PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=756360}

Annabelle: Narodziny zła

Annabelle: Creation
6,2 66 326
ocen
6,2 10 1 66326
6,0 6
ocen krytyków
Annabelle: Narodziny zła
powrót do forum filmu Annabelle: Narodziny zła

Film lepszy niż pierwsza część. Do tego ma dodatkowy punkt za smaczki typu prawdziwa Annabelle na końcu, która jest kukiełką a nie porcelanową lalką oraz demon zakonnicy na zdjęciu.

ocenił(a) film na 8
Grzei

Ten moment z kukiełką też mi się podobał. Natomiast zakonnica wciśnięta trochę na siłę żeby zareklamować kolejny film.

ocenił(a) film na 8
Grzei

a mam pytanko po co było tak naprawdę nawiązanie do prawdziwej, szmacianej Annabelle?
Żeby ludzie, którzy zagłębili się w temat się uśmiechnęli (jak ja) czy jakiś głębszy sens to miało?
bo raczej ta dziewczynka, która przybrała imię Annabelle nie przekazała swojego demonicznego p*erdolnięcia tej szmacianej a jak było widać w "Annabelle" kolejnemu porcelanowemu rudzielcowi

ArliComodey

Raczej taki smaczek ;) Coś w stylu Lorraine Warren w Obecności 1 czy Dana Browna w Kodzie Da Vinci. Nie ma co nad interpretować tej sceny

Reczy56

Dodałbym jeszcze kadr jak zamykana jest studnia, który przywodzi na myśl Ring.

Reczy56

Nie tyle smaczek, co właśnie ta prawdziwa Annabelle. Nawet jest zdjęcie tej lalki w książce "Demonolodzy" i opowiedziana jej prawdziwa historia (o tym, jak naprawdę było, częściowo wspomina ksiądz po oprawieniu egzorcyzmów w tym filmie). Dokładnie tak ona wyglądała, a wersja porcelanowa to tylko wymysł reżyserów.

xena_4

Wiem. Autorka pytała czy ta lalka miała za zadanie wywołać uśmiech, u ludzi którzy znają temat, czy ma to jakiś głębszy sens dla fabuły. Mówiąc smaczek miałem na myśli tą pierwszą opcje

ArliComodey

Dobra, to pytanie za 100 punktow. Co ma wspolnego Valak z demonem, ktory zawlaszczyl sobie dusze Annabelle i zawladnal lalka? Bo to chyba nie ten sam demon, prawda? Wiec jak to jest? Dwa demony ze soba wspolpracowaly w tej czesci? :D Bo tak to wygladalo...

arkadiuswas

Valak jako prezydent piekła mógł być nawiązaniem do tytułu "Narodziny zła". Powstało połączenie między światami, demon został przywołany, więc pełniący rolę przewodniczącego demonów ukazał się jako pierwszy, pozwalając demonom na zdobycie duszy. Ale to tylko moja myśl po obejrzeniu filmu.

ocenił(a) film na 7
arkadiuswas

Z tego co zrozumiałam po przeczytaniu książki, zazwyczaj opętaniom towarzyszy obecność nie jednego a wielu demonów, więc skoro sam szatan mógł się nią posłużyć, to te niższej rzędowości też

ocenił(a) film na 5
ani1234_

A jaka to książka?

ocenił(a) film na 5
xLadyInBlack

"Demonolodzy" - Ed i Lorraine Warren

ocenił(a) film na 5
keiko_shamu

Dziekuje

xLadyInBlack

Książka godna polecenia. Warto.

ocenił(a) film na 5
ArliComodey

Dobrze ujęte ;) Też się uśmiechnęłam. A co do wątku zakonnicy to podobało mi się jak został wpleciony (moment ze zdjęciem).

ocenił(a) film na 6
emkagoska

Bo nie rozumiem - to ta czwarta zakonnica ze zdjęcia (nieznana) to był diabeł?

ocenił(a) film na 5
esther_greenwood

Demon, który pojawia się w Obecności 2.

ocenił(a) film na 6
emkagoska

Aaaa, ok. Dzięki. Dwójki Obecności akurat nie miałam okazji jeszcze zobaczyć.

ocenił(a) film na 7
Grzei

Mi też podobało się to nawiązanie do prawdziwej Annabelle :D

ocenił(a) film na 6
Grzei

Ze smaczków to najbardziej podobało mi się: "Wiesz co najbardziej podoba mi się w Słodkiej Sue? Że wygląda tak jak ty." Powtórzone później przez nawiedzoną dziewczynę w momencie wbijania noża w lalkę - w sumie przeszły mnie wtedy ciarki. :D

ocenił(a) film na 6
esther_greenwood

A mnie to z kolei mega rozbawiło:-)

ocenił(a) film na 8
Grzei

Zakonnica była też po napisach, jak ktoś doczekał...

ocenił(a) film na 6
felis_af

To ja nie doczekałam hehe

ocenił(a) film na 5
Grzei

Najlepszym smaczkiem był nóż, który trzymała dziewczynka. Był to Opinel chyba no.12

ocenił(a) film na 6
Poke32

Co to za scena po napisach gdy ciemnym korytarzem idzie zakonnica??

Plumbergus

Nawiązanie do "dwójki" Obecności?

ocenił(a) film na 6
JaroTomik

Po części nawiązanie do "Obecności 2", ale bardziej reklama osobnego filmu o tej zakonnicy, który właśnie powstaje.

ocenił(a) film na 5
Wookie88

Valak, "Goecja", odsyłam. :) Także meh...

ocenił(a) film na 5
Grzei

Płakałem przy wyginaniu paluszków, miało być wyżej (7 na 10), ale daję 5. Miało być niby poważnie, jest tak samo - żenująco. Choć przyznaję, praca kamery i kolorki są na wysokim poziomie.

ocenił(a) film na 7
mr_wall

Dla mnie "Obecność" to najlepszy horror. Dwójka jeszcze lepsza od jedynki. "Annabele" trochę mnie zawiodła, ale "Narodziny zła" zdecydowanie na plus. No i świetne zakończenie, łączące się w sposób najbardziej bezpośredni z możliwych. Super!

ocenił(a) film na 5
Evers

"Annabele" to nieśmieszny żart. Do "Narodzin" się nie umywa... W zasadzie do niczego nie może.

ocenił(a) film na 9
Evers

Już nie przesadzajmy z tym najlepszym horrorem :D Obecność była bardzo dobra ale jest masa lepszych horrorów :)

ocenił(a) film na 5
Nekros97

Ok... Napisałem, że film "Annabelle" nigdy nie powinien powstać, bo to gniot totalny... także wiesz.

ocenił(a) film na 9
mr_wall

No bo jest. Na szczęście Narodziny Zła o niebo lepsze.

ocenił(a) film na 7
Nekros97

Potwierdzam. Z pół roku zabierałem się za oglądnięcie Narodzin zła a to właśnie przez fatalną pierwszą część. A tutaj takie zaskoczenie ;) Nawiązania jako tako rozumiem ale mam kilka pytań.
1. Mam rozumieć że ta dziewczynka od początku po swej śmierci to był demon? Prawdziwa dziewczynka nigdy się rodzicom nie objawiła?
2. Jak znalazła się ta opętana dziewczynka później w domu dziecko i w dodatku nie wyglądała na opętaną, dopiero po 12 latach powróciło.
3. Kim był kolo na samym końcu, który razem z Anabelle (dlaczego tak w ogóle zmieniła imię?) mordował jej przybranych rodziców. O ile z pierwszej części dobrze pamiętam to też tam był.
4. Kobieta, która przeleżała cały film w łóżku z wypalonym okiem? Czemu ona nie chodziła? Jest pokazane tylko jak traci oko.

ufo254

@ufo254
1. Dobrze rozumiesz, od początku to był demon, ale robił złudne nadzieje rodzicom.
2. Moim zdaniem, gdy zakonnica wrzuciła ją do tej szafy oblepionej biblią to opętanie ustąpiło. Następnie jak uciekła przez zrobioną dziurę w szafie, zapewne znalazła gdzieś ją policja i dostarczyła do sierocińca. Ta scena po 12 latach nie jest efektem opętania, lecz jak to jest ukazane w pierwszej części, wstąpieniem do sekty.
3. Mężczyzna na samym końcu to prawdopodobnie inny członek sekty. Występował też w pierwszej części na samym początku, ponieważ to jest ta sama scena, którą kończy się cześć druga. Ma to celu połączyć dwie historie.
4. Tego nie wiem, może mi coś umknęło, albo po prostu była leniwa! :D

ocenił(a) film na 6
ufo254

4.to chyba błąd logiczny filmu,bo oko straciła po wypadku,a niby od wypadku nie chodzi (ten jej mąż to mówił w filmie)
2. Up^ Myślę, że opętanie nie ustąpiło,bo szafa wcześniej była zapieczętowana dodatkowo wodą święconą i przez księdza,a po otwarciu już nie,siostra tylko myślała, że to zadziała;w womencie tej jasności w domu demon mógł się tylko ujawnić dziewczynce,ale nie opuścił jej, stąd jej trzeźwość umysłu i ucieczka przed innymi z domu. Późniejsze wydarzenia - , wręczenie prawdziwej Annabelle mogło pokazać, że właśnie z dziewczynki przeszedł duch do lalki. I kolejny wątek- kiedy dziewczynka po latach bycia w sekcie szuka lalki,w końcu ją znajduje i poświęca życie,by demon mógł z powrotem wejść w lalkę i dalej czynić zło.

ocenił(a) film na 9
Grzei

Tak. Strasznie podobały mi się te nawiązania :D

ocenił(a) film na 7
Grzei

A na początku w gabinecie lalkarza...Chucky?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones