PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=522361}

Amerykanin

The American
5,8 23 042
oceny
5,8 10 1 23042
5,8 5
ocen krytyków
Amerykanin
powrót do forum filmu Amerykanin

Niestety nie da się polubić głównego bohatera. Ale może też wcale nie trzeba. Bo jego śmierć w końcówce filmu (a tak mi się wydaje, że ginie) wydaje mi się bardzo sprawiedliwym wyrokiem po tym co zrobił swojej kochance z początku filmu. Skoro koleś nie ma sumienia i traktuje ludzi jak manekiny, cele, to sorry, ale nie zasługuje na współczucie. I drugą szansę jaka mu się marzy "na emeryturze". Strzelił babce w głowę bez wahania, a jeszcze chwilę wcześniej szedł z nią przytuloną do ramienia. O ile na początku filmu to jeszcze jakoś idzie wytłumaczyć to im bliżej końca tym mniej staje się to dla mnie zrozumiałe. Aczkolwiek nie znam żadnego płatnego zabójcy, bo może oni tak mają.

Zażył nieco psychicznego i cielesnego komfortu, normalności po czym usunął obiekt, bo akurat zaszły "okoliczności". To trzeba było iść do prostytutki.

Ale poza tym spokojna narracja, cisza niedużego włoskiego miasteczka i jednak spore napięcie jakie towarzyszy rozgrywce bandziorów tworzy razem interesującą mieszankę. Chętnie obejrzałbym coś jeszcze w podobnym klimacie jak "Amerykanin" czy "Drive".

użytkownik usunięty
JFR

Nie bardzo rozumiem, dlaczego spora część osób porównuje ten film do Drive. Mi raczej on przypomina In Burges z Farrellem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones