PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=620185}
6,8 73 284
oceny
6,8 10 1 73284
7,1 15
ocen krytyków
Anna Karenina
powrót do forum filmu Anna Karenina

Szukam podobnych filmów w sensie artystycznym. Nie chodzi o fabułę, bo oglądałam już "Księżną" i chociaż bardzo mi się ten film podobał, a fabuła bardzo zbliżona do tej, nie o to mi chodzi. Obejrzałam Annę Kareninę i to co mnie najbardziej zachwyciło to pomysł na film. Wizja reżysera, połączenie teatru z kinem, coś z nutą abstrakcji, ale nie takiego, totalnie oderwanego od rzeczywistości. Połączenie realizmu ze sposobem patrzenia na świat reżysera, a jednocześnie klasyczne. Najlepiej film kostiumowy, na bazie rzeczywistości. Takie marzenie zawarte w filmie, coś zaskakującego, niekonwencjonalnego, ale nie alternatywnego. Spojrzenie na świat trochę inne niż pokazuje je rzeczywistość. Nie takie jak w większości filmów, że obserwujemy rzeczywistość przez pryzmat kamery, ale takie w którym możemy pójść o krok dalej, zinterpretować, zrozumieć jak uczestnik zdarzeń który odczuwa pewne rzeczy, a nie tylko biernie odbiera wzrokowo. Wiem, że to dość skomplikowane, ale jeśli ktoś odgadnie o co mi chodzi to będę naprawdę wdzięczna :D :)

ocenił(a) film na 8
ella1531

Oglądałaś Grand Budapest Hotel? Bo myślę że film idealny dla Ciebie :D

ocenił(a) film na 8
ella1531

Polecam zatem film "TOM JONES" Tony'ego Richardsona - równie zwariowany w formie, choć kostiumowy, wielokrotny laureat Oscarów. Także "OTO JEST GŁOWA ZDRAJCY" Freda Zinnemanna. Nie ma w nich nic z koturnu.
"WSZYSTKO O EWIE" Josepha Mankiewicza
i "DETEKTYW" Josepha Mankiewicza
i "ŚMIERTELNA PUŁAPKA" Sidneya Lumeta
No i właściwie wszystko czego się tknął James Ivory:
"POKÓJ Z WIDOKIEM",
"OKRUCHY DNIA",
"Powrót do Howard's End",
"CÓRKA ŻOŁNIERZA NIGDY NIE PŁACZE",
"Złota"
i
Kennetha Branagha:
"WIELE HAŁASU O NIC",
"Henryk 5",
"HAMLET"
i
Richarda Attenborougha
"CHAPLIN"
"Cienista dolina"
i
Johna Schlesingera "Z DALA OD ZGEIŁKU"
i Josepha Loseya "POSŁANIEC"
i Romana Polańskiego "TESS"
i Francoisa Truffauta "MIŁOŚĆ ADELI H."
i Jake'a Scotta "Plunkett i Macleane"
i Baza Luhrmanna "Moulin Rouge"
i Sofii Copppoli "Maria Antonina"
i Stevena Soderbergha "The Knick"...
i "TWARZE I MASKI" Feliksa Falka

ocenił(a) film na 6
ella1531

Jeśli chodzi o oprawę wizualną z pewnością dopracowanym do ostatniego detalu filmem z piękną, wielobarwna scenografią i równie pięknymi kostiumami, balami i całą resztą bajecznej scenerii jest produkcja "The Great Gatsby" w reżyserii Baz'a Luhrman'a (2013) oraz bajkowe filmy z udziałem Johnnego Deppa jak "Alice Through the Looking Glass", "Alice in Wonderland", "Charlie and the Chocolate Factory" itd. Nie wiem czy cykl "Pirates of the Caribbean" podchodzi pod Twoje kryteria filmów z niezwykle kolorową i rozbudowaną scenografią ale równie miłe dla oka. Generalnie lista jest spora - tych kilka wpadło mi do głowy dosłownie w przeciągu kilku sekund. Mam nadzieję, że znajdą się kolejni miłośnicy kina, którzy coś dorzucą i lista będzie się powiększać. Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 8
ella1531

Cześć, "Birdman" (2014) z Michaelem Keatonem

ocenił(a) film na 7
ella1531

Parnassus (2009)

Imaginareum (2012) - film zrobiony przez grupę heavymetalową Nightwish; mnie nie porwał, ale dosyć ciekawy

Zeszłego Roku W Marienbadzie (1961) - wizualnie piękny, ale do fabuły trzeba znać klucz (bez tego jest dość męczący). Najlepiej poczytać komentarze pod filmem na filmwebie. Ale nie wiem, czy lepiej zrobić to przed czy po filmie. Wasz wybór.

Sucker Punch (2011)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones