PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=662460}
5,3 34 733
oceny
5,3 10 1 34733
2,8 14
ocen krytyków
Ambassada
powrót do forum filmu Ambassada

Najgorszy film jaki w życiu widziałem (gorszy niż Titanic 2 czy kacWawa). Sam pomysł może nie był zły, ale wykonanie tragiczne. Totalnie kiczowaty i nieśmieszny, choć muszę przyznać, że zaskakujący - co chwile twierdziłem, że już gorzej być nie może i jednak się myliłem :) Dziwne, że Machulski się tego podjął a Więckiewicz w tym zagrał. Mimo wszystko zachęcam do obejrzenia, bo takie filmy rzadko wychodzą ;)

ocenił(a) film na 1
tomeqx

Popieram, jestem jak najbardziej za ta opinią. Przy okazji: profanacja piosenki Niemena na koniec również nie przemawia za pozytywną oceną ;)

Evil_Jelen

nooo zdecydowanie nie xD Dobrze, ze chwile pozniej puscili oryginal xD

ocenił(a) film na 2
Evil_Jelen

Tak! A ta piosenka miała wyjść "zabawnie" a wyszło żenująco

ocenił(a) film na 2
tomeqx

Były może ze 2 śmieszne momenty tak jak miałbym na siłe wybrać, ale tak w porównaniu do innych komedii to totalna porażka.

ocenił(a) film na 2
wiesiekOO7

No właśnie, żadnej "kultowej" sceny czy tekstu zapadającego w pamięć

ocenił(a) film na 7
tomeqx

A co powiesz na taką alternatywą mapę III RP
Polska nie dostała się ze żelazna kurtynę tak jak Bałtowie Czesi Słowacy Węgrzy i Bułgarzy
http://www.historycy.org/index.php?act=Attach&type=post&id=9918

ocenił(a) film na 3
tomeqx

"Sam pomysł może nie był zły, ale wykonanie tragiczne."

Wybacz, ale i z tym się nie zgodzę.
1 Pomysł alternatywnego rozegrania II Wojny Światowej (tu wręcz uniknięcia wojny) był już rzucany na ekran. Ostatnio przez Tarantino w "Bękartach Wojny". Zatem oryginalność scenariusza jest na poziomie co najwyżej średnim.
2 Natomiast motyw przemieszczania się w czasie - jest już tak zgrany, że Machulski musiałby go obudować nie wiem jak oryginalnymi szczegółami iżbym ja w ogóle został zainteresowany. Nie obudował!

ocenił(a) film na 2
tomeqx

Mam takie same odczucia-spektakl nieustającej żenady...

ocenił(a) film na 2
Don_C_72

Dokładnie tak jak ja

ocenił(a) film na 6
tomeqx

To istnieje Titanic 2 ;D?

Momo__

Istnieje, nie polecam :)

ocenił(a) film na 7
tomeqx

Bez przesady, widziałem gorsze. Obejrzany na luzie całkiem rozsądne kino, aczkolwiek na poziomie TV.

ocenił(a) film na 2
tomeqx

Niestety masz rację

ocenił(a) film na 1
tomeqx

Pełna zgoda, film denny, głupi a momentami wręcz nie na miejscu - szczególnie pokazywanie Hitlera jako śmiesznego dziadzia. Pokazywanie Niemców jako niegroźnych, przygłupich i nieporadnych. Polecam wszystkim widzom a przede wszystkim reżyserowi, którego miałem za inteligentnego człowieka (po tym filmie zmieniam zdanie!) przeczytać jakąś książkę historyczną o II wojnie światowej i niemieckiej machinie wojskowej i społecznej. Przekonacie się że było to okrutnie perfidne i przemyślane w najdrobniejszych szczegółach. Ten film jest po prostu kompletnie bezsensowny. Jedyna możliwa ocena - nieporozumienie 1/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones