PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=330332}

Anioły i demony

Angels & Demons
7,0 234 988
ocen
7,0 10 1 234988
5,4 23
oceny krytyków
Anioły i demony
powrót do forum filmu Anioły i demony

hehe:P ciekawoska:)

ocenił(a) film na 10

A ja zobaczyłem ciekawe odniesienie do Polski w filmie:), dokładnie w 1:46:44 widać jak ekipa telewizyjna(?) spada z samochodu w skutek fali rażenia:), czy przyuważyliście, jakie logo widnieje na samochodzie? TVN ;)

ocenił(a) film na 8
Bulix14

No a oczywiście Polski reporter to już nie odniesienie do Polski ;)
Nie wiedziałem że w kinie wyświetlają czas filmu, nie no pozdro dla miłośników r5:D

GUTQ

"No a oczywiście Polski reporter to już nie odniesienie do Polski"
Pan nawet nie wie, jak Pan się myli. Nie zwrócił Pan uwagi na jeden szczegól. Reporter mówil po polsku. A język polski to język...Polski!

ocenił(a) film na 8
MR_ciachciach

bardzo dobrze film oglądałeś skoro zauważyłeś taki szczegół a nie zauważyłeś jak dziennikarz z tvn się wypowiada po polsku przez dobrych kilka sekund na ekranie .. - -' - raczej tym by się należało podniecać a nie mignięciem loga przez ułamek sekundy podczas rozpierduchy

ocenił(a) film na 6
ashoa_2

Dla mnie to żadna ciekawostka i niema sie tez czym za bardzo podniecać.Oczywiście był ten malutki "polski akcent" ale to powinno być oczywiste(przeciesz Jan Paweł II był Polakiem)i niema sensu zakiładać nowych tematów i sie podniecać co kto uchwycił podczas oglądania filmu.Lepiej napiszcie pożądną recenzje.

ocenił(a) film na 8
AIGOR

tak był polakiem ale w filmie wcale nie umiera Jan Paweł tylko jakiś obcokrajowiec :)

ezi86

w filmie umarł czy może został zamordowany bo coś nieuważnie czytałem napisy. Chodzi mi konkretnie o związek z czarnymi ustami.

użytkownik usunięty
kuba83

Został zamordowany, za dużą dawkę leku który dostawał mu wstrzyknięto.

AIGOR

Przyznam, że znalazłem obiekt mej podniety w Twym pisaniu "nie" razem z czasownikami. Jeszcze z dwa zdanka i wyleczę się z impotencji.

Bulix14

wow.. no co w gran torino był KOWALSKI :D takze wiecie... trzeba się chwalić "polskimi" narodowymi osiągami w światowym kinie...

ocenił(a) film na 5
Bulix14

Ale wy ludzie tępi jesteście. Chyba każdy tego gościa z TVN co gada zauważył więc nie ma sensu zakładać o tym tematu. Autor tematu po prostu wskazał inny, mniej widoczny akcent, a wy go zjechaliście od razu.

ocenił(a) film na 8
Bulix14

Bulix14 no to jesteś spostrzegawczy gość nie ma co :D

ocenił(a) film na 10
dziwny_przypadek

22 dzięki za poparcie;/ choc jeden normalny...
dziwny_przypadek nie wiem czy mi pojechałeś czy poparłeś ale cóż nie ważne.
zakładać następny temat? hehe :p TU jest już 423 tematy cóż znaczy jeden zresztż już paru zalożyło podobny do mojego ;)
finalowo:) Jestem ciekawy ILU z was NAPRAWDE zauważyło ten samochód ;]

Bulix14

Przypuszczam że wielu, skoro taka uwaga wiele razy padła w innych rozmowach: "Fajnie było popatrzeć na latający TVN" albo "Fruwająca furgonetka TVN, na to warto wydać każde pieniądze".
Mi ten temat nic nie robi, po prostu jest bez sensu.
Nic nie chce insynuować, ale dziwne jest to, że dopiero po poście 22 zacząłeś się bronić jego argumentami. Ale co tam.
"Ale wy ludzie tępi jesteście" Dzięki 22, teraz wiem nieco więcej o Tobie.

ocenił(a) film na 5
MR_ciachciach

Nie ma za co.

ocenił(a) film na 10
MR_ciachciach

Cóż domino2000_92 nie wszyscy mają tyle czasu by przez 24/7 ślęczeć przed kompem i czytać, co inni maja do powiedzenia, choć to czasy nk/fotki. A napisałem po 22 gdyż, gdy widzi sie komentarz osoby kompetentnej to można kontynuować dyskusje, LUB ją zakończyć... KOŃCZĄC moja wypowiedz chce powiedzieć, że komentowanie to przywilej a nie obowiązek i jeżeli to, co ktoś pisze CI wisi to nie reaguj... Daj ludziom żyć... czepiaj się tych którzy co parę dni piszą : "gdzie zdobyć ten film" lub "a są napisy?"...

ocenił(a) film na 6
Bulix14

"dokładnie w 1:46:44 widać "

HAhahahahah temat n1 :D Też muszę zacząć zabierać stoper do kina.

ocenił(a) film na 6
Wojt4s

"Jestem ciekawy ILU z was NAPRAWDE zauważyło ten samochód ;] "

No nie wierzę w gościa :D W filmie jest facet, który w języku polskim zwraca się do telewidzów. Nie, fakt pojawienia się tam tvn-u raczej nikomu nie umknął ^^ No chyba, że to wszystko da się dostrzec tylko w kinie.

ocenił(a) film na 10
Wojt4s

A skąd wiesz może mieszkam w Rosji i kupiłem /obejrzałem sobie na oryginalnym dvd ...

ocenił(a) film na 7
Bulix14

a ktoś wie jak ten polski reporter się nazywał? -niee... - Krzysztof Konrad.

Anula_3

"Cóż domino2000_92 nie wszyscy mają tyle czasu by przez 24/7 ślęczeć przed kompem i czytać, co inni maja do powiedzenia, choć to czasy nk/fotki." Okazałeś się chamem, no trudno. I mało mnie to obchodzi, tylko nie bądź hipokrytą, nie nie mów, że ktoś nie potrafi rozmawiać. To może być dziwne, ale nie robisz nikomu łaski odzywając się tutaj.
Nie oczekiwałem że się przyznasz, to chyba oczywiste.
I od kiedy Poznań mieści się w Rosji, he?
Jeśli to miał być sarkazm, to po co? Po to tylko, żeby odezwać się na forum? No, to ma sens, taki sam, taki sam jak temat. Kto tutaj ślęczy.

MR_ciachciach

"a ktoś wie jak ten polski reporter się nazywał? -niee... - Krzysztof Konrad."
Adekwatne do tematu ;)

MR_ciachciach

Mam nadzieje, że ta scena z "fruwającą furgonetką TVN" będzie spełnionym proroctwem upadku tej stacji.

"TVN to dzieło szatana" ha ha ha

ocenił(a) film na 7
Bulix14

mi tam przemknął nasz Prezydent lub jego brat :)

kostek_13

gdzie, gdzie? :P No mów, Człowieku, mów!!! xD

ocenił(a) film na 6
MR_ciachciach

z księżycem zapieprzali po niebie ;]

ocenił(a) film na 8
Bulix14

taaa, z tego co widziałem (nie w kinie ale w domu r5 łelkom tu...) to logo TVN'u było 2 razy: raz na początku i raz na końcu + oczywiście reporter (na mikrofonie też było logo żeby nie było :P), do tego Canal +, Mercedes (najazd na logo w archiwach Watykanu) Sephora i pewnie jeszcze kilka innych... to się nazywa reklama w filmach :)

Mnie ciekawi inna kwestia - tam ewidentnie był Jan Paweł II (na zdjęciu choćby koło grobu) ale jeden z Kardynałów po informacji o truciu mówi do drugiego: "Jego świętobliwość Celestyn V został zamordowany.". Tak więc tak jakby Jan Paweł II z wyglądu ale nie z imienia... :)

ocenił(a) film na 4
Evil_Camel

Celestyn V żył w średniowieczu;
Jeśli chodzi o filmowego papieża nie jest to Jan Paweł II,lecz postać fikcyjna o bardzo podobnym wyglądzie,co może samo w sobie być do Niego nawiązaniem.
Jeśli chodzi o filmowego papieża,to iż w otwierającej film scenie niszczenia Pierścienia Rybaka znajduje się na nim napis Pius XVI,oczywiście papież o tym imieniu nigdy nie istniał.

ocenił(a) film na 8
Evil_Camel

O Celestynie zostało powiedziane, że on został otruty, więc to mogło się teraz powtórzyć

Bulix14

Mogli jeszcze wziąć Błękitnego 24 mieliby czym latać ;)

Arka1929

Sam nie wiem. Wydawało mi się, że ten papież, o którym mowa była w filmie, mial ostrzejsze rysy a niżeli Jan Paweł II

Bulix14

ja bym dopisała do CIEKAWOSTEK, gratulejszyns za tak dokładny czas xD

Bulix14

Padło pytanie to prosta odpowiedz: tak, oczywiście widziałem to w filmie a
poza tym słyszałem że reporter coś powiedział po polsku, bo się
wsłuchiwałem w to co gadali ;)

kuba83

Z tego co pamiętam z książki, to gdzieś pojawiła się papież Jan Paweł I. Albo coś mi się pomyliło. Tymi dziennikarzami mnie zainteresowaliście, wybieram się do kina, więc zwrócę uwagę:))

ocenił(a) film na 4
necessity

Do autora: Istnieje lepsza ciekawostka: Reportera telewizji tvn gral jakis malo znany ZAGRANICZNY aktor xD

ocenił(a) film na 6
Bulix14

Chcesz polski akcent? Przez chwilę na placu Św. Piotra pokazana jest Polska flaga, albo Monako, czy Indonezji. Jest to zdecydowanie bardziej polski akcent niż logo TVNu na wanie. No i oczywiście ten reporter mówiący po Polsku, ale to już było ;)

NameLess_One

ekipa TVN to i tak pikuś. Słabośc filmu (jak i książki) moim zdaniem polega na podporządkowaniu faktów historycznych pod jego fabułę, odrzuceniu niepasujących i naciągnięciu pozostałych. Przykład:
-twórcą teorii heliocentrycznej był Kopernik (skądinąd Polak z krwi i kości), a nie tak jak przedstawiono w filmie Galileusz, który opowiedział się tylko za tą teorią:)

ocenił(a) film na 8
petrrman

Nazywa się to licentia poetica i nie jest ani niczym niezwykłym, ani tym bardziej złym ;)
Słabość książki (z tego co słyszałam, ponieważ nie czytałam oryginału) polega przede wszystkim na tym, że jest kiepsko napisana i biedny tłumacz musiał się narobić, żeby zrobić z niej coś nadającego się do czytania ;)

ocenił(a) film na 3
Bulix14

Furgonetka TVN-u pojawia sie dobre 30 minut przed ta scena. Taka ciekawostka :)

ocenił(a) film na 10
Bulix14

Logo TVN pojawia się co najmniej 4 razy :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones