PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=562600}

Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości

Astérix et Obélix: Au Service de Sa Majesté
6,2 50 690
ocen
6,2 10 1 50690
4,4 5
ocen krytyków
Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości
powrót do forum filmu Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości

Wydawać się mogło, że mając do dyspozycji świetny komiks ciężko będzie spartolić zadanie
zrobienia komedii, niestety twórcom tego obrazu się udało. Zamiast bazować na tym co dał nam
Goscinny i Uderzo woleli przedstawić własną wariację na ten temat.

Jak wyszło? No niestety nijak. Spodziewałem się humoru na zasadzie śmiechawki jak w dwóch
poprzednich filmach aktorskich, ale tutaj był o dziwo zonk. Uśmiechnąłem się może ze dwa razy.
Reszta scen humorystycznych mnie zwyczajnie żenowała. Nonszalancko zerżnęli kilka rzeczy z
innych obrazów o przygodach galów, między innymi z Asteriksa i Wikingów. Mieliśmy więc
Normanów, którzy chcieli nauczyć się bać. W kreskówce było to dobrze pokazane, tutaj po prostu
wprowadzili ich bez żadnego słowa wprowadzenia. I tak było ze wszystkimi referencjami,
wykorzystane tak ciulowo jak tylko się dało. Do tego kilka dowcipów było dwuznacznych co
według mnie wyjątkowo nie pasuje do tej serii.

Komiksy słynęły z licznych nawiązań do czasów współczesnych, które były genialnie wplecione w
fabułę. Jak wyglądało to tutaj? Też je wprowadzili... z subtelnością pługu śnieżnego. Po prostu
odtworzyli Wielką Brytanię w barbarzyńskim stylu. Ot drewniani Flintstone'owie.

Ogólny zarys fabuły bazował na komiksie, jednak twórcy postanowli dać dużo od siebie. Co to
były? Stereotypy narodowościowe, czyli sztywni gentlemani z Brytanii, kochliwi Francuzi i migranci
przybywają na Wyspy, by się dorobić. Jednak jak ktoś mi powie, że tutaj będzie trójkąt miłosny to
popukałbym się w czoło... Na kiego grzyba to dali w kinie familijnym bazującym na komiksie dla
najmłodszych takie motywy?

Co do aktorów to poza świetnym Obeliksem to nie ma o czym gadać. Kostiumy wyglądają jakby
zrobiono je z prześcieradła, a rekwizyty? One są lepsze... wykonano je z wysokiej jakości
styropianu. Ogólnie to Qou Vadis przy tym wygląda na wysokobudżetową produkcję.

Kwarc

Jest jeszcze jedna rzecz, której tutaj nie poruszyłem... dubbing. Nie wiem kto stwierdził, że trzeba dać makaronizmy w takim natężeniu, ale przez niego uszy mi krwawiły. W ogóle słuchać się tego nie dało, a aktorom, którzy musieli łamać sobie języki na tym czymś szczerze współczuję.

ocenił(a) film na 1
Kwarc

Słusznie powiedziane. Nie dałem rady obejrzeć całego. Wiele scen było żenujących... Może i niektórym się coś nie coś spodoba, ale wg mnie ta "adaptacja" komiksu to porażka.

Jackie_Sparrow

gimbusy powinny miec osobne forum na swoje madrosci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones