PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1075}
7,3 191 529
ocen
7,3 10 1 191529
7,2 39
ocen krytyków
American Psycho
powrót do forum filmu American Psycho

Nie wiem dlaczego film został określony tylko jako Thriller, przecież to jest przede wszystkim dramat psychologiczny. Moim zdaniem nie miał "przestraszyć" widza, tylko miał przekazać spostrzeżenia autora na temat pustego i konsumpcyjnego społeczeństwa. Główny bohater ma wszystkie typowe cechy psychopaty. Każda postać wpisuje się w jakiś schemat i jest dokładnie określona. Wątek socjologiczny też jest warty uwagi.

ocenił(a) film na 5
anytramartyna

Zgadzam się, nie jest to thriller, a satyra na społeczeństwo. Dla mnie to był akurat minus filmu, bo nastawiłam się właśnie na thriller, że będzie trzymał w napięciu, będzie bardziej mroczny, krwisty, kryminalny.

ocenił(a) film na 9
panna_x_filmweb

A ja jestem bardzo zadowolony, że nie był to zwykły nudny thriller, stanowczo za dużo jest takich filmów.

ocenił(a) film na 5
Abatoniki

Co kto lubi ;) Ja jak już mówiłam, nie baRDZO lubię sytuację, kiedy gatunek sugeruje mi coś innego, a widzę coś innego potem, co nierzadko się zdaża. Tak samo miałam z Panią z przedszkola, poszłam na to do kina, bo miała to być komedia, a dostałam komediodramat, ze znaczną przewagą dramatu, co mnie niespecjalnie zachwyciło.

ocenił(a) film na 8
panna_x_filmweb

Może twórcy celowo reklamowali film jako thriller,aby zwabić więcej ludzi do kin. Wiadomo,że tam gdzie trupy,krew i morderstwa tam zawsze będą tłumy. Kto wybrałby się do kina na dramat psychologiczny ?

ocenił(a) film na 5
Gladiator1000

Dla mnie nie jest ot ani thriller ani dramat psychologiczny, tylko jak mówiłam satyra społeczna. Ale masz rację, filmy często reklamują jako coś innego. żeby zwabić ludzi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones