KATASTROFA - możliwe spoilery

Dla mnie ten film to jedno z największych rozczarowań tego roku, znam tę historię, wiele o niej czytałem, czekałem jak to wyjdzie, ale to co tutaj otrzymałem to jest katastrofa. Jako osoba związana z tematyką śledczą nie potrafię znieść tej amerykanizacji polskich organów ścigania robionej na siłę. Policjant koniecznie musi być samotnym, trudnym, zaplutym typem, biegającym wszędzie z giwerą, wpadającym w ciągi alkoholowe, z wiecznymi problemami, pracować musi na pseudo klimatycznym komisariacie, w pokoju jak z horroru, pokój przesłuchań musi być z lustrem weneckim, pierwsze co robi lezie do podejrzanego i sobie z nim zagaja, strzela sobie z dupy do kogoś.......ech szkoda słów.... już te odrealnione kompletnie od polskiej rzeczywistości kwestie psują wszystko, zero realizmu. W pewnej chwili totalnie rozjeżdża się fabuła, scenariusz pada, zero ładu i składu, generalnie im dalej tym gorzej. Bala raz jest zatrzymany, potem wolny, potem znowu zatrzymany przy okazji badania wariografem(!?), nie wiadomo konkretnie co, jak, po co, coś tam o telefonie, nie wiadomo co do końca, coś tam o książce, nie wiadomo co konkretnie pokrywa się ze zbrodnią.......z prawdziwej historii niewiele zostało.Fatalny montaż, bezsensowne przeskoki i wstawki, wiele faktów się nie zgadza, nie ma nic o wyjazdach zagranicznych Bali i różnych ciekawych wpadkach, które go pogrążyły, książka jest odczytana w sądzie, a przecież w ogóle nie była dopuszczona jako dowód czy poszlaka. Główna rola fatalna, Bala wygląda jak jakiś lamus, pi-zduś, nie w sensie wizualnym ale jego mowa, dykcja, spojrzenie, kompletnie nie pasują do oryginału. Ten gość to narcyz, pewny siebie pseudointelektualista, wystarczy obejrzeć wywiady z nim i zobaczyć ile ich dzieli, zero tej takiej jego bezczelności, pewności wyczuwalnej w mowie, widocznej w oczach, zero. Być może największym problemem dla mnie jest to odrealnienie, jeśli ktoś nie rozpatruje tego jako polską produkcję, nie zna realiów i otoczki takich spraw, nie zna szczegółów tej historii to może dostrzeże tam jakiś klimat, jakiś sens. Dla mnie to jest nie do przyjęcia i nie mogę się pogodzić z tym, że taki dobry temat na film można tak spieprzyć. Daje 3/10, zmęczyłem to jakoś, ale nie da się tego filmu polecić komukolwiek. Szkoda

18

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: