PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=753082}

Amok

5,7 29 186
ocen
5,7 10 1 29186
4,2 21
ocen krytyków
Amok
powrót do forum filmu Amok

Chwilunia

ocenił(a) film na 9

Zastanawiam się, jak to możliwe, że w 2003 roku nikomu nie przeszkadzało wydanie książki opisującej morderstwo z 2000 roku. Mamy 2017 rok. Tymczasem sześć lat po Smoleńsku nakręcono o tym film - bez uwzględniania uwag społeczeństwa, że nie jesteśmy gotowi na taki (a zwłaszcza TAKI film). Tutaj natomiast minęło sporo czasu. Czy nie uważacie, że taka postawa wobec filmu to przesada? Mleko się rozlało. Poza tym, pomijam, że było mnóstwo filmów o mordercach w światowej kinematografii. Czy ktokolwiek zablokował premierę "Milczenia owiec", bo komuś przypominało to o jakiejś zbrodni? Zachowajmy we wszystkim umiar. Jestem za tym, żeby film trafił do kin. Jeśli pokazuje mordercę i ofiarę w odpowiednim świetle, to obraz sam się obroni.

Novakovsky

też nie rozumiem tej sytuacji, nie po raz pierwszy ekranizowane sa takie hstorie, chociażby jeden z nasłynniejszcyh polskich filmów Dług, moim zdaniem rodzina jeżeli chciała walczyć obrała dziwną i niezrozumiała drogę

Daria1983

dziwna i niezrozumiala droga?wg mnie wlasnie zrozumiala;).Tutaj pewnie nie chodzi o zablokowanie filmu tylko o odszkodowanie ;).A jak wygraja sprawe w sadzie to kasa bedzie z sprzedanych biletow ;).Proste.

luckygirl23

wychodzi na to, że głównie chodzi o kasę, co jest bardzo przykre w całej historii

Daria1983

no smutne ale innego wytłumaczenia nie widzę

ocenił(a) film na 9
Daria1983

też mi się tak wydaje :(

Novakovsky

zdecydowanie nie tędy droga, podejmują działania już po fakcie, co dla mnie jest niezrozumiałe, a poza tym przecież w ubiegłym roku powstała amerykańska wersja i czy wtedy były protesty, wątpię

wilczek91

Dokładnie ten sam argument chciałam przytoczyć - w przypadku amerykańskiej ekranizacji jakoś nikt nie zabraniał projekcji, więc ta sprawa wydaje mi się być grubo przesadzona

kasko_nowak

Jaki tytuł amerykańxkiej wersji?

zielupwa

Prawdziwe Zbrodnie (True Crimes)

ocenił(a) film na 9
kasko_nowak

To faktycznie bez sensu, mogliby już nie robić szumu wokół filmu skoro tak

ocenił(a) film na 9
wilczek91

Słabe to... pewnie to była kwestia tego, że do Stanów nie sięgała właściwość polskich sądów. A tak mogą dorwać ofiary na miejscu.

Novakovsky

"Zastanawiam się, jak to możliwe, że w 2003 roku nikomu nie przeszkadzało wydanie książki opisującej morderstwo z 2000 roku. "
- a komu miało przeszkadzać, skoro autor wydał ją sam i za własne pieniądze?

yolkass

mogło przeszkadzać rodzinie, która teraz protestuej, jak dla mnie słabo to wyglada, że kiedyś nie portestowali a teraz podejmują jakieś co najmniej dziwne działania

patryk_filmaniak_88

chyba Pan jest z Produkcji filmu :-) no niech będzie. Biznes. :-)))

ocenił(a) film na 9
kinga_107

Widzę nowiutkie konto na filmwebie :-))))

Novakovsky

mamy oboje na myśli patryka_filamniak_88? :-))) Bo ja rok i ponad 2 miesiące, a ten Pan- w każdym temacie tutaj ma wiele do powiedzenia. NIemniej to nic złego-ale zwracam uwagę! :D

kinga_107

gdyby wstrzymali premierę okazałoby się, że w naszym kraju nadal panuje cenzura

ocenił(a) film na 9
kaczor_07_K

trochę tak jednak jest ;)

patryk_filmaniak_88

Też nie do końca mogę to zrozumieć. Rozumiem, że generalnie jest to dla nich tragedia, oczywiście. Ale nie rozumiem skąd sprzeciw akurat teraz

Novakovsky

Z tego co mówi sama reżyserka, faktycznie jest to film oparty na tej historii ale bardzo dużo w filmie jest fikcją. Dlatego tym bardziej...protesty przed obejrzeniem to słaba sprawa

ocenił(a) film na 9
eliza_komon

Ja się w pełni zgadzam ze stanowiskiem, które prezentujesz, jeśli wrażenie sugerowało, że jest inaczej, to zaprzeczam :)

ocenił(a) film na 3
Novakovsky

może dlatego, że w 2003 roku nikt (poza autorem) nie wiedział, że książka nie jest zwykła fikcją literacką a opisuje prawdziwe wydarzenie

latrottola

@latrottola napisał pierwszy logiczny post w tym wątku.

ocenił(a) film na 9
latrottola

Możliwe, ale przecież prawo raczej jest w stanie uniemożliwić zakaz dystrybucji jakiegoś produktu. Np. Mein Kampf - książka powstała, była w dystrybucji, no i cóż - zniknęła. A filmy o ssmanach też powstają, i nikt nie mówi, że urazi to uczucia rodzin ofiar hitlerowców. Może porównanie jest nieco hiperboliczne, ale chyba przyznasz mi rację?

ocenił(a) film na 5
Novakovsky

Na takie partactwo jak "Smoleńsk" nie bylibyśmy gotowi nawet za 100 lat.

ocenił(a) film na 8
Novakovsky

Dobrze, że film wyszedł, ponieważ od Czerwonego Pająka nie było równie dobrego polskiego filmu kryminalnego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones