PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=836}
7,6 520 020
ocen
7,6 10 1 520020
8,3 40
ocen krytyków
American Beauty
powrót do forum filmu American Beauty

Rewelacyjny

ocenił(a) film na 10

Prawdziwe zycie Amerykanskiej rodziny.Wszystko jest tu znakomite muzyka,obsada i te zakonczenie najbardziej mi sie spodobalo.

ocenił(a) film na 10
zegan333

Zgadzam sie film rewelacyjny

ocenił(a) film na 7
zegan333

Fakt, że fajnie pokazali takie "życie na pokaz", ale fim sam w sobie jest dość płytki. Wszystko kręci się wokół seksu i niewyżycia się. Trochę nie rozumiem aż takich zachwytów nad AB

ocenił(a) film na 10
Fudi_

Zobacz jeszcze raz to moze zrozumiesz

ocenił(a) film na 6
zegan333

niezły jest, ale nie rewelacyjny

ocenił(a) film na 10
zegan333

Dla mnie jest arcydziełem.
Zarzuty, że jest płytki są dla mnie nieco zaskakujące...
Nie ma tu wielkiej filozofii (a tego chyba każdy domorosły krytyk oczekuje), jest za to historia jakiej nigdy wcześniej nie widziałem.
Mógłbym rozpisywać się o potrzebie wyrwania się z kieratu, z okowów "gęby" (to jedne z niewielu określeń, które wyniosłem z lektury Gombrowicza) etc. Tylko po co?
AB ma to coś czego szukam w filmach i tyle mi wystarcza.
10/10

ocenił(a) film na 10
southmilpitas

Dla mnie tez jest arcydzielem

ocenił(a) film na 6
zegan333

Powinni zginąć wszyscy....
...bo nie od dziś wiadomo, że Amerykanie to idioci.
Tyle się naczytałem o filmie ochów achów, ale uważam że to ZWYKŁY FILM

Fakt, faktem - Kevin Spacey wypadł dobrze, ale cała reszta filmu jest jak dla mnie zbyt słaba aby się zachwycać.

ocenił(a) film na 9
plantum

Gdyby to był "zwykły film", to znalazłabym w kinematografii odpowiedniki American Beauty. Jakoś nie mogę.
Film jest świetny, co tu dużo mówić.

ocenił(a) film na 6
malwinoos

mów mów. chętnie posłucham

ocenił(a) film na 9
plantum

Skoro się tyle nasłuchałeś "ochów i achów", to moje wyrazy zachwytu zdania nie zmienią, zresztą do tej zapewne całej litanii nic nowego nie dodam.

ocenił(a) film na 6
malwinoos

że niby aktorstwo dobre? no okej, mogę się zgodzić itd.

ale co z resztą filmu? - jest chyba zmarnowany :/

macie jakieś wytłumaczenia ostatnich słów głównego bohatera?

ocenił(a) film na 10
plantum

Kevin Spacey był znakomity

ocenił(a) film na 6
zegan333

pytanie do specjalistów

o co kaman z tą platikową siatką na wietrze

użytkownik usunięty
plantum

Umiejętność dostrzegania piękna w pozornie brzydkich rzeczach.

ocenił(a) film na 6

aha?

ocenił(a) film na 10

Widze dałas 10/10 to tak jak ja

ocenił(a) film na 6
zegan333

znaczy że macie równo narąbane we łbach?

sorka ale argument że wpatrywanie się w siatkę na wietrze oznacza "Umiejętność dostrzegania piękna w pozornie brzydkich rzeczach." - do mnie nie trafia

oglądałem film, i dosłownie przez moment widziałem że on się zachwyca zwykłymi rzeczami a potem martwym tatusiem - ale sądziłem że jest w tym jakiś głębszy sens, wręcz wierzyłem że musi istnieć w tym jakieś przesłanie.

ale skoro to jest tak prymitywne - i tak oczywiste (pokrywa się z obrazem), niczego nie wyjaśnia to zostawiam ocenę którą postawiłem, bo jestem rozczarowany.

ocenił(a) film na 8
plantum

chłopak-outsider 'poszukiwał', może z naszego punktu widzenia jeszcze nie odnalazł tego 'sensu' życia i jego głębi, ale postaci thory birch zaimponował jego 'alternatywny' styl bycia. zachwycanie się reklamówką na wietrze może i jest kiczem, ale dla jane to, czym zajmował się chłopak było wspaniałe, bo inne od zainteresowań ludzi, których znała (spory kontrast pomiędzy przyjaciółką-meną suvari a chłopcem). chłopak jej szalenie imponował, równie dobrze mógłby nakręcić film o dopalającym się papierosie, jane potraktowałaby to prawdopodobnie z równym zachwytem. dobrym komentarzem są słowa postaci meny suvari w rozmowie z lesterem - '(jane) wydaje się, że jest zakochana' - sprowadzenie tego uczucia do młodzieńczego buntu wydaje mi się trafnym podsumowaniem.

ocenił(a) film na 10
paelex

Bardzo realistyczna historia jakich na pewno wiele, tyle że w zachodnich kulturach.Bardzo dobra gra Kevina Spacey choć dialogi jego filmowej żony były nie do przebicia (i tu należy złożyć hołd za scenariusz).Film ten obnaża wszystkie słabości ludzi jakie nimi powodują w ich życiu, począwszy od chciwości przez narkotyki, zdradę aż po morderstwo. Film bez wątpienia godny obejrzenia, a co bardzo ciekawe całość wykończona jest naprawdę ekstra muzyką.

ocenił(a) film na 10
plantum

Cały czas mówisz o tym przesłaniu. Że cię nie poruszyło, itd. A może "look closer". Film to nie tylko przesłanie, ale także historia, postacie, a także realizacja. Ten film jest o tyle genialny, że jest po prostu świetnie napisany - historia niby banalna (ty nie widzisz w niej nic genialnego czy głębszego przesłania), ale o każdej postaci, która ją tworzy, można byłoby napisać osobne wypracowanie. Chodzi o motywy i wiele wątków, które zostały sprawnie ze sobą złączone i tak tworzą poruszającą, intrygującą, a także nieco śmieszną całość. Jest to obraz współczesnej ludzkości (ukazany na przykładzie "typowych" Amerykanów), krytyka jej powierzchowności w postrzeganiu świata, uzależnień, niespełnionych ambicji, miłości, nieprzeżytego życia (jakkolwiek absurdalnie to brzmi). Nie wspomnę już o wizji Sama Mendesa, rewelacyjnej w swojej prostocie muzyce, czy grze aktorskiej.

ocenił(a) film na 10
Mr_MarQx

Ukazuje także prawdziwych ludzi (oni naprawdę żyją, czują, cierpią, kochają), którzy zostali wpasowani w system. System, który ukryty jest za dywanem z płatków róż. Dlatego ludzie dają się wciągnąć i żyć według niego, bo pozornie gwarantuje piękne życie, a tym samym jest niszczycielską maszyną. System ten uniemożliwia indywiduum być istotą jedyną w swoim rodzaju, żyć według siebie.

ocenił(a) film na 10
southmilpitas

Magiczny film widziałem go już z 15 razy może i więcej i jeszcze mi się nie znudził w pełni zasłużył na Oscary.

ocenił(a) film na 7
zegan333

No to nie zazdroszczę Amerykanom, popaprany kraj ;)
Dobrych klika lat temu ten film zrobił na mnie większe wrażenie (byłam młoda i głupia). A dziś uważam, że po prostu banał goni banał. Każdy udaje i wybiela się przed otoczeniem, dzieci czują się tragicznie nierozumiani przez rodziców, małżeństwa się wypalają i zdradzają, ludzie są homofobami- też mi nowości! No pewnie, że w Ameryce ten film to fenomen bo w tym cudownym kraju nikt , do momentu tego filmu, nie ośmielił się wyśmiać american dreamu. Owszem film dobry, świetne aktorstwo, dobra muzyka, niezły scenariusz- zaskakujące zakończenie, ale żeby się tak zachwycać?- już mi przeszło :)

ocenił(a) film na 9
Gabriela_1984

Scenariusz nie jest banalny, gdy zauważy się ironię, z którą jest opowiedziana całą historia Lestera, która przecież nie jest dosłownie opowieścią o człowieku, który nagle postanawia zmienić swoje życie, jednakże przeciwności losu i zakłamanie, w którym żyje (blablablablabla...) prowadzą do katastrofalnego finału. Przecież tak ten scenariusz nie wygląda. W końcu zakończenie filmu jest szczęśliwe, chociaż nie jest typowo amerykańskim happy endem.

ocenił(a) film na 7
malwinoos

Tak, ja wiem, że wszyscy o tym filmie piszą "z pozoru banalny scenariusz nie jest tak naprawdę banalny" i że jak tak wszyscy mówią i piszą to rzeczywiście zaczyna się w to wierzyć. Niemniej ja mam trochę inne odczucia. Być może wynika to z rozczarowania bo jak pierwszy raz oglądałam ten film kilka lat temu to zrobił na mnie ogromne wrażenie. Oczekiwałam tego samego po ostatnim seansie... no i się nie doczekałam. Już mnie ta historia nie rusza. Teraz jest to dla mnie po prostu dobry film i nic więcej. A ja trochę inaczej postrzegam szczęśliwe zakończenie:) Dla mnie ta historia i zakończenie były smutne.

ocenił(a) film na 10
malwinoos

Racja

ocenił(a) film na 10
malwinoos

W American Beauty jest świeżość wyrazistej fabuły a tu historia jest ciekawa i odpowiednio poprowadzona mamy momentami absurdalne sytuacje i dobre dialogi.

ocenił(a) film na 6
Gabriela_1984

mnie w szkole uczyli - amerykanie to idioci... i możecie się sprzeciwiać do woli

ale wszyscy wiemy że jest w tym ziarnko prawdy

ocenił(a) film na 9
plantum

A co do tematu ma idiotyzm Amerykanów? Nie widzę powiązania.

ocenił(a) film na 6
malwinoos

że film jest o sztucznej Ameryce, prawda?

ocenił(a) film na 9
plantum

Nie jest o sztucznej, według mnie właśnie łamie stereotyp amerykańskiego snu, (zakłamanego życia na pokaz, niby wszystko pięknie) który, jak się okazuje, mało komu może wyjść na dobre.

ocenił(a) film na 10
Gabriela_1984

A teraz jestes stara i madra:)

ocenił(a) film na 7
zegan333

Nie, teraz jestem młoda i mądrzejsza;P

ocenił(a) film na 10
ocenił(a) film na 10
zegan333

Film oczywiście jest rewelacyjny - od kilku już lat niezmiennie jest moim ulubionym filmem. Nie często ogląda się film, po którym - gdy się kończy - ma się aż tyle przemyśleń... Zachowanie każdego z bohaterów można oddzielnie analizowac i po każdym kolejnym seansie odkrywa się coś nowego.Film jest po prostu ARCYDZIELEM i tyle.

ocenił(a) film na 10
antra

Dokładnie

ocenił(a) film na 10
zegan333

Film jest niesamowity

DoktorLejdo

polecam również Family Tree z 2011 :)

ocenił(a) film na 7
awrel

A ja dorzucam Rzeź Polańskiego do puli :)

ocenił(a) film na 10
Wilzek

Podoba mi się w Reźni że akcja dzieje się w jednym pomieszczeniu i nie nudzi podobnie jak Telefon czy Piła.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones