PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=522361}

Amerykanin

The American
5,8 23 048
ocen
5,8 10 1 23048
5,8 5
ocen krytyków
Amerykanin
powrót do forum filmu Amerykanin

Mam wrażenie, że cała artystyczno-psychologiczna otoczka próbuje nas oszukać i udawać, że jest to naprawdę wartościowy, ambitny film. Ale dlaczego?

Przyznaję, może czegoś nie zrozumiałem, ale ja to widzę tak, że poznajemy gościa, który na początku filmu przez tchórzostwo i skrajny egoizm zabija swoją dziewczynę, a potem przez resztę filmu próbuje znaleźć jakieś odkupienie. Ale dlaczego ma mnie obchodzić jego los? Co ten film chce mi pokazać? Nie zabijaj? Bo to jak dla mnie za mało.

Ponadto ktoś napisał, że film ma zaskakującą końcówkę. Niby w jaki sposób? Po pięciu minutach byłem na 90% pewien, że film skończy się śmiercią Jacka. Więc czego wy się spodziewaliście?

użytkownik usunięty
GxZas

Mam dokładnie to samo wrażenie - gdyby to była tylko chłodna próba sportretowania kliku dni z życia szpiega/zabójcy to ok, ale już te wjazdy moralizatorskie + ckliwy romans z pro zmierzający w stronę romantycznej bajki, totalnie zepsuły ten film.

ocenił(a) film na 6
GxZas

A czy może mi ktoś powiedzieć, dlaczego on zabił swoją dziewczynę na początku? Bo była świadkiem, czy dlatego, że obawiał się, iż Szwedzi mogliby ją porwać i przez to dojść do niego? Widać w oczach Jacka (kiedy do niej strzela) strach, a nie wyrachowanie, więc coś musi być na rzeczy.

ocenił(a) film na 8
Robson_77

Bo byla swiadkiem

ocenił(a) film na 4
GxZas

Kino amerykańskie - to popularne, wysokobudżetowe - się skończyło, albo się szybko kończy (do wyboru). Mamy klisze, powtórki powtórek, wciąż ci gangsterzy, narkotyki, strzelaniny... Syf. I do tego niemal wszystko na jedną nutę. Chyba zauważyłeś, że nawet dobrzy niegdyś aktorzy chałturzą. Na szczęście, są inne kinematografie (szkoda, że nie polska).

ocenił(a) film na 2
GxZas

Tak jest świetnie to ująłeś. Trudno dodać coś jeszcze... Bardzo dobre pytanie: Co ten film ma pokazać? Ja nie wiem...

GxZas

sorry gościu, ale napisałeś stek bzdur. używasz haseł, których najwyraźniej nie rozumiesz.
gdzie w filmie były próby odkupienia? gdzie tchórzostwo Clooney'a?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones