PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=730844}

6,2 10 1 101620
7,1 31
ocen krytyków
Anihilacja
Spośród wielu scen unaoczniających kluczowe dla "Anihilacji" pytania, najlepsza wydaje się ta pozbawiona... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

"Anihilacja" jest przede wszystkim filmem o ułomności ludzkiego umysłu, ograniczeniach fizycznych oraz psychicznych, a także  - co zostaje podkreślone wielokrotnie - o popędzie ku samozagładzie, samodestrukcji. Jest to w końcu opowieść, uświadamiająca, że w kontakcie z Nieznanym człowiek pozostaje bezradny niczym dziecko.  więcej
Oglądając zwiastun "Anihilacji", nastawiałam się na porządne i nietuzinkowy science fiction, ale to, co otrzymałam w trakcie seansu, jest niesamowicie trudne do zaszufladkowania, albowiem pan Alex Garland postanowił uraczyć nas mieszanką kilku gatunków, w tym horrorem i dramatem psychologicznym. więcej
Wchodząc do "Iskrzenia", napotykamy rzeczywistość nam znajomą, ale z wieloma niecodziennymi elementami. Tak mniej więcej wygląda nowy film Alexa Garlanda – klasyczne kino grozy i science-fiction z historią, która wraz ze zbliżaniem się bohaterów do centrum anomalii robi się coraz bardziej osobliwa. Gdyby potraktować fabułę dosłownie, to nic spójnego by z niej nie wynikło, ale oczywiście nie to było zamysłem reżysera. Obraz jest niezwykle wymagający intelektualnie i aby wysnuć jedną z wielu możliwych interpretacji, trzeba się dobrze zastanowić. Określiłbym tę produkcję mianem "filmu-zagadki", który podsuwa widzowi jedynie wskazówki i niczego nie mówi wprost. więcej