PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=249289}
7,3 184 105
ocen
7,3 10 1 184105
6,5 13
ocen krytyków
Apocalypto
powrót do forum filmu Apocalypto

Zajeb... film i juz!

użytkownik usunięty

Brutalny, pelen przemocy, krwii, potu, a do tego niesamowicie realistycznie ukazujacy zwyczaje ludzi w tamtych czasach, ich zwyczaje, kulture i tradycje - Dla mnie film 10/10!

wiesz jakie były zwyczaje tamtej cywilizacji, która można przypuszczać, że w pewnych sprawach była mądrzejsza od dzisiejszego świata? Tym bardziej nie ma w tym filmie nic o tradycji i kulturze (no może składanie ofiary przez Azteków).

jednagwiazdka

Nie ma o tradycji i kulturze nic? Oglądając film można zobaczyć wiele zwyczajów, tradycyjnych elementów i przede wszystkim ubiory, ozdoby itp. które są elementami kultury. Oprócz tego pokazano kasty.

KLAssurbanipal

Chyba nie oglądałem filmu uważnie. Możesz mi wskazać wiele zwyczajów, tradycyjnych elementów. może trochę przesadziłem z nic, stroje majów były trochę inne - bardziej złożone.

jednagwiazdka

Wydaje mi się, że koledze chodzi bardziej o plemię Łapy Jaguara. Wprowadzenie do filmu pokazuje jak wyglądał ich zwykły dzień - polowanie, śmianie się, spędzanie czasu z rodziną a wieczorem opowieści najstarszego z plemienia, przy ognisku, przekazywane z pokolenia na pokolenie.

ocenił(a) film na 5
KLAssurbanipal

Tak, pokazano, ale prawie wszystko jest z sufitu wzięte, wymyślone przez ekipę. Może i barwnie, ale niewiele ma wspólnego z obecnym stanem nauki.

Tak, tylko film nie pokazuje zwyczajów Majów, tylko Azteków :b
Myślę że Mel połączył wszystkie cywilizacje Majów, Tolteków, Olmeków i Azteków (ale głównie Azteków) Majowi nie składali aż tylu ofiar z ludzi

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones