PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32525}

Asterix kontra Cezar

Astérix et la surprise de César
7,3 26 286
ocen
7,3 10 1 26286
7,7 3
oceny krytyków
Asterix kontra Cezar
powrót do forum filmu Asterix kontra Cezar

Czy ktos z Was pamięta, że ten film kiedyś był emitowany w TVP, ale z innym dubbingiem? Asteriksowi głosu użyczył Gargamel (!), który wypadł na prawdę dobrze w tej roli. Rewelacyjny natomiast był pan od Obeliksa, ten "tępy" i trochę nieobecny głos był super!

Polecam tę wersję, jest duuuuużo smieszniejsza od obecnej, zarty są przednie "gdzie znajduje sie informacja? - nie wiem, zapytaj w informacji", aktorzy wczuwaja się rewelacyjnie. Jednym słowem bajer i najlepsza część Asteriksa (zaraz potem są Brytyjczycy i 12 Prac).

Ukyo

Dodam jeszcze, że "pan od Obeliksa" to Cezary Julski, nieżyjący już, niestety, aktor.

Ukyo

Pan Cezary Julski, czyli Pasibrzuch ze Smerfów :) no ale jak by mogło być inaczej, skoro Gargamel jest Asteriksem :)

użytkownik usunięty
Ukyo

Dokładnie tak samo myślę. Oglądałam wersję francuską z lektorem i z dubbingiem i naprawdę dub jest tutaj przedni. Również dla mnie Brytyjczycy, 12 prac i kontra cezar to najlepsze części. Uwielbiam jak śmieją się z Anglików :)

PS. Nick Ukyo - fanka Ranmy?

Pomocy! Skąd wytrzasnąć tę wersję? Posiada ktoś? Jestem fanem Asterixa i nie odpuszczę dopóki nie znajdę!

bartosz_skop

Na cda jest.Asterix i niespodzianka dla cezara

turostowo

xD Ja tamtej wersji szukałem piętnaście lat temu. Wtedy nie była nigdzie dostępna.

Ukyo

Pamietam! Puscili go w jedynce w ok. 1986 r. Rzeczywiscie, Asteriksa gral Wieslaw Drzewicz (Gargamel), a Obeliksa - C. Julski. Na koncu byla piosenka - rowniez po polsku. Lecialo to jakosc tak: "Asteriks to Gall, taki mały, a umie karate" (refren). Pamietacie???:)

obreb_2

A ja się przypomnę - ma ktoś tę wersję filmu?

obreb_2

Asterix to As! Zobaczycie - to prawdziwy superman!
Asterix to As! On Karate zna i całą szkołe Zen ;)

ocenił(a) film na 9
turboptys

Nie pamiętam po kolei zwrotek, ale na pewno było:

Asterix to As, taki mały lecz prawdziwy superman!
Asterix to As, on karate zna i całą szkołę zen!
Cezar Superstar pecha znowu miał, Asterixa chciał a la Gal
Wyszedł na tym źle nauczkę ma Cezar, (czasem bywa tak - zanika fakt?)

Asterix to As, pokonał Was wspaniały Gal,
Asterix to As i sam Cezar przegrał nie raz

(zresztą muzyka Vladimira Cosmy robi z mózgu galaretę i ryje blachy, od dzieciństwa nie mogę zapomnieć melodii z Shagmy, jak słyszę tą muzyczkę z intro Shagma et les mondes Engloutis, to po plecach przebiegają ciary, a do oczu cisna się łzy)

Roody_2

Ale głupia ta piosenka...

Roody_2

http://www.youtube.com/watch?v=SJ5gN8-5uwA

ocenił(a) film na 8
intervieri

Zastanawiałem się, co Asterix miał wspólnego z Zen :D <LOLWTF>

Ukyo

Przyłączam się do prośby! Miałem to nagrane ale kaseta posypała się z biegiem lat..

WildThing89

Na cda jest

Ukyo

Również dołączam się do prośby.

kaorualice

Na prawdę nikt nie ma? ;(

bartosz_skop

znalazłeś może? ja również poszukuję tej wersji. miałam ją na VHS ale zniszczyła się. :(

turboptys

Nie. Szukałem ale nigdzie nie ma, albo jest gdzieś w najgłębszych czeluściach internetu. ;(

ocenił(a) film na 10
Ukyo

Uwielbiam ten film! Masa świetnych tekstów ( np. wspomniana powyżej zabawna sytuacja z informacją)
Chociaż mnie oficjalnie dobił jeden tekst...To było wtedy gdy po raz pierwszy pokazano gladiatorów, których przygotowywał ten ,,trener'':
- Ruszaj się z życiem !...A ty nie tańcz jak Michaelus Jacksonus ;D
Ciekawe jak ten tekst brzmiał po francuzku ;) Macie może link do francuzkiej wersji??

ocenił(a) film na 6
Ukyo

Jakby ktoś znalazł, to dopisuję się do listy chętnych na tą wersję. Wprawdzie osobiście chowałam się na dubbingu z Nawrockim i Prochyrą, bardzo dobrym, ale w ramach ciekawostki by mi się przydał i ten stary. A zwłaszcza piosenka :D

Daguchna

TEKST przez który przez 10 min gryzłem dywam :) :) :) :)

- CISZA!!
- What did he say?
- Co powiedział?
- What did he say?
- Co powiedział?
- On pytać co pan mówić
- powiedziałem CISZA!!
- What did he say?
- C-I-SZ-A!!!
- CISZAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!
- Można zwariować co się tu dzieje....
hehehe no i ten Hiszpan jeszcze dolał oliwy do ognia :) :) :) :) ten Angol jest nie do podrobienia hehe

No to: ;)
- Pamiętajcie że dyscyplina jest przedmiotem dumy rzymskiej armii
- What did he say?
- TAK JEST!!!
- HA Znowu nie rozumie...hahahehehe i ten łach ;) :) :) :) :) ;)

ocenił(a) film na 9
sabina_s13

Scena w kantynie:
-Im potężniejsza armia, tym gorsze jedzenie... Tfu! Nie sądziłem, że armia Rzymska jest aż tak potężna!
(Angol) Mmmm Splendid! Mmm Marvellous! Mmm Wonderful!

Ojciec kumpla nagrał ten film na VHS, w 1986 niewiele osób miało magnetowid. Wersję z Drzewiczem znałem na pamięć! Kiedyś nawet napisałem do TVP, czy mają go gdzieś w czeluściach swoich archiwów.

Daguchna

na cda jest

Ukyo

Ktokolwiek ma to na kasecie czy gdzieś? ;( Proooszę! ;(

bartosz_skop

dla tych, którzy szukają Arterixa z TVP z 1986, mam dobrą wiadomość: ja mam tą wersję na kasecie. :) Zła wiadomość jest taka, że przed chwilą stwierdziłem, że mój magnetowid odmawia posłuszeństwa, więc póki co nie mogę nawet sprawdzić stanu nagrania... W razie czego będę tutaj informował o postępie prac w zrzucaniu filmu na dysk.
Pozdro.

snajperx

Ahh - zbawco. ;)

czekam na dalsze informacje.

snajperx

Ej - może po prostu przegraj to na płytę CD, albo jesli nie umiesz oddaj do takiego salonu gdzie robią trakie żeczy - wiesz jakieś sklepy fotograficzne, kamery wideo itd.

bartosz_skop

akurat możliwości kopiowania vhs->cd to nie mam, będę to zrzucał z magnetowidu na komputer przez kartę tv. Jutro wieczorem pożyczam sprzęt i zobaczę, co z tego wyjdzie. :)

snajperx

No to czekamy na efekty. ;)

bartosz_skop

No więc tak... Opóźnienie 1 dzień ze sprzętem odtwarzającym, więc mam go dopiero od paru godzin. Druga sprawa - karta TV dosyć stara - i chyba stąd max. rozdzielczość z jaką udaje mi się nagrywać obraz to 320x240. Do tego czarno-biały - nie mam pojęcia, czemu, bo nagranie jest na bank w kolorze (tyle że dźwięk mono ;)). Do tego obraz ciągle haczy, też nie wiem czemu, dźwięk miejscami przyspiesza... - tak to wszystko przynajmniej wygląda w zrzuconym materiale. Jutro sprawdzę kasetę z TV. Poza tym coś mi mówi, że przydałby się odrębny dysk twardy do zrzucania tych filmów, bo od kiedy rozpocząłem zabawę z tym następują nieustanne zamulenia czy całkowite zwiechy komputera...
Póki co - tutaj wrzuciłem sam dźwięk z czołówki: http://snajpik.wrzuta.pl/audio/5EddOHAUxGU/asterix_i_niespodzianka_dla_cezara_-_ czolowka

bartosz_skop

--edit--
sprawdziłem właśnie kasetkę na video podłączonym do projektora - tu jest bez skaz, więc problemy z obrazem i dźwiękiem to ewidentnie wina czegoś po stronie komputera... Głównymi podejrzanymi jak na razie są karta TV i dysk twardy. Tak czy inaczej z Asterixem na DVD trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. :)

P.S. przy próbie edycji posta wywala mi "ReplyEditValidator.cant.edit.reply"...

snajperx

Czyli jak na razie idzie dobrze. ;) JA mama kartę telewizyjną, ale nie próbowałem przegrywać z kasety jeszcze, więc nie mogę pomóc. ;)

ocenił(a) film na 6
bartosz_skop

... powinnam zwracać się do Ciebie per "zbawco", naprawdę :D Zbieram szczękę z podłogi po usłyszeniu mojego kochanego "Asterix est la" po polsku...
Mam paru znajomych, którzy siedzą w tych zabawach z kartami TV, może poprosić któregoś o pomoc?

Daguchna

Dzięki, już sobie poradziłem :) Problem okazał się prozaiczny - film zapisywany był w systemie SECAM, a w VirtualDubie nie wiedzieć czemu takiej opcji nie miałem. Tymczasem uzbroiłem się w osobny dysk do zapisu, dziś ściągnąłem inny program i film jest już na dysku... Niestety parę minut w środku jakiś palant nagrał kawałek którejś Akademii Policyjnej w wersji bodajże szkopskiej :( No ale szczęśliwie tylko kilka minut... Więc teraz zabieram się za kompresję, bo całość zapisana zajmuje 36GB. Później pewnie wrzucę gdzieś parę wybranych kawałków . :) Pozdr.

snajperx

możesz gdzieś to wystawić ? Błagam

Daguchna

Tutaj kawałek: http://www.youtube.com/watch?v=Rdi59zh0JBc :)

snajperx

i co z ta obietnica?

snajperx

Hej jak tam idzie publikacja? Szczerze mówiąc kompletnie nie pamiętam tej wersji i chętnie bym ją zobaczył :)

snajperx

Właśnie - jak tam z tym filmem? Można go już jakoś od ciebie zdobyć?

ocenił(a) film na 10
bartosz_skop

snajperx, nie bądź taki, wrzuć na jakiegoś rapida, albo coś w ten deseń, trzeba rozpropagować, dzieciom pokazać, żeby znały coś lepszego, niż aktualne bajki :)

...ech, młodość...

scena w lesie, polowanie na dziki, Obelix: "Nadchodze!!!"
scena w cyrku gladiatorów, trener: "idę prosić o wcześniejszą emeryturę"

6grudnia

Mam dobra i złą wiadomość dobra, że również posiadam wymienioną wersje na kasecie właśnie przegrałem na dvd. Zła brak pierwszych 10 minut filmu reszta ok i końcowa piosenka jest tylko pierwsza zwrotka i refren potem stare smurfy. Można jakoś pokombinować i złączyć oba filmy. :D Czekam na kontakt

ocenił(a) film na 10
khazim

oooOOOooo super :) zanim uda Wam się połączyć siły (i filmy), możesz gdzieś to wrzucić?

mój brat ma 2 małych synów, pewnie też wolałby im puszczać to, zamiast kolorowego dziadostwa z obecnej oferty kreskówkowej ;)

khazim

Byłbym wdzięczny gdybyś to gdzieś wrzucił. ;) Albo jakoś wysłał.

ocenił(a) film na 10
bartosz_skop

http://www.bravo.pl/filmy/asterix-i-niespodzianka-dla-cezara--najlepszy-dubbing- sprzed-25-lat--/idm,369071/ids,237970/idu,333669/t/


znalazlem cos takiego, moze niektorzych uszczesliwi choc niewielki fragment :)
swoja droga strona internetowa BRAVO mnie zaskoczyla bardzo pozytywnie haha :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
khazim

wrzuciłem ścieżkę audio na chomika, ale z hasłem. Daj maila czy coś , to Ci podam (tutaj nie mogę jeszcze wysyłać prywatnych wiadomości). Publicznie niestety wolę nie udostępniać, żeby nie mieć kłopotów z prawem... :(

snajperx

Witam wszystkich, przyznam się, że też poszukuję tej wersji już od kilku ładnych lat. Niestety wszyscy wiem jak jest z jej dostępnością. Bardzo chciałbym ją jeszcze raz obejrzeć i przypomieć sobie stare czasy. Osoby, które posiadają tą wersję bardzo proszę o kontakt, co się tyczy rekompensaty, to myślę że dojdziemy do porozumienia:). Mój email: igorov@wp.pl

snajperx

Snajperx napisz do mnie maila to może połączymy nasze ścieżki dźwiękowe. khazim@autograf.pl Pozdrawiam

snajperx

Witam
Również bardzo proszę o hasło, mój e-mail to kaorualice@yahoo.com

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones