PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32492}

Asterix i Kleopatra

Astérix et Cléopâtre
7,4 34 390
ocen
7,4 10 1 34390
Asterix i Kleopatra
powrót do forum filmu Asterix i Kleopatra

Miałem kiedyś przyjemność obejrzeć to na VHS w wersji z lektorem (plus napisy do piosenek) i muszę powiedzieć, że oglądało się o niebo lepiej, niż wersję dubbingowaną. W niektórych momentach tłumaczenie/ głosy postaci praktycznie psują gagi. Głos Numerobisa - porażka.

ocenił(a) film na 8
chryssalid

racja

ocenił(a) film na 9
chryssalid

Nie widziałam wersji oryginalnej akurat tego filmu, ale muszę przyznać, że bardzo podoba mi się polska wersja i przy oglądaniu innych filmów z tej serii, które nie były dubbingowane, męczyłam się. Wg mnie, jeśli chodzi o dubbing do 'Asteriksów i Obeliksów' wszelakich, to jest on bardzo dobry i spokojnie można powiedzieć, że umila seans. Przynajmniej mnie.

buszasz

Hmmm dość swobodnie podchodzisz do kwestii dubbingu, używając słowa "wszelakich". Twoim zdaniem głos Obelixa w "Asterix i wikingowie" jest ok? To jedna z największych porażek dubbingowych tej serii (jakkolwiek nie przekreślam innych postaci z tej części, bo niektóre są bardzo dobrze dubbingowane).

ocenił(a) film na 9
chryssalid

Szczerze - nie pamiętam głosu Obeliksa z tej części jakoś szczególnie, więc raczej nie rzucił mi się w oczy jako tragiczny (bądź oglądałam z lektorem - nie pamiętam, dawno nie widziałam, bo nie lubię tej części). Jednak moje zdanie pozostaje niezmienione, nawet gdyby faktycznie głos Obeliksa w 'Wikingach...' był okropny, bo w większości przypadków dubbing jest świetny - zresztą, polski dubbing do różnych filmów animowanych jest b.dobry, czego nie można powiedzieć o dubbingach filmowych (włącznie z filmowymi wersjami przygód Galów), ale to już temat na osobną dyskusję - dla mnie dubbingowanie filmu z aktorami jest samo w sobie niedorzeczne...

buszasz

Ponownie się nie zgodzę - owszem, mamy naprawdę fajne przykłady dubbingów - jednym z nich jest bez wątpienia Shrek. Ale bywają i dubbingowe gnioty. A filmy to faktycznie porażka.

PS. Nie oglądałaś po kolei tych asterixów? Ten z wikingami jest najnowszy.

ocenił(a) film na 9
chryssalid

Nie, nie oglądałam po kolei, w ogóle muszę przyznać, że traktuję po macoszemu najnowsze filmy z tej serii, zarówno animowane, jak i 'aktorskie' (przy tych ostatnich - czyt. prawie w ogóle nie oglądam). Przy 'Wikingach' dodatkowo irytuje mnie 'bardziej estetyczne' wypełnianie kolorami itd., bo przecież oryginalne, komiksowe rysunki są najlepsze.

buszasz

Fakt, nic nie przebije komiksu, zwłaszcza że ma specyficzny humor, ale mi dla odmiany w Wikingach właśnie podobała się ta nowa kreska - widać włożoną kasę w cały projekt i było to miłe dla oka. Jeśli chodzi o adaptacje nieanimowane, to wszystkie dla mnie są beznadziejne.

ocenił(a) film na 9
chryssalid

Nie, ten nowy sposób rysunku nie jest zły, ale dla mnie osobiście to już trochę inny Asterix, na pewno nie ten stary, ten ulubiony ;) Jedyny film aktorski, który jakoś trawię, to 'Misja Kleopatra', chyba ze względu na sentyment do wersji animowanej, ale to i tak określenie na wyrost. Jednak doceniłam starsze części nieanimowane, kiedy w roli Asteriksa przestał się pojawiać Christian Clavier. Teraz, te już zupełnie najnowsze filmy, to kompletna porażka,
kompletna.

Pozdrawiam ; )

chryssalid

Popieram! W związku z tym: czy ma ktoś pomysł, gdzie obejrzeć/kupić wersję z lektorem?
E: Już mam! Jest na yt.

Disiple

Gdzie,jak?Proszę o linki do filmów albo do plików które można pobrać albo do stron gdzie można kupić
ale wersje ze starym lektorem bo tych zafajdanych dabingów po prostu nie da się słuchać.
Tak spixxxxxxlić to tylko w Polsce potrafią.
Po co w ogóle ruszać jak się nie potrafi czegoś zrobić?
Było dobrze to musieli poprawiać.

Bawimordka

yt: Asterix i Kleopatra 1968 PL :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones