PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3923}
7,2 3 246
ocen
7,2 10 1 3246
6,0 13
ocen krytyków
Aria dla atlety
powrót do forum filmu Aria dla atlety

Brak edycji DVD :(

użytkownik usunięty

Jak zwykle zresztą,,, cholera to najlepszy film bajona.Dlaczego omija sie takie arcydzieła a wydaje ''szatana z 7 klasy'' i ''panna z mokrą głową''(bodaj w platynowej kolekcji)?????????????????

Ja nie jestem w stanie pojąc...przerasta to moją percepcje rzeczywistości.

użytkownik usunięty

Po:

1.Film nie jest arcydziełem tylko nędzną typową polską produkcją lat 80-tych

Po:

2.Został wydany na DVD w serii FILMOTEKA SZKOLNA razem z "Dziewczynami do wzięcia".

Po:

3.Upewnij się zanim coś napiszesz.

użytkownik usunięty

Net tego nie wyszukuje :/ (teraz też sprawdzam)szukałem tego filmu długo... to jeden z moich ulubionych.

Polecam ''oc i miasto'' .Gra tam pierwowzór Góralewicza.Czyli zbyszko Cyganewicz.

użytkownik usunięty

*noc i miasto

http://www.filmweb.pl/f37070/Noc+i+miasto,1950

użytkownik usunięty

''Film nie jest arcydziełem ''

Dla mnie jest,masa ctatów z Herzoga i podobny styl ale nie tylko bo i np wilka stepowego .


Dlamnie to jeden z ciekawszych polskich filmów ever.

użytkownik usunięty

niedługo ta seria wejdzie do sklepów będą tam też "Jak byc kochaną", "Brzezina", "Iluminacja" i wiele innych czyli bardzo mało znane polskie filmy.
Można je już znaleźć w szkolnych i gimnazialnych bibliotekach.

użytkownik usunięty

Dzięki.No ale pisałem że brak dvd 2 lipca,nie mogłem o tym wiedziec.

A słyszałem w TV o tej serii organizowanej przez instytut ale ''biblioteka szkolna'' nie brzmiało obiecująco.

użytkownik usunięty



Po "Wahadełku" naszła mnie chęć na powtórzenie sobie "Arii dla atlety",i pomyślenie o zwiększeniu mojej oceny,[przesadziłem z tą "nędzną polską produkcją lat 80-tych"].

I co ?

Pierwsza częśc filmu warta 8 i serduszka.
Co za sceny,co za dialogi ! Jak to ujął "Latajacy pies" jak z Herzoga. Dodatkowo znakomita role Bogusia,Wojtka,Romusia i Krzyśka. Niestety jak to zwykle bywa drugie 45 minut,to zwykłe zmarnowanie taśmy przez reżysera. Uroda Poli Raksy skończyła się pod koniec lat 60-tych i zupełnie nie pasowała mi ona na tajemnicza piękność. Wyśpiewywanie arii przez Pietruskiego było tak samo żałosne jak przez Zapasiewicza w "Barytonie" czyli sztuczne i śmieszne zarazem. Poetyckie dialogi stają się wkurwiające,a po śmierci Bolcia miałem zamiar wyłączyć telewizor ! I scenariusz leży...

Co do oceny: 7 albo 8...ale arcydzieło to nie jest.

Filip Rulezz

użytkownik usunięty

''Pietruskiego było tak samo żałosne jak przez Zapasiewicza w "Barytonie" czyli sztuczne i śmieszne zarazem.''

eno,ten film ma dużo tego typu minusów technicznych itd.Ale czasem film możbna oceniac za to jakie emocje ze sobą niesie.Mnie ten film kręci od pierwszej sceny do konca...ale ja siedzę w tamtej epoce i kręci mnie to jako człowieka.Wiesz tak jak by ktoś powiedział że jakiś tam film wojenny mu się podobał bo coś tam...

Zapewne pisząc arcydzieło byłem nie obiektywny - ale subiektywnie kocham ten film i tą historie.

Niekoniecznie gloryfikuję Bajona:P .Bo wiesz...itd itp ;)

Ale limuzyne warto zobaczyc. Podobno ten fil;m zgajosem jesty niezły ,o wariatkowie czy coś - ale ja nie widziałem.

użytkownik usunięty

ps. przez te niedoróbki,fabularne,techniczne itd ten film się staje bardzo oniryczny - jest jak sen.

użytkownik usunięty

"Ale limuzyne warto zobaczyc. Podobno ten fil;m zgajosem jesty niezły ,o wariatkowie czy coś - ale ja nie widziałem."

nie warto,to jeden ze słabszych Bajonów jakie widziałem,z wariatkowem niewiele ma wspólnego,a Gajos ma tam 3 sceny,może 4.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones