PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34774}

Animatrix

The Animatrix
7,5 26 385
ocen
7,5 10 1 26385
7,0 8
ocen krytyków
Animatrix
powrót do forum filmu Animatrix

Odpowiadajcie w punktach :)

1.w odcinkach 2 renesans wszystko jasne ale mam pytanko :) Jak ludzie zaciemnili te niebo? zrobili jakaś sztuczna chmurę.... czy ona nie powinna jakoś z czasem minąć? albo maszyny z technologia nie umiały się jej pozbyć?

2. Kid story - wszystko spoko ale skąd on znal w ogóle taka nazwę jak NEO? Przecież jeszcze wtedy neo nikt nie znal ;)

3.Rekord świata - o co chodziło w tym odcinku?? Koleś miał taka silna wole ,ze wyrwał się z matrixa?

4.nawiedzony dom- tutaj po prostu był błąd matrixa? (coś jak zbugowanie w grze) i go naprawili (zmienili na parking i usunęli anomalie

5.opowieść detektywa - YYYYY?? O co w tym chodziło? przecież są tam pokazane lata 60 i jest w nich trinity? totalnie tego nie rozumiem

6.Zniewolony - Co to było za zwierze? miało na dodatek kolko z tylu głowy do podłączenia Matrixa.... wyjęli jakiegoś lemura z matrixa?? o co z nim chodziło?

7. Dlaczego w Animatrixie jest tyle rodzajów maszyn a w filmach tylko strażnicy?

ocenił(a) film na 9
rotanimod

2. Akcja tego epizodu rozgrywa się po wydarzeniach z filmu Matrix.
3. Tu chciałem wrzucić link, ale Filmweb nie pozwala. Poszukaj na Wikipedii artykułu "Animatrix", tam masz rozpisane wszystkie epizody w tabelce. Kliknij "Rekord Świata" ofc.
4. W tym punkcie nie widzę pytania, tylko poprawne stwierdzenie faktu.
5. Mam wrażenie że styl graficzny ma tu tylko podkreślić retrospekcję.
6. To nie był lemur, a jakaś inna, mała małpiatka. Konkretniej wyrak. Miał port na karku, więc chyba rzeczywiście wyciągnęli to z Matrixa. Po co? Pytaj twórców, bądź szukaj na fanowskich stronach. Tylko uważaj na fanatyków. ;)

7. Być może inne rodzaje maszyn nie zapuszczały się do kanałów i do Zyjonu. Chyba tylko strażnicy byli do tego zaprojektowani.

MuchozolF

heh nie pomogles zbytnio :p a co do 5 punktu w tym odcinku jest blad ;) poniewaz agenci przejeli ciala tych innych biegaczy a potem jak dobiegl do mety to byli zwykli biegacze ;) przeciez jak agent przejmuje cialo to sie zmienia w swoj wyglad

rotanimod

1 ludzie zaczęli rozpylać(samolotami) jakąś substancje która wyglądała jak czarne chmury (smog ect oglądałem naście lat temu ) jak widać zrobili ja skutecznie i nie minęła, maszyny jej nie mogły rozwalić
2. Neo już był poza matrixsem i pomógł mu opuścić matrix dzieciaka
3. Pamiętasz licznik youtube przy gangam style nagle przestał naliczać i youtube musiał zmienić formę naliczania, tutaj sprinter rozwalił system tak jak gangam style i na chwile wydostał się z matrix tzn system error ect. Tzn tak samo jak w grze są takie rzeczy jak bugi gliche które nagle sypia grę wiadomo że twórcy nie chcą żebyś wiedział o ich istnieniu. Grasz w CS:GO dmg broni to 1.0 a ty nagle sobie robisz 1.2 agenci matrix czyli VAC (Valve Anti-Cheat System) łapią cię po jakiś czasie i masz bana jak Sprinter (a luka w systemie jest już załatana). Tylko w matrixie już wiedza ze jeden człowiek może pokonać ten czas i dają 2s w zapasie żeby skorygować system i błąd się nie powtórzył (albo zmieniają grawitacje opór powietrza ect żeby go już więcej nie złamać pamiętaj że to symulacja życia mogą zrobić co chcą )
4 . Tak nawet w Thor 2 użyli takiej samej sztuczki z anomalią (jawna inspiracja animatrixem sceny jota w jotę wg słabiej zrobione niż w oryginale)
5. Akurat gości rysował to na lata 60 takie kino noir zagoogluj sobie zrozumiesz koncepcje pamiętaj że każdy odcinek kto inny rysował akurat ten pan wymyślił sobie ze własnie tak to ma wyglądać
6. Jakieś zwierzęta przeżyły ten czas jak widać tak samo jak inne zwierzęta przeżyły zagładę dinozaurów na pewno na historii miałeś (tylko tam był meteoryt albo wulkany które zasłoniły światło słoneczne na kupę lat ). jak widać ta małpa ma wspaniały wzrok którego użyli (ludzie) podpinając ją do sieci, widać że jej kolega w bazie obserwuje okolice przez ta małpkę.
7. Nieprawda w ostatniej części matrix mamy mnóstwo maszyn w ich mieście, w poprzednich częściach tylko wojskowe bo cały czas walczyli :)

Mam nadzieje ze pomogłem i jestem zaskoczony bo spotkałem normalnego użytkownika a nie trolla co na filmwebie to naprawdę rzadkość

PIXA_GOD

troche pomogles ale jeszcze mnie ciekawi czy masz wytmuaczenie na to ;)

1. troche dziwne zagranie bo sami ucierpieli na tym :p wiec bez sensu ten ruch z ta chmura (i ciekawe jak ona powstala skoro nawet maszyny nie umieja sie jej pozbyc)
2. czyli to neo do niego dzwonil kiedy szli po niego agenci i neo do niego pisal?

A tu najwazniejsze :)
3. Zrozumialem przyczyne wybudzania i uwalniania się sportowca spod działania Matrix'a ale agenci próbują go zatrzymać poprzez "podstawienie się" na miejsca jego rywali biegnących w tych zawodach... WIEC JAK TO MOZLIWE?? przeciez agent ktory sie w kogos wciela przybiera swoja postac z wygladu (wyglad agenta)
5. Czyli to sa czasy takie jak w filmie tylko przedstawione widokiem lat 60 tak? :) po prostu efekt wizualny ale akcja dzieje sie w normalnym czasie ? (w koncu byla tam trinity)
6. ok ;) czyli po prostu uzywali jej jako podglad ;) musze zobaczyc jeszcze raz ten odcinek

rotanimod

Oj nieuważnie oglądałeś obejrzyj jeszcze raz.
1. Głównym źródłem energii maszyn było słońce, wiec ludzie im je zasłonili rozpylając "czarne chmury" samolotami i bombami (dosłownie opisuje sceny z animatrix)
2. Tak
3. Przecież matrix to ich program wszystko jest możliwe wystarczy ze tak zaprogramują i tak zrobili. Sokoro można w jedna stronę dokonać transformacji można i w drugą ect.
5. Tak
6. Tak

PIXA_GOD

3. to czemu w filmie nie bylo to mozliwe? :p

rotanimod

Nie prawda wszyscy zainfekowani przez Smitha później wrócili do swojej postaci

PIXA_GOD

ale to bylo po jego pokanoniu i nie byl juz agentem ;) agenci jezeli wchodza w kogos postac to przybieraja swoj wyglad (czlowieka w garniaku) a w tym odcinku animatrixa jest blad bo wchodza w ludzi ktorzy biegna (wiec widownia itp powinna zauwazyc ,ze cos jest nie tak)

rotanimod

Każdy podpięty do Matrix jest agentem, pamiętaj że to programy klik się włącza i wyłącza, nie pamiętasz że ich widziałeś nim byłeś ect ale jeżeli agent zginie ty też . Pamiętaj Matrix to system jak Windows no może bardziej Linux.

PIXA_GOD

1. to jak to wytlumaczyc? biegli za nim jako agenci (widownia ich widziala jako ludzi w garniaku) nie dogonili go to widowni usuneli wspomnienia??

2. w 1 czesci matrixa kiedy wszczepili dla neo pluskwe a triniti ja wyjela czemu agent nie wcielil sie w cialo neo? przeciez pewnie dostali cynk od pluskwy ,ze cos jest nie tak wiec powinni przejac cialo neo

rotanimod

1. Tak
2. Dobre pytanie ale już nie nie do mnie tylko do scenarzystów, gdyby Neo przemienił się w agenta zabili by go i czekali byśmy na kolejnego wybrańca a wiemy że przed Neo było ich wielu ponieważ on sam był anomalią. Jak wiemy system w tym czasie monitorował ?7 miliardów? ludzi więc poszczęściło mu się :)

PIXA_GOD

ok ;) dzieki za konwersacje ;)

rotanimod

ad1. Tak biegli jako agenci ale ludzie nie widzieli agentów tylko Biegaczy. Coś jak wirus. Widzisz program normalny a jest to wirus. Po biegu zwolni ludzi i stąd.
ad2. Neo jest wybrańcem więc może go coś chroniło przed wcieleniem się w agenta. Może wyrocznia a może maszyny które mu taką rolę dały do wykonania :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones