PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=569151}
7,7 46 040
ocen
7,7 10 1 46040
6,1 9
ocen krytyków
Animowana historia Polski
powrót do forum filmu Animowana historia Polski

Czytam te Państwa krytyczne opinie na temat filmu i się w sumie nie powinienem się dziwić bo u nasz w Polszcze pełno takich co to kij w szprychy, tudzież piasek w tryby bo tak, a czemu nie.
Ale krew mnie zalewa, jak się nie szanujemy! Jak lubimy się kopać, mieszać z błotem by z tego bagna nigdy nie wychodzić bo tu swojsko, ciepło, qrewsko gnilnie przyjemnie i fajnie śmierdzi....
Qrwa człowiek wykonał tytaniczną pracę na wszelkich poziomach....ech jak mówi moja żona "szkoden goden na ten tematen....."

tisoc

popieram
my polacy potrafimy sie tylko laczyc jak juz wszystko jest w du.....!

ocenił(a) film na 6
tisoc

Ludziom się ten film ogólnie podoba, jeśli ktoś coś krytykuje, to zakończenie, sugerujące jasno co się stało - nie ma białego orła, są gwiazdki. Gdybyś nie zauważył, obecnie utraciliśmy niepodległość, a społeczeństwa nawet nikt o zdanie nie zapytał, tylko stwierdził, że tak będzie lepiej. Jak pokazała Irlandia, pomysł utworzenia EUCCP by upadł raczej wszędzie, a w Polsce na 100%. Dlatego nerwy i krytyka. Dotarło?

VolfinaDeVolf

Po pierwsze przeczytaj sobie co się ludziom nie podoba bo nie tylko ten biały orzeł ja piszesz. Po drugie gwiazdki to pewien etap w historii Polski bo to że jesteśmy w unii to nie znaczy że w niej będziemy zawsze. Po trzecie ja utraty niepodległości nie obserwuję a powiem szczerze czasami krew mnie zalewa na decyzje naszych rodzimych polityków patriotów, i życzył bym sobie kogokolwiek mądrzejszego. Po czwarte otóż pytano społeczeństwo czy jest za wejściem do Unii w ogólnokrajowym referendum i większość była za- to tak dla formalności.
Dotarło?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
tisoc

Bałwanka to taka sztucznie utworzona rzeczka, bodajże na Mazurach. Coś ci się znowu pomyliło, oj...
Aha - zdanie zaczyna się z dużej litery. Może w twoich okolicach robisz wielką furorę tym, że w ogóle potrafisz coś tam napisać, ale jak wlazłeś na portal publiczny, to się nie zapominaj i szanuj reguły pisowni języka ojczystego, a nie tworzysz jakieś beznadziejne wariacje na ten temat.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
tisoc

z przerażeniem obserwuję tisoc, że masz rację..."Jak lubimy się kopać, mieszać z błotem". Nikt, kto nie zgodził się z Twoją opinią, nie opisał tego w sposób normalny...

Nikt!!

jeden z ryjem
druga z bluzgami
trzeci się wywyższa

wymiana opinii skończyła się niemal od razu, ale żrycie się nawzajem bez sensu, trwało dalej.

i najgorsze w tym wszystkim, że każdy przyzna temu rację, ale prawie nikt nie spojrzy na siebie samego i niemalże nic się nie zmieni.

wiara we własną doskonałość powoduje zastój umysłowo-moralny człowieka

MegaSzczota

niestety muszę przyznać ci rację

Bodzepor

Referendum co do Traktatu Lizbońskiego nie było ponieważ posłowie uznali, że społeczeństwo nie połapie o co w tym chodzi ( wzięli nas na idiotów). Prawda jest jednak taka, że większość posłów pytanych o cokolwiek z Traktatu albo nic nie odpowiadało albo gadało straszne brednie. No traktat trochę ma, ale szanujmy się- skoro Rząd go nie zna, a nas nawet nie spytali o zdanie to kto ma go znać ?! Co do wyjścia z UE to teoretycznie można, a praktycznie nie. Byśmy zbankrutowali.

vicente123

Nie było demokratycznego referendum, bo prawie wszyscy powiedzieliby krótko - NIE. Przykład - Irlandia się nie zgodziła, ale zostało to zignorowane i w efekcie nie przeprowadzono referendów już nigdzie. Piękny przykład unijnej demokracji. A u nas nikt nazwał rzeczy po imieniu i nie powiedział, że TL równa się utracie niepodległości i suwerenności, tylko kadzą propagandą o ,,integracji europejskiej", idioci w to wierzą jak w jakieś bajki o krainie miodem i mlekiem płynącej, a w rzeczywistości przez unię nasz kraj się dusi, gospodarka zdycha, a najlepsi obywatele muszą wyjeżdżać i (głównie) pracować na gospodarkę Niemców. Zapytaj pierwszego lepszego obywatela, czy ma pojęcie, czym jest TL - nikt nie wie i o zgrozo, nikogo to nie obchodzi. Zapytaj, czy wie, że między innymi za polskie złotówki chcą ratować Grecję, bo jeśli Grecja zbankrutuje, to Niemcy będą w plecy, bo wykupili ich obligacje. Spójrz sobie na tego tam wyżej osiołka, co bluzgał za nazwanie rzeczy po imieniu i tego tam gema pod spodem. Nie mają zielonego pojęcia, ale pierdzielą, bo się w gimnazjum nasłuchali propagandy, typowi pożyteczni idioci. I wreszcie popatrz na wyniki wyborów - dzięki wsparciu budżetówki, wygrała partia, która niszczy kraj, a ponad połowa obywateli wcale nie poszła głosować. Nasz naród tak zidiociał, że to jest szok, pewnie byłby jedynym oprócz Niemców, w którym referendum za traktatem by przeszło.

Bodzepor

Z tego co pamiętam Irlandia drugi raz zagłosowała na tak. Nasz kraj się dusi a gospodarka zdycha? Jaka gospodarka? Może zabrzmi to kuriozalnie ale MY POLACY NIE UMIEMY SIĘ RZĄDZIĆ! po prostu nie umiemy, tracimy czas na miałkie przepychanki, kolejne partie tworzone z partii. Człowieku popatrz gdzie my zyjemy Ludzie z PiS-u tworza nowe koło poselskie choć nadal są w PiSie czyż to nie jest chore? Ja mam poczucie ze gdybyśmy nie byli w unii to było by gożej niż w Grecji Hiszpanii i Włoszech razem wziętych.

tisoc

Teraz to żeś dowalił bzdurę. UE to odejście od kapitalizmu, od wolnego rynku, od demokracji i poprzez masę bezsensownych przepisów wytworzenie rozbuchanej biurokracji i socjalizmu. Blokowanie rynków i marnowanie potencjału gospodarczego. Podoba ci się, że jakiś urzędas z Brukseli ogranicza twoją wolność osobistą? Wiesz, dlaczego w Grecji jest, jak jest? Bo ich socjaliści nauczyli, że nie muszą pracować, mogą się obijać, a pieniądze wezmą się z nieba.
Polacy zidiocieli kompletnie i mają w dupie, kto nimi rządzi. Ostatnie wybory pokazały mi dobitnie, że nie ma co mieć nadziei na poprawę sytuacji, skoro wszyscy jak jeden narzekają na PO, a jak przychodzi do wyborów, to ponad połowa uprawnionych do głosowania ma to gdzieś, więc znowu wygrywa PO dzięki głosom dbającej o posady budżetówki wraz z rodzinkami. A jakby ten pajac Palikot populistycznymi hasłami nie przyciągnął do siebie ćpunów i dziwolągów, to do urn poszłoby jeszcze mniej ludzi.

Bodzepor

wytłumacz mi w jaki to sposób UE ogranicza moją wolność osobistą?

tisoc

Za to wyklinanie na mnie parę miesięcy temu, to mogę ci co najwyżej wytłumaczyć, gdzie są drzwi.
Poza tym, to ty ograniczenie masz już dołączone w zestawie.

Bodzepor

jak nie masz nic do powiedzenia to MILCZ!!!!

tisoc

Nie wiem o co biega ale referendu w sprawie przystąpienia Polski do UE było referendum ...
pozdr Filozof71

ocenił(a) film na 1
tisoc

straszna lipa ten film

użytkownik usunięty
androgenius

sam jestes lipa

tisoc

Zgadzam się z tą wypowiedzią... najłatwiej nic samemu nie robić i krytykować z pozycji komputera... nic więcej nie dodam.

tisoc

Dokładnie. A najlepszym przykładem są fragmenty dyskusji powyżej.

ocenił(a) film na 7
Ameriel

dokładnie. Dobija mnie rozumowanie niektórych moich rodaków. No ja pierdziele, facet wykonał makabryczną pracę jak i podczas tworzenia jak i przed w celu znalezienia sponsorów. Ludzie ogarnijcie się! Powinniśmy się cieszyć, że mamy takiego rodaka co rozsławia nasz Naród!! Zastanówcie się nad swoim postępowaniem! Czytając komentarze na YouTube mało mnie co nie strzeliło. Ludzie ze świata wychwalają produkcje, a część Polaków od czci i wiary....

co do dyskusji powyżej. W Polsce przeszło do normy takie zachowanie, że najwięcej ma do gadania ten który o danym temacie nie wie kompletnie NIC. Szanowni użytkownicy tego portalu ( Bodzepor i reszta) proszę wyjaśnijcie mi jakim cudem sprzedaliśmy swoją niepodległość w XXI wieku?

Bodzepor- osobna wycieczka. Malo się nie popłakałem ze śmiechu, że podpisując Traktat z Lizbony utraciliśmy suwerenność. Przeczytaj najpierw go a wtedy chętnie podyskutuję. Ja TFUE jak i TUE przeczytałem. Pozdrawiam.

Acha komuś tam się nie podobają techniczne nowinki w filmie. Zróbcie sami lepszy film. LUDZIE ten koleś za granicą ma niesamowitą renomę! No ale tak cudze chwalicie swojego nie znacie.

ps. mało mnie obchodzi kto jakie ma poglądy polityczne czy ich nie ma. Chodzi mi tu po pierwsze o jako tako jedność gdy kraj się rozwija a mamy szansę budować jako taką silną Polskę. Po drugie głupota ludzka nie zna granic. Po trzecie nie zrozumiem ludzi plujących jadem.

Pozdrawiam

Gem

Dobrze że rozsądnych ludzi jednak nie brakuje. Pozdrawiam gorąco

ocenił(a) film na 9
Gem

mam gdzieś czy to jest w 5D, 3D czy 1000D...oglądałam ten film na youtube, jakość była beznadziejna ,a i tak poruszył moje serce, muzyka jak dla mnie jest piękna, jestem dumna z tego małego dzieła ;)

telegrafistka

zakładam partię ELIMINATORÓW PLUJEK kto się zapisuje?

ocenił(a) film na 8
tisoc

ej, nie wszyscy, wiekszosc jest chyba jednak normalna (tak z 70%?), mam nadzieje : ))

ocenił(a) film na 5
tisoc

Film wygląda jak naprawde dobre intro gry z '99 roku, mamy jednakowoż rok 2011 i animacja naprawdę odstaje od dzisiejszych standardów. Uważam siebie za patriotę, ale chwalenie czyjegoś tworu, jedynie dlatego, że jest on polakiem a jego dzieło traktuje o mojej ojczyźnie nie wpisuje się w moją definicję patriotyzmu. Podsumowując, biorąc pod uwagę wczeniejsze prace Bagińskiego uważam, że stać go na znacznie więcej.

miguel44

nie wiem czy uważnie czytasz to co tu jest napisane, ale myślę że wątpię:
1.chwalimy to dziełko bo jest porostu świetnie zrobione a idzie za tym tytaniczny nakład pracy i jeśli ktoś tego nie zauważa to PLUJKA
2.co ma ten film do twojej definicji patriotyzmu wyjaśnij bo ja tam nie widzę rzeczy które były by przeciw miłości do ojczyzny i jeśli ktoś tego nie zauważa to PLUJKA
3.każdego i zawsze stać na więcej ale trzeba doceniać to co robi jeśli jest tego warte i jeśli ktoś tego nie zauważa to PLUJKA
4.kto ustala standardy animacji disney, pixara, japony na kto otóż ja ci odpowiem nie ma standardów dzisiejszej animacji przegląd filmów animowanych jest tego żywym przykładem i jeśli ktoś tego nie zauważa to PLUJKA
A teraz odpowiedz sobie na pytanie KIM JESTEM drogi miguelu 44

ocenił(a) film na 7
tisoc

Film jest niezly, dosc efektowny, adresowany byl do cudzoziemcow, a nie do Polakow. Mial promowac Polske za granica, a scislej w Szanghaju i swoja role spelnil.

Baginski jest wybitnym animatorem (tworca animacji komputerowych), byl nominowany do Oscara. Niech Bog da, zeby kazdy z Was, sposrod tych, ktorzy go opluwaja oraz jego prace, osiagnal w jakiejkolwiek dziedzinie porownywalne sukcesy i byl w swoim fachu rownie dobry.

Niestety, jak to zwykle bywa, w Polsce pierwsi do rzucania kamieniem sa roznej masci miernoty, ktore same soba nic wielkiego nie reprezentuja, za to duzo w nich zawisci i wypalajacej ich od srodka frustracji. Leczą swoje kompleksy ksztaltujac tzw. polskie piekielko i ciagnac wybijajacych sie za nogi w dol.

Niestety dla nich Baginski w swiecie animatorow jest ceniony i szanowany za swoj kunszt i profesjonalizm. I na miernoty zwyczajnie nie ma czasu sie nawet ogladac.

per333

Brawo!!!! nic dodać nic ująć, jeszcze raz BRAWO!!!!!!

ocenił(a) film na 5
per333

Nikt nie twierdzi, że Bagiński nie jest świetnym twórcą, ale temu jest bardzo daleko pod jakimkolwiek wzgledem do innych jego dzieł, oczywiście graficznie ładnie, poza tym słabo co już cieżko uznać za jego wine, bo robił to na zlecenie na narzucony "scenariusz".

użytkownik usunięty
Dealric

O właśnie, dokładnie moje myśli:)
Uwielbiam Bagińskiego, ale ten filmik najzwyczajniej w świecie jako całość mi się nie podoba. Nie sądzę jednak, żeby do końca Tomek ponosił za to winę - pewne rzeczy zostały narzucone odgórnie, a on wraz ze studiem prawdopodobnie zrealizował do 'scenariusza' obraz i dźwięk. Poza tym to filmik promujący Polskę, a więc operujący pewnymi standardami i najważniejszymi dla Polski datami w telegraficznym skrócie. Za granica może się podobać, ale czy musi u nas? Ano nie musi. Czy poprzez wyrażenie swojej opozycyjnej opinii opluwam kogoś jadem? Nie. Doceniam wkład, chęć przekazania i pokazania najważniejszych 'kawałków' historii naszego kraju, ale ni forma ni treść nie leżą mi na sercu. Nie wystawiam jednak oceny, bo nie ma to większego sensu. Nie zamierzam zaniżać średniej. Jeżeli komuś (większości?) się podobał to fajnie - zazdroszczę Wam. Szkoda nawzajem opluwać się jadem i mówić jeden drugiemu co powinien myśleć w/o danej sprawie. Ty masz takie zdanie, ja mam owakie i chyba dobrze, że nie jesteśmy wzajemnymi klonami. Prawda?

jasne że prawda i jasne ze masz rację, każdy wyraża tutaj swoje zdanie, mnie tylko irytuje taka maniera iście polska, komuś się powiodło, odbił się od poziomu od razu złapać i do gówna na powrót włożyć, i nic więcej. zobacz, że wszyscy krytykanci w zasadzie nic konkretnego temu filmowi nie zarzucali, bo liczyło się tylko plucie. pozdrawiam życząc mimo wszystko dobrego kina

użytkownik usunięty
tisoc

No trochę masz racji niestety:/ Wiem, że bycie anonimowym w necie daje ludziom pole do popisu i prześcigania się w hejcie. Sam tego nie cierpię (sorry - ja tego nienawidzę!:P). Ale nie tylko u nas można to zaobserwować. Idź na YouTube czy jakieś fora stron anglojęzycznych (np. na imdb czytałem 'dyskusje' o kilku filmach..) i spójrz na niektóre wypowiedzi - aż się kozik w kieszeni otwiera...Ale rzeczywiście jedną z naszych polskich przywar jest odwieczne narzekanie i u nas jest chyba tego więcej.
Co do filmiku to zdaję sobie sprawę z pewnych odgórnie nałożonych ograniczeń. Chyba po prostu dzieła Tomka i Platic Image przyzwyczaiły mnie do bardzo wysokiego (czy wręcz genialnego jak przy Cathedral i Sztuce Spadania) poziomu, a w przypadku "..historii.." jest 'tylko poprawnie'. Ale wdziałem dziś Ambition (kurczę, nawet Gillena wzięli, wow!;) i jestem zauroczony. Ja pierdziele, to mógłby być niezły pomysł na pełnometrażówkę. I nawet ta młoda dziewczyna dała radę. Przepiękne efekty specjalne i cudna muza. Chyba po ponownym obejrzeniu zmienię ocenę na 9:)

ocenił(a) film na 7
tisoc

Fakt, że nie brakuje ludzi, którzy zawsze postąpią tak, żeby "bliźni cierpiał razem ze mną". Ale z drugiej strony - całkiem spora część głosów krytycznych to konkretne zarzuty dotyczące ogólnego chaosu w animacji i praktycznie niemożności zrozumienia jej dla obcokrajowca. Osobiście uważam, że od strony jakości, "Animowana historia Polski" jest świetna, ale jako "streszczenie dziejów' to taki sobie filmik. Gdybym nie znał dobrze historii, to film ten niewiele by mi powiedział - poza ukazaniem słowiańskich początków.

Apostle_Viljar

nie da się opowiedzieć w parę minut ponad 1000 lat historii narodu, który swoje przeszedł, tak by laik wszystko zrozumiał. To nie możliwe. dlatego film operuje skrótami myślowymi czytelnym tylko dla wtajemniczonych. a dla niewtajemniczonych zostaje ciekawa historia genialnie zrobiona i opowiedziana i tyle albo AŻ TYLE

ocenił(a) film na 9
tisoc

A teraz wyobraźmy sobie, że tego typu animacja miałaby w skrócie przedstawić historię Grecji, Chin czy innego państwa istniejącego od starożytności do dziś. Oni dopiero mieliby twardy orzech do zgryzienia, jak przedstawić w parę minut historię swojego kraju. Istnieją o wiele dłużej niż Polska. Mi ta animacja bardzo się podoba.

kinomanpl

I może dlatego coś takiego nie powstało;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
rastapchel

Co za ścierwo

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
rastapchel

ty nawet nie umiesz czytać ze zrozumieniem więc po co do psa gadać

tisoc

ok.i tak jej powiem

użytkownik usunięty
tisoc

Na czym polega ta tytaniczna praca? Że coś tam lata i miga? Film zrobiony kompletnie bez pomysłu i nonsensowny w swoim zamierzeniu. Żaden cudzoziemiec nic z niego nie wyniesie. Nawet Polacy mają spore trudności ze zorientowaniem się, co tam akurat lata i o co chodzi. Czyli jak to zwykle u nas: dużo chęci i zmarnowany wysiłek. Podstawą tego typu propagandowej produkcji jest prosty i pomysłowy scenariusz - a tego właśnie zabrakło.

Tytaniczna praca polega na tym, że przy tego typu produkcjach jest zatrudniony sztab ludzi, a tutaj zrobił to praktycznie jeden człowiek. I wg mnie zrobił rewelacyjnie. Zorientowanie się o co tu chodzi jest wprost proporcjonalne do wiedzy historycznej jaką się ma, bądź nie. Rozumiem, że chciałbyś kolejnej bajeczki gdzie wszystko jasne i oczywiste, no cóż fakt tutaj tak nie jest. Nie zgodzę się, że miała to być propagandowa produkcja a scenariusz nie jest prosty i pomysłowy.

użytkownik usunięty
tisoc

"a tutaj zrobił to praktycznie jeden człowiek"

Wypada się douczyć, kiedy się wypowiada tak stanowcze opinie

"Film powstawał we współpracy z profesorem Henrykiem Samsonowiczem. Tworzyło go około 50 artystów związanych z Platige Image. Prace trwały około roku."
http://stopklatka.pl/-/8159930,nagroda-animago-dla-animowanej-historii-polski-

Samsonowicz jest wybitnym historykiem, ale o filmach chyba nie ma pojęcia. Film niestety jest belferski: to po prostu sfilmowany bryk z historii Polski. Zbędna powtórka dla tych, którzy już się nauczyli, niezrozumiały kalejdoskop obrazków dla tych, którzy lekcji nie odrobili.

Film z założenia miał być propagandowy, dla cudzoziemców - na chińskie EXPO. Jak widać na jego stronie na IMdB poniósł całkowitą klęskę

http://www.imdb.com/title/tt1820383/

Do dziś nikt tam nie napisał ani jednej recenzji. ANI JEDNEJ! Nikogo więc ten film ani nie wzruszył, ani nie zaciekawił, ani nawet nie zbulwersował. Bo pewnie nikt nie połapał się, o co w tym chodzi. Czy to na serio, czy może satyra, a może fantazja? Gdyby mnie puszczono coś podobnego o np. Korei Południowej też miałbym problemy.

"Rozumiem, że chciałbyś kolejnej bajeczki gdzie wszystko jasne i oczywiste"

Tak. Amerykanie podbili propagandowo świat prostymi bajkowymi westernami (a przy okazji, gdy ludzie się już oswoili, powstało potem w tym gatunku parę arcydzieł sztuki filmowej). Gdyby zaczęli od przedstawiania wszystkich detali i zawiłości podboju Dzikiego Zachodu, świat by zasnął z nudów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones