PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=636}

Asterix i Obelix kontra Cezar

Astérix et Obélix contre César
6,8 94 204
oceny
6,8 10 1 94204
5,7 11
ocen krytyków
Asterix i Obelix kontra Cezar
powrót do forum filmu Asterix i Obelix kontra Cezar

kicha

ocenił(a) film na 3

w porównaniu z "Misja Kleopatra" wypada beznadziejnie

ocenił(a) film na 5
Kamecha

Ale Cezar i Panoramix są tutaj lepsi, zwłaszcza Panoramix z tymi wielkimi krzaczastymi brwiami.

Kamecha

nie zgadzam sie. pierwsza część "kontra cezar" jest o niebo lepsza od dwójki. "misja kleopatra" jest juz nastawione chyba na głupszych widzów, bo poziom tych żartów tam jest moim zdaniem żenujący.

no ale każdy ma inny gust

ocenił(a) film na 8
martini215

Popieram w całej rozciągłości. W zupełności się zgadzam.
Druga część jest zanadto przejaskrawiona, unowocześniona pod względem pewnych spraw, w jedynce jest mniej żartów nawiązujących do XX wieku (pamiętam tylko coś o zatkaniu dziury w Kasie Chorych).
Ale nie zgadzam się, że druga część jest dla głupszych widzów, bo i tam znajdą się fajne żarty, jak np. długa wypowiedź skryby na pytanie Panoramixa:
"Jak to jest być skrybą, dobrze?"
"Moim zdaniem to nie ma tak, że dobrze, albo że niedobrze.
Gdybym miał powiedzieć, co cenię w życiu najbardziej powiedziałbym, że ludzi. Ludzi, którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam i - co ciekawe - to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, bywa że nie znajduje się zrozumienia, które - by tak rzec - które pomaga się nam rozwijać, ale na szczęście - by tak rzec - ponieważ je znalazłem i dziękuję życiu. Dziękuję. Bo życie to śpiew, życie to taniec, życie to miłość. To umiłowanie życia - to właśnie ono sprawia, że dzisiaj na przykład buduję maszynę, a jutro mogę - ot, choćby - sadzić marchew".

Druga długa wypowiedź, podobnej wartości, była wypowiedzią Elwooda Bluesa w "Blues Brothers 2000".

underground73

a ja mam pytanie do osób które oglądały cz 3 i 4 jak wypada w porównaniu do 1 i 2? bo dwie pierwsze widziałem, i oba mi się nawet podobały, natomiast dwóch pozostałych już nie, widziałem tylko tutaj, że dużo osób narzeka na grę "nowych asterixów" w porównaniu do pierwszych dwóch części.

ocenił(a) film na 7
Kamecha

No fakt . . . "Misja" fajniejsza .

ocenił(a) film na 4
Kinomaniaczka_

"Misja" lepsza i na pewno śmieszniejsza. "Kontra" bardzo kiepska !

Ultor

"kontra cezar" ma poprostu kompletnie inny typ humoru, prostszy, bardziej nastawiony do młodszych widzów. a "misja kleopatra" az kipi od roznych parodi roznych filmow , satyr czy jak to sie tam zwie xD

Pikol

chyba odwrotnie
"Misja Kleopatra" jest bardziej nastawiona na młodych widzów, bo zrobili z niej typową komedię z głupkowatymi kawałami. Choć trzeba przyznać, że bardzo fajne im to wyszło. Jak dla mnie obie części na 8.

ocenił(a) film na 6
NickError

Obydwa filmy są nastawione na dzieci (ew. ich rodziców) Jednak jak już mam wybierać to Cezar o wiele, wiele lepszy. Kleopatra jest rzeczywiście już dnem :/ Z tego już nawet dzieci nie powinny się śmiać. A już nie daj Boże oglądać to z polskim dubbingiem brrr....

ocenił(a) film na 3
Kamecha

Zgadzam się. Cezar to straszna nuda i rozczarowanie... W Kleopatrze za to jest świetny humor i wartka akcja -> szczerze polecam drugą część tej serii! Tu pośmieją się i rodzice i dzieci, a na Cezara szkoda tracić czas.

ocenił(a) film na 8
zoskakaktus

oba mi się bardzo podobają, ALE jak mam zły humor to moge w nieskończonośc oglądac misje kleopatre - zawsze mnie rozsmiesza :D
zwłaszcza kleopatra na poczatku, a pozniej Numernabis XD

ocenił(a) film na 6
Ewka89

Zgadzam się, że "kontra" jest o wiele słabszy od "Misji", że jest znacznie mniej śmieszny, ma o wiele mniej aluzji do współczesności i parodii różnych filmów i popkultury, ale za kichę go nie uważam. Dałem 6/10. Scenografia i kostimy dobre, muzyka może być, ale scenariusz i humor już znacznie mniej ciekawe.

ocenił(a) film na 5
Kamecha

Myśle że ocena 5/10 najlepiej oddaje bilans pomiędzy plusami i minusami. Scenografia i gra aktorska na prawdę dobre.

Kamecha

"Misja kleopatra" jest gorszy, i to o gwiazdke. Nie ma o czym dyskutowac. A dwulicus wymiata.

ocenił(a) film na 3
Lestat_de_Lioncourt_

O gwiazdkę? Chyba w twoich ocenach, chłopcze

Lestat_de_Lioncourt_

Oczywiscie. Lubie "misja kleopatra", ale ta czesc jest najlepsza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones