PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=673091}
6,8 11 778
ocen
6,8 10 1 11778
7,8 29
ocen krytyków
Anomalisa
powrót do forum filmu Anomalisa

... lepiej wychodzi mi szydzenie niż chwalenie (a kto ma na odwrót?), bo przez to czuję się bezradny w momencie kiedy chcę opisać tak piękny film.

Z dwójki głównych bohaterów oczywiście bardziej sympatyzuje się z Lisą, którą łatwo można polubić, może nawet się utożsamić. Michael był tu dla mnie trochę czarnym charakterem (często czytam, że w tym filmie problem jest ze społeczeństwem, ale imo problem leżał w Michaelu), ale to niedobre i zbyt jednoznaczne określenie i jego problemy też potrafię zrozumieć.

Początkowo strasznie przeszkadzać może forma filmu. Lalki i przede wszystkim fakt, że Tom Noonan dubbinguje wszystkie postacie poza główną dwójką (nawet te kobiece), ale szybko idzie się zorientować dlaczego tak jest i kupuję tą koncepcję.

ocenił(a) film na 8
JJRandall

Dlaczego tak według Ciebie jest, że wszystkie pozostałe głosy są dubbingowane przez 1 osobę ? Ja myślałem początkowo, że to z braku środków... ale czasie sam już nie wiem co o tym myśleć...

ocenił(a) film na 7
Bosniak

nie, nie, to na pewno nie przez brak środków, lecz zamysł reżysera.
Wg mnie poprzez te same głosy film mówił nam w bardziej dobitny sposób jakie było życie Michaela - rutyna, 0 radości z życia, żadnej osoby na której by mu zależało bo przecież wszyscy byli tacy sami... Mogliśmy patrzeć na świat jego oczyma. Wszystko się zmieniło gdy główny bohater poznał Lisę. Stała się dla niego wyjątkowa, o czym świadczy jej piękny (dla niego), unikalny głos.
Nie wiem jednak dlaczego urok Lisy tak szybko minął, dlaczego jej głos tak nagle zmienił się na taki, który Stone słyszał od reszty innych osób? Może mnie ktoś olśnić ?
Na początku myślałem że głos symbolizuje uczucie, postawę wobec innego człowieka, lecz po przemianie Lisy już sam nie wiem...

ocenił(a) film na 8
h0pe17

On bardzo chciałby zmiany. Czepia się każdej nadziei. Kiedy spotyka Lisę, wydaje mu się, ze oto TO JEST NOWY człowiek, który mógłby odmienić jego życie, ale nikt nie jest w stanie odmienić życia. NIKT, bo on jest wypalony, zblazowany. Jedno słowo wypowiedziane przez Lisę, jedno zdanie potrafią sprawić, że staje się da niego obcą kobietą. Ta jedna noc, parę opowieści, samotność nie potrafiły ich zbliżyć - a raczej: nie potrafiły zmienić, odczarować jego marazmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones