PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1075}
7,3 191 630
ocen
7,3 10 1 191630
7,2 39
ocen krytyków
American Psycho
powrót do forum filmu American Psycho

"American Psycho" to z pewnością czarna komedia, podczas gdy to określenie pokazuje się przy wielu filmach, które po prostu mają specyficzne poczucie humoru (ale nie czarne!!!). Tego samego brakuje mi przypadku "Pulp Fiction", czy "Człowiek pogryzł psa", które też opierają się głównie na czarnym humorze.

użytkownik usunięty
Urodzony4Lipca

"American Psycho" to trhiller z elementami czarnego humoru, ale bynajmniej nie jest to (czarna) komedia.

Że thriller to owszem prawda, ale właśnie jest tak specyficznie zrobiony, że trudno oprzeć się od dodania mu łatki "czarnej komedii". Przynajmniej moim zdaniem. Generalnie, bardziej bawiłem się na tym filmie, niż czułem jakiekolwiek napięcie (te drugie momenty oczywiście też się zdarzały).

Urodzony4Lipca

No nie wiem, ja czułam ciągłe napięcie i nie mogłam się doczekać końca. Nie końca filmu, ale końca chorych poczynań Batemana i widoku trupów. A rozbawiła mnie jedynie scena z wizytówkami i w toalecie męskiej z tym rudym facetem.

ocenił(a) film na 7
dzudzamadza

Miałam tak samo, dwoistość bohatera granego przez Bale`a była niesamowita

ocenił(a) film na 10
dzudzamadza

Moja ulubiona scena to ta kiedy Bateman strzela do samochodu , po czym on wybucha , a Bateman robi minę "Hej , co się tu do cholery dzieje ? Przecież to niemożliwe ."

użytkownik usunięty
Urodzony4Lipca

Ja się z Tobą zgadzam. Byłam zdziwiona, że tu nie ma komedii dodanej w gatunku. Czarna komedia raczej niebardzo, ale spokojnie mogłoby funkcjonować jako "thriller, komedia" co się podobno rzadko zdarza, ale nie jest to jakieś zakazane połączenie. Wiem, że tu na FW przykłady takich filmów są, a w AP niewątpliwie elementy komediowe są i to wiele.

ocenił(a) film na 8
Urodzony4Lipca

Oj komedia to trochę chyba na wyrost powiedziane. Ale film lubię

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones