x3_Carlisle

Chętnie zobaczę wasze rysunki ;D Jesli tylko macie fajne pomysły to zakładajcie blogi ;)
Jeśli chodzi o wyjście Kapelusznika z Kariny Czarów w poszukiwaniu Alicji to byłoby to szalenie ciekawe;D Ciekawa jestem jakby poradził sobie w naszym zwykłym świecie ;P
A ja pobawiłam się trochę w Corelu i stworzyłam pokolorowaną trochę ulepszoną wersję Alicji: http://rapidshare.com/files/367352219/alice01.JPG.html ;)

ocenił(a) film na 8
Amariel

Raczej powinien móc wychodzić, tak jak biały królik :D

użytkownik usunięty
Amariel

Wow! Fajnie wygląda, tylko ten królik taki odrętwiały xD

ocenił(a) film na 8
Amariel

Tak poza tym to z chęcią bym poczytała Wasze blogi z kontynuacją.
Może byłabym wierną czytelniczką ;)

użytkownik usunięty
Dark__Lady__

(Dark Lady) Albo uciekłabyś z krzykiem? ;)
W końcu nie każdy ma kolorową wersję Alicji. [złowieszczy śmiech] xD

No [hihot] ale ja była bym na pewno czytelniczką każdej kontynuacji... lubię coś takiego chociaż sama nie umiem pisać dobrych opowiadań :(

użytkownik usunięty
Sasza_5

bez przesady na pewno umiesz coś tam napisać. :)
no ale kontynuacje to ja też lubię :D

ocenił(a) film na 10

bez kitu , wtedy też to by była ciekawa opcja kontynuacji , bardzo mi się ten pomysł podoba .Kapelusznik poszukuje swojej ukochanej która przed nim zwiała - no niezłe ,niezłe... Arghhh ja chce kontynuację ! - Alicję i Kapelusznika ! ;*

Druga część zapowiada się całkiem nieźle, mamy nowe tła, wyrazistrze kolory (Fani Burtona mogą się czuć nieusatysfakcjonowani, bo brakuje mrocznych cieni wszędzie i pochylonej kamery) a fabuła przedstawia się następująco: Akcja dzieje się kilka lat (może rok?) Po wydarzeniach z poprzedniej części. Alicja cierpi na wybuchy napadów histerii (przynajmniej zdaniem psychiatry) więc zamykają ją w zakładzie psychiatrycznym. Prędko jednak z niego ucieka i trafia na drugą stronę lustra do krainy czarów. Tam okazuje się ze również choruje kapelusznik. Alicja postanawia mu pomóc i znaleźć czas, na dzień dzisiejszy nie wiem jaki to ma związek. Żeby dalej wam to przedstawiać musiałabym spoilerowac więc może sami obczajcie "Po drugiej stronie lustra".

porsche_speedster

Kurcze jedna noc i tyle wpisów że nie wiem od czego zacząć...

No to na początek tżeba koniecznie jakąś petycje wysłać ;) Już wiem zaczniemy zbierać podpisy czy coś :D A jeśli już robisz ten atak (Maura) to powiedz kiedy to się do ciebie przyłączę. Co do tego bloga to się już doczekać nie mogę :) Ja też rysuje i narysowałam już całkiem sporo tylko że brachol mi nie che dać zeskanować. A jeśl lubicie rysować i całkiem nieżle wam to wychodzi to załurzcie sobie konto na http://www.deviantart.com/# i wyślijcie mi adres waszych galerii bo muszę koniecznie zobaczyć wasze rysunki.... I co do tego przechodzenia to ,pewnie może i jeśli bardzo mocno zatęskni to to zrobi... niezła akcja mogła by z tym być ;D

użytkownik usunięty
Sasza_5

Ataki terrorystyczne to moja specjalność xD
Może spiszemy liste jakiś propozycji czy coś-
np.
1. Kapelusznik wychodzi z Antydii by szukać Alicji...
- i wyślemy Burtonowi razem z podpisami! Może zrobiłby wtedy (jak już miałby o czym) tą drugą część.

Tak to jest dobry pomysł :D I ten z tą złą postacią też :)
Ale wracając do tematu to ja jestem za ,może w tedy 2 część będzie bardziej udana od 1 (chociaż nie mówię że 1 była nie udana, też była fajna) ;)

użytkownik usunięty
Sasza_5

Ja też jestem za i myślę że w drugiej części burton by się popisał swoimi zdolnościami. I nie byłby to film od 8 lat! ;)

Masz racje ... może pierwsza wyszła by lepiej gdyby ten Disney się nie wtrącił :(

użytkownik usunięty
Sasza_5

Atak na Disneya? xD
No ale jakby nie patrzeć to sam tytół przyciąga małe dzieci do kina...

No tak... racja. Ale gdyby Burton robił wszystko po swojemu to może byłyby kiss'y ,a może nie.... ale film wyszedł by na pewnolepiej znając możliwości Burtona :)

użytkownik usunięty
Sasza_5

Zgadzam się z tobą. Gdyby to był film samego Burtona to by lepiej wyszedł :)

użytkownik usunięty

Obawiam się jednak, że istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, aby w przypadku kontynuacji Disney się odczepił. A szkoda... Bo już widzę tę mroczną, psychodeliczną i całkowicie Burtonową wersję "Alicji", której dzieciom nie powinno się pokazywać! Ach... Rozmarzyłam się...

Nawet nabazgrałam paranoicznego March Hare (ten szary zając od sztućca) ;P I szykuję się do kolejnych prac. Jak nie na wielkim ekranie, to chociaż na papierze muszę zobaczyć Alicję taką, jaka według mnie powinna być :)

Święte słowa... ja nie chcę Disney'a w kontynuacji!!! Piepszony (przepraszam za słownictwo) Disney, zepsuł cały efekt! Niech on się lepiej zajmie swoimi "Księżniczkami i Żabami" i tworzeniem kontynuacji własnych bajek zamiast się wtrącać w cudze... ;)

użytkownik usunięty

Tak, marzyć można do woli...
A co do mrocznej Alicji to śni mi się po nocach xD

Wow też chcę mieć takie sny ,a zamiast tego śni mi się moja nauczycielka matmy i moja mama że jesteśmy w wesołym miasteczku... e z resztą nie będę przynudzać... xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones