PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118733}

Amityville

The Amityville Horror
6,7 85 749
ocen
6,7 10 1 85749
6,3 7
ocen krytyków
Amityville
powrót do forum filmu Amityville

Podobne filmy ?????

ocenił(a) film na 10

Znacie jakies filmy tego typu ???? A najbardziej jakies na faktach autentycznych ?????

ocenił(a) film na 6
Juszka89

Obejrzyj sobie "Lśnienie", bardzo podobne do Amityville, tylko że nie na faktach.

użytkownik usunięty
wisniok

Chciałam to samonapisać :D Lśnienie jest bardzo podobne: mąż lata po budynku chcąc pozabijać żonę i dzieci.

ocenił(a) film na 8
Juszka89

Albo na faktach, albo autentyczne.
Nie ma czegoś takiego jak autentyczne fakty.

darn_2

bez kitu też bawuią mnie zformułowania typu " na faktach autentycznych"- ale to juz tak popularne,że przestaje zwracać uwage na to- a do osobu poszukującej tytułow- obejrzyj "ciemnośc" "1408" "siła strachu" może odbiegają od fabuły 'Amityville"- ale akcja też toczy się w budynku no i w ogole godne są uwagi;]

_suspect_

A czy możecie polecić mi film podobny do tego nie tylko na faktach autentycznych, ale również na prawdziwych faktach bardzo autentycznych, które miały miejsce? :D

Veridell

"A czy możecie polecić mi film podobny do tego nie tylko na faktach autentycznych, ale również na prawdziwych faktach bardzo autentycznych, które miały miejsce? :D"

Zwykle jakoś komentuję, ale teraz pozostaje tylko: "xDD".
:PP

ocenił(a) film na 7
Veridell

buhahahaha :D

darn_2

Właśnie miałam to wytknąć autorce dyskusji.

ocenił(a) film na 10
darn_2

są fakty autentyczne, tak samo jak fakty literackie. I dlatego się je rozróżnia.. jak się nie znasz, się nie wypowiadaj;)

karolinax15

Ty się nie znasz, bo fakt sam w sobie jest autentyczny. Tak samo jak "spadać w dół"...
To pleonazm - błąd logiczny.

karolinax15

Albo cofać się do tyłu :3 Fakty są zawsze autentyczne

ocenił(a) film na 10
Juszka89

Mnie zastanawia wogóle to, jak Horror może być na faktach autentycznych?Thriller. Ok. Może. Ale Horror?? No ludzie, zastanówcie sie zanim coś napiszecie, bo to o was świadczy.

Peggy_Brown

Właśnie, zastanów się zanim coś napiszesz :) Muszę cię zaskoczyć, ale nawet thriller nie może być na "faktach autentycznych". Bo chyba nie zrozumiałaś, o co chodzi :>

P.S. WspacjaOGÓLE

ocenił(a) film na 2
Juszka89

"A czy możecie polecić mi film podobny do tego nie tylko na faktach autentycznych, ale również na prawdziwych faktach bardzo autentycznych, które miały miejsce? :D"

Tak jakbym słyszała Jack'a Sparrow'a ;D

użytkownik usunięty
Juszka89

Warty uwagi jest jeszcze miniserial "Czerwona róża", na podstawie powieści Kinga

ocenił(a) film na 7

Nie na podstawie powiesci Kinga, on nigdy takiej ksiazki nie napisal!!!! A swoja droga film slaby, jak dla mnie...

użytkownik usunięty
klasfdia

http://www.filmweb.pl/serial/Czerwona+r%C3%B3%C5%BCa-2002-33058

ocenił(a) film na 7

Ale czego niby dowodzi ten link? Że nazwisko King'a się pojawia? On nie napisał tej książki. Polecam zajrzeć tutaj:
http://stephenking.pl/sk_ksiazki_01.html

Juszka89

wiadomo, iż jak coś jest na faktach, to jest to autentyczne. jednakże te dwa słowa ("fakty" oraz "autentyczne") nie występują obok siebie, gdyż jest to lekką niedorzecznością tudzież przesadą.

SatineNic

chodzi po prostu o to że fakt sam w sobie jest autentyczny i nie potrzebuje takowego dodatkowego określenia. tak samo jak "akwen wodny"(bo akwen to zbiornik wodny. takie masła maślane;p a fakt to po prostu autentyczne wydarzenie
(inne: okres czasu i cofnąć się do tyłu) ;p

ocenił(a) film na 8
Juszka89

Na faktach jest film EGZORCYZMY EMILY ROSE... nawet straszny. Wiecie co ludzie nie wiem jaki cel ma ta wasza dyskusja o "faktach autentycznych" ale strasznie mnie rozbawiła... pokazujecie swój poziom.. tak trzymać... :D

AnnBennington

:D:D takie nasze skrzywienie, ale pozytywne;)

HowsAnnie

Też się nad tym zastanawiam... Jaki cel ma ta dyskusja, bo jest całkowicie bez sensu i jakoś całkiem zabawna nie jest. Pozytywna też nie... Trudno żeby każdy pisał językiem czysto literackim. Nie jesteśmy też na egzaminie, czy maturze z języka polskiego, także uważam, że język kolokwialny jest jak najbardziej dozwolony... Ktoś prosi o pomoc, a Wy (z całym szacunkiem) "czepiacie się pierdół" - Masakra...

Co do filmów:
"Rec", "Rec2" - polecam, chociaż w sumie pierwsza część "Rec" jest dużo lepsza niż druga.
"Lśnienie" - polecam.
"1408" - całkiem, całkiem - warte obejrzenia
"Siła strachu" - polecam

gruhacha

Tak, bo odpowiedź na zadane pytanie po trzech latach JEST z sensem ;)
Zapewne autor pytania tu już nie zagląda.
A o poziom swojego języka należy dbać w każdej okazji. Jak nie dbasz na forum, to w formalnej sytuacji też będzie trudniej. I przecież nie czepiamy się literówek a powszechnego problemu istniejącego w naszym społeczeństwie na równi z "włanczaniem" i "wyłanczaniem".

Juszka89

na faktach tak, ale autentycznych już nie ;]

Juszka89

to nie jest film podobny do tego ale na autentycznych faktach : Teksańska masakra piłą mechaniczną .

ocenił(a) film na 7
Juszka89

"Posłańcy" - Troche podobna historia

użytkownik usunięty
Juszka89

1. ''Wolf Creek'' - film jest oparty na prawdziwych zdarzeniach jakie miały miejsce w latach 90tych bodajże w Australii, zginęło kilkunastu turystów a ich oprawcą był niejaki Ivan Milat (może trochę inna tematyka niż w Amityville ale film wart obejrzenia)

2. ''Egzorcyzmy Emily Rose'' - prawdziwa historia niemieckiej dziewczyny Anneliese Michel, za życia uważaną za opętaną przez diabła

3. ''Oni'' (''Ils'') - film produkcji francuskiej, opowiada o prześladowaniu pewnej pary przez jakieś gnoje, którzy ostatecznie doprowadzili do ich śmierci; fabułą filmu jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami

4. ''Nieznajomi'' - prawdopodobnie jest to remake ''Ils'', tematyka jak wiadomo ta sama chociaż osobiście film nie podobał mi się

5. ''Udręczeni'' (''Haunting in Connecticut'') - coś w stylu Amityville, głośna historia pewnej rodziny, która doświadczyła paranormalnych zdarzeń po przeprowadzce do tajemniczego domu, losy tej rodziny przedstawia również dokument wyemitowany przez Discovery Channel pt. ''A Haunting in Connecticut'' ;

Jak na razie przychodzą mi do głowy powyższe tytuły. Słyszałam też, że prawdopodobnie ''Wzgórza Mają Oczy'' jest w oparciu o prawdziwe wydarzenia, ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć..

użytkownik usunięty
Juszka89

Ja oglądałem początek takiego filmu gdzie jakiś koleś najpierw w garażu zabija swojego syna siekierą później odnajduje córkę i też ją zabija albo na odwrót może ktoś podać nazwę tego filmu? Proszę

ocenił(a) film na 9
Juszka89

Bardzo podobnym filmem jest Paranormal Activity. Film jakiś czas uważany za oparty na faktach, ale w końcu tę plotkę zdementowali twórcy filmu. Ale polecam gorąco. ;)

Juszka89

1. Lśnienie- dość podobne, fikcja, lepsze od Amityville
2. Udręczeni- trochę podobne, na faktach, gorsze od Amityville
3. Niemal wszystkie odcinki z Duchów :D http://www.filmweb.pl/serial/Duchy-2005-429565

Juszka89

Żaden Horror nie jest na faktach ponieważ zjawiska paranormalne nie istnieją. Chcesz filmu na faktach to obejrzyj sobie jakąś biografię.

felek87

Istnieją.

yulbeano

" Kiedy rozum śpi budzą się demony " :)

felek87

Kiedy osobiście doświadczy się takich zjawisk nie pieprzy się głupot.

Juszka89

Mogę polecić, ale na faktach nieprawdziwych. :D

Juszka89

Obecność

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones