PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1053}
7,4 224 418
ocen
7,4 10 1 224418
7,2 16
ocen krytyków
Apollo 13
powrót do forum filmu Apollo 13

Coś właśnie w stylu Apollo 13 albo Moonrakera ale już nie Gwiezdnych Wojen czy Star Treka.

ocenił(a) film na 10
marcinFBI

dobre pytanie ja poza apollo 13 nie pamietam nic jak mi sie cos przypomnij to napisze. pozdro

marcinFBI

Armageddon, Deep Impact, Kosmiczni Kowboje.

ocenił(a) film na 10
Stansfield

Stanfield chodziło o filmy NIE Sf, np taki film o historii latów kosmicznych ''Pierwszy krok w kosmos'' hmmm, nic mi więcej ni eprzychodzi do głowy, zazwyczaj jakieś dokumentalne

Gremba

Apollo 13, Deep Impact, Kosmiczni Kowboje, Armageddon, Moonraker, Luna X (film powstanie dopiero w 2300 roku, ale co tam :))

ocenił(a) film na 10
koVaal

Koval wybacz ale rozmowa jak z kretynami mam wrażenie, chodziło o filmy w przestrzeni ale nie do k... nedzy sf a ty ześ podał same sf

ocenił(a) film na 8
marcinFBI

Zdecydowanie polecam Kosmicznych kowbojów Estwooda. Nie jest to s-f, a rozgrywa się w kosmosie i znakomcie się go ogląda.

ocenił(a) film na 10
fidelio

wybacz mi fidelio ale koncowea scena jak jeden z kosmicznych kowbojow laduje na ksiezycu to nic jak fantastyka

ocenił(a) film na 8
marcinFBI

Jeśli Już Apollo 13 to i mogę polecić film Apollo 11. Film nieznany zbytnio i nie jakiś extra, ale mnie się podobał. Fajny jest też film "Droga do gwiazd" o pasji młodego chłopaka do kosmosu itp. Arcydzieło: Odyseja kosmiczna 2001 i 2010. Też mam niedosyt filmów o kosmosie te widoki, klimacik, trochę to czarujące i przerażające. Polecam Discovery, National Geographic i Discovery Science tam często bywają programy o kosmosie. Event Horizon to też fajny film o kosmosie, podobno to jeden z nielicznych oprócz Odysei kosmicznej gdzie bardzo realistycznie udało się pokazać stan nieważkości, ale to science-fiction jak większość filmów o kosmosie.

marcinFBI

Misja na Marsa, Kosmiczni Kowboje i polecam oglądać codziennie o 20.00 Discovery Science tam lecą bardzo ciekawe filmy o kosmosie ;) pozdr.

użytkownik usunięty
marcinFBI

oczywiście legendarny film 2001:Space odyssey w reżyserii S. Kubricka

ocenił(a) film na 8

Hmm fajna jest Czerwona Planeta i tak wiem wiem że to nie należy do filmów o historii lotów - Horyzont Zdarzeń(sci-fi,obsada, KLIMAT).

ocenił(a) film na 9
marcinFBI

Kosmiczni kowboje i Pierwszy krok w kosmos

ocenił(a) film na 10
marcinFBI

Moze nie film, ale miniserial: "From the Earth to the Moon". Tom Hanks chyba nawet maczal w tym palce;) Film z 98 roku, 10 odcinkow, w klimacie Apollo 13. Widzialem wszystkie i powiem, ze naprawde wciaga (o ile jestes zainteresowany tematyka nasa)

http://www.filmweb.pl/From+the+Earth+to+the+Moon+1998+o+filmie,Film,id=40408

marcinFBI

Jest jeszcze Max Q (Przymusowe Lądowanie)

Peiper

jeszcze "Pierwszy krok w kosmos" z 1983 r. o początkach amerykańskiej astronautyki . Mimo że stary to polecam - gra w nim Lance henriksen - skądinąd ciekawy i charakterystyczny aktor .

ocenił(a) film na 8
marcinFBI

Nowy film Astronaut Farmer. Film o pasji do lotu w kosmos. Dopiero na końcu filmu jest ukazany kosmos, lot w kosmos, ale warto zobaczyć, z resztą cały film. Polecam.

ocenił(a) film na 10
marcinFBI

Ostatnio nakręcono film pod tytułem "Lot na księżyc" (ang: Moonshot)
To jest o równie słynnej wyprawie Apollo 11.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
Coyotman

Dzisiaj zobaczyłem zdumiewający film w którym aż mnie ciarki przechodziły z zachwytu!
"Kontakt" - starsza produkcja, lecz film widziany 1 raz może sie równać z technologią użytą do produkcji filmu "Avatar"
Polecam gorąco - "Kontakt" - Robert Zemeckis - 1997r.

ocenił(a) film na 10
marcinFBI

czerwona planeta

matiz204

Tak jak powiedział MilesQuaritch -The Right Stuff ( Pierwszy krok w kosmos)- jeden z najlepszych filmów o tej tematyce jaki powstał, jeżeli nie najlepszy, gorąco polecam

użytkownik usunięty
marcinFBI

Podbijam, bo może się komuś przydać :)

ocenił(a) film na 10
marcinFBI

Oprócz Odysei 2001, która jest filmem trudnym, długim i nużącym (co nie znaczy, że nie uważam go za dzieło wybitne), warto zwrócić uwagę również na Odyseję 2010, dość mało znaną kontynuację 2001. Na pewno nie należy się nastawiać na sequel w pełnym tego słowa znaczeniu, film jest inny, uboższy w warstwie filozoficznej, ale przez to również bardziej strawny, łatwiejszy, nie popadając jednak w prostackość i głupotę.

ocenił(a) film na 7
marcinFBI

Szczerze polecam The Moon z Samem Rockwell'em- kawał genialnego kina!

http://www.filmweb.pl/film/Moon-2009-473111

ocenił(a) film na 8
Baby_Black27

Podłączam się !!! :-)

marcinFBI

http://www.filmweb.pl/film/Pierwszy+krok+w+kosmos-1983-8646 oparte na faktach

ocenił(a) film na 8
marcinFBI

Grawitacja

ocenił(a) film na 10
marcinFBI

Parę miesiięcy temu z gazetą "Wprost" kupiłem film "Gagarin".

marcinFBI

kolego w kosmosie sa tylko sf lub horror sf

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones