PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=531590}

Artur ratuje Gwiazdkę

Arthur Christmas
6,7 16 475
ocen
6,7 10 1 16475
7,7 3
oceny krytyków
Artur ratuje Gwiazdkę
powrót do forum filmu Artur ratuje Gwiazdkę

Czy "Artur ratuje Gwiazdkę" to film tylko dla dzieci? Chodzi mi o to, czy jest na takim poziomie jak "Shrek", "Na fali", czyli też dla nastolatków, czy to produkcja typowo dziecięca jak "Ale cyrk!"? Chciałabym się na to wybrać z koleżanką, a mamy po czternaście lat i jesteśmy wielkimi fankami produkcji typu "Madagaskar" czy "Rio".

ocenił(a) film na 10

Mnie się bardzo podobało. Bardzo pouczający i głęboki był morał tej bajki. W sali kinowej było wiele dzieci, ale nie brakowało też dorosłych ludzi, którzy się równie dobrze bawili. Polecam!

nie ogladałam tej animacji, ale myslę, ze jest jednak tylko dla dzieci, a to dlatego ze filmy, które satysfakcjonują dorosłych (typu shrek) mają duzą liczbę ocen i komentarzy na filmwebie.

dzebedisa

Ma mało ocen, bo nie jest to produkcja USA (mimo że na FB figuruje jako koprodukcja USA-UK, to defacto jest to zdecydowanie brytyjskie dzieło)

shwejk

a dlaczego to ma znaczenie?

dzebedisa

Jakoś tak już jest niestety, że większość najpopularniejszych produkcji jest made in USA

shwejk

Ale ludzie chodzą na to do kina. Artur ma największą widownię z poniżej przedstawionych, a jednocześnie najmniej głosów i założonych tematów :
Artur ratuje Gwiazdkę - 373 551 widzów w sumie - 21 tematów - 612 głosów
Happy Feet: Tupot 2 - 295 954 widzów w sumie - 23 tematy - 2000głosów
Szpieg - 229 496 widzów w sumie - 216 tematów - 8000 głosów
Mission:Impossible4 - 182 312 widzów w sumie - 161 tematów - 4000 głosów
Sylwester w NY - 157 879 widzów w sumie- 79 tematów - 3000 głosów
Niespecjalna kom. romantyczna ma 3 razy więcej tematów i 5 razy oddanych więcej głosów. Dla mnie odpowiedź jest jednoznaczna. Widownia Artura to głównie dzieci i to bajka zrobiona pod dzieci.

dzebedisa

Jedno mi tylko nie pasuje, że rankomat wskazuje 69% w moim guście;)

dzebedisa

Filmu wprawdzie nie widziałem, ale recenzja FB wskazywałaby na animację zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Swoją drogą producent - studio Aardman specjalizuje się raczej w filmach dla nieco starszych widzów

shwejk

czyli nie jest zbyt dobra (czyt. śmieszna)? Użytkownicy w przeciwieństwie do redakcji tego nie polecają. Nie poszedłbyś do kina sprawdzić, o co tu chodzi?:)

dzebedisa

W mojej mieścinie już go nie grają w kinach :-)

shwejk

Juz dawno po Gwiazdce, więc nie dziwię się. Nie ma potrzeby już jej ratować ;) Poczekam do premiery w tv.

ocenił(a) film na 4
dzebedisa

Jeszcze żaden film mnie tak nie przygnębił ostatnio jak "Artur". Może niektórym przypaść to gustu obswerwowanie dysfunkcyjnej rodziny Mikołajów, jak to któryś użytkownik napisał, ale dla mnie osobiście ten film stoi na jednym wielkim absurdzie. Może dlatego, że podchodzę do Świąt Bożego Narodzenia w pierwszym rzędzie jako święta religijnego. W Arturze święta mają wydźwięk praktycznie wyłącznie komercyjny - i to nie tylko wtedy, gdy Mikołaj i jego następca zamieniają Wigilię w jedną wielką operację komandosów, ale i również po punkcie kulminacyjnym. Oczywiście młodszy syn Mikołaja przypomina wszystkim "magię świąt", ale ta magia nadal opiera się tylko i wyłącznie na rozdawaniu prezentów, cud świąt opiera się na przyjściu Mikołaja i zostawieniu upragnionego prezentu pod choinką. Straszne!

ocenił(a) film na 8
shwejk

No właśnie! Jakoś nie bardzo chciało mi się wierzyć w tą kolaborację z USA - w końcu elfy odwiedzają kolejno Danię, Niemcy i Polskę, a jacy amerykańscy producenci zwróciliby na takie kraje uwagę?... :))

Wybraliśmy się z żoną i nasza 2 letnią córeczką do kina na jej pierwszy seans filmowy na dużym ekranie. Film był wyświetlany przed południem, tak więc cała sala była "tylko nasza". Od początku filmu razem z żoną śmialiśmy się tak samo jak 10 lat temu na Shreku mając po 18 lat. Polecam wszystkim dorosłym, nawet bez dzieci!

użytkownik usunięty

jak masz 14 lat to spoko

idż

ocenił(a) film na 8

Ja oglądałam sama, dzieci jeszcze nie mam, mam 23 lata i bardzo mi się podobał seans. Uważam, że to animacja świetna zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Pouczająca, dobrze zrobiona, fabuła dobrze zrealizowana, postacie nie są też czarno-białe moim zdaniem i mają swoje wady, co też jest zaletą. Jest też sporo fajnych gagów, dobrych tekstów, postacie są ciekawe, dziadek jest świetny :D No i do tego ciepły na święta i nie tylko, ja oglądałam w święta, ale i tak nie w święta na pewno podobałby mi się. Moja ocena 8/10, bardzo polecam ze swojej strony każdemu :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones