PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=673091}
6,8 11 778
ocen
6,8 10 1 11778
7,8 29
ocen krytyków
Anomalisa
powrót do forum filmu Anomalisa

Animowane lalki w przypadku tej właśnie historii stają się znacznie bardziej prawdziwe, przekonujące od "żywych" aktorów. Od samego początku całkowicie pochłonął mnie ten oniryczny świat jednocześnie jakoś dziwnie dobrze znajomy i bliski. Mimo, że historia jest mocno depresyjna to elementy czarnego humoru i wspaniała symbioza formy z treścią dostarczają dużo przyjemności.

ocenił(a) film na 8
francislionel

prawda, gdyby zagrali aktorzy to był by to film jak każdy inny średniak, natomiast pierwszy raz widziałem animację w tym stylu gdzie wszystko było dopracowane w najmniejszych szczegółach, niesamowita gra światła i cienia budowała niesamowitą głębię, no i te lalki :)

ocenił(a) film na 8
Zavebee

Myślę że gdyby zagrali go odpowiednio dobrani żywi aktorzy, to film mógł by być równie dobry. Ale faktycznie forma w wypadku oryginalnej Anomalisy góruje nad treścią. Co nie zmienia faktu że obraz uważam za rewelacyjny.

ocenił(a) film na 8
imacon

Kto go namalował?

ocenił(a) film na 10
boolion

Artyści.
http://sjp.pwn.pl/sjp/obraz;2491859.html

ocenił(a) film na 8
Forrest_Monk

Słowo "film" można zastąpić o wiele mniej irytującymi określeniami.

ocenił(a) film na 10
boolion

Jasne, można w ogóle nie zastępować. Jednak "obraz" jest słowem poprawnym, a czy coś jest irytujące, zależy od odbiorcy. Czym się irytujesz, to Cię irytuje. :) Ale słowo "obraz" jest ok, więc nie było "obiektywnego" powodu, aby się czepiać. ;)

ocenił(a) film na 8
Forrest_Monk

THX samemu nie chciało mi się tłumaczyć bo od dawna wychodzę z założenia że "z koniem nie ma się co kopać" ;)

ocenił(a) film na 10
imacon

No nie wiem... Prawdziwi ludzie z identycznymi twarzami wyglądaliby śmiesznie. To raczej musiały być lalki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones